Zderzenie quada i motoru w lesie

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Zderzenie quada i motoru w lesie

Post autor: Capricorn »

Motocyklista, który nielegalnie jeździł po lesie w okolicach Mielca (woj. podkarpackie), w trakcie ucieczki przed Strażą Leśną wpadł na quada.
Więcej
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ruch tam faktycznie niczym w mieście ... Sezon się zaczął w tym roku wcześniej niż zazwyczaj.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Wysokość mandatów tak wielka, że aż się ciśnie na usta " Lasy Państwowe - kłady i krosy zapraszamy". :?
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

kilka razy obejrzałam filmik i .... ustawka jak nic ;)
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
qwerty80
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 10:14

Post autor: qwerty80 »

Witam.Następnym razem proponuję takiemu strażnikowi leśnemu zastanowić się co robi.Ja wiem że wypełnia swoje obowiązki ale bądźmy też ludźmi.Bo nie gonicie złodzieja,kłusownika tylko zazwyczaj młodego człowieka który spełnia swoje pasje.Wolelibyście widzieć tych chłopców pijących i ćpających w lesie czy jeżdżących?
No tak powiecie ale niech jeżdżą w miejscach do tego wyznaczonych.A udostępniliście im takie miejsca?
Czy któryś z leśników próbował pójść do szkół,klubów,stowarzyszeń i zrobić prelekcje na temat zakazu poruszania się quadów i motorów po lasach?
Kolejna sprawa dlaczego straż leśna nie kontroluje sprzętu leśnego jaki wjeżdża do lasu??? Większości to jeżdżące bomby ekologiczne!!! Ale wam to nie przeszkadza bo liczy się tylko wykonany plan i kasa.
Pozdrawiam miłośnik enduro - nie bandyta :wink:
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

qwerty80 pisze:tylko zazwyczaj młodego człowieka który spełnia swoje pasje.Wolelibyście widzieć tych chłopców pijących i ćpających w lesie czy jeżdżących?
qwerty80 - proszę - bez demagogii...
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

qwerty80 pisze:Bo nie gonicie złodzieja,kłusownika tylko zazwyczaj młodego człowieka który spełnia swoje pasje.
Sugerujesz, że złodzieje i kłusownicy nie mają swoich pasji? Ba! Dla niektórych to sens życia, taki złodziej aut to zazwyczaj ostro zaangażowany miłośnik motoryzacji
qwerty80 pisze:Wolelibyście widzieć tych chłopców pijących i ćpających w lesie czy jeżdżących?
Tam pijących i ćpających! Narysuj obraz grubszą kreską:
Czy wolelibyśmy ich widzieć gwałcących nieletnie staruszki i mordujących np. podrzynających gardła tępym nożem białym króliczkom i niebieskookim kotkom?
qwerty80 pisze:Czy któryś z leśników próbował pójść do szkół,klubów,stowarzyszeń i zrobić prelekcje na temat zakazu poruszania się quadów i motorów po lasach?
Leśnicy od lat łażą i tłumaczą coś o śmieciach w lesie a jak było, tak i jest...
qwerty80 pisze:Pozdrawiam miłośnik enduro - nie bandyta :wink:
Ale jak wjedziesz swoim endurzakiem do mojego lasu toś chuligan, na bandytę awansujesz dopiero gdy się moim żądaniom sp... opuszczenia bezprawnie sprzeciwisz.
qwerty80
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 10:14

Post autor: qwerty80 »

No i sami widzicie jaka z wami rozmowa.Zero dialogu a odnosicie się jedynie do tego,co dla was jest wygodne.Nie każdy motocyklista to potencjalny dawca nerek,tak samo jak kierowca nie pirat drogowy.Ale jak widzę myślenie sprawia wam ból.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

qwerty80 pisze:No i sami widzicie jaka z wami rozmowa.
Przeczytaj sobie ów post:
http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=757523#757523
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
qwerty80
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 10:14

Post autor: qwerty80 »

Sten pisze:
qwerty80 pisze:No i sami widzicie jaka z wami rozmowa.
Przeczytaj sobie ów post:
http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=757523#757523
Nie piszę tego jako jakiś mieszczuch,który raz na jakiś czas wyrywa się za miasto do lasu aby wam ściółkę porozrzucać.Ale jako człowiek od urodzenia mieszkający i wychowujący w Bieszczadzkiej dziczy.
Tak na marginesie,co do jasności to już nie jeżdżę ale gwarantuje Panu że jak tylko bym chciał
to z kilkoma osobami mógłbym (w sposób legalny i zgodny z prawem) skutecznie sparaliżować
pracę wszystkich nadleśnictw w mojej okolicy.A wszystko na podstawie waszych własnych przepisów ;)
Powiem Panu że raz wjechałem prosto na polowanie;) Otoczyło mnie około 40 osób.I nawet mandatu nie dostałem,a dlaczego?Bo towarzystwo samo właśnie było w trakcie łamania przynajmniej trzech własnych przepisów :lol:
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

qwerty80 pisze:Zero dialogu a odnosicie się jedynie do tego,co dla was jest wygodne
A czego się spodziewałeś podając tak nieprzemyślane argumenty?

PS. Nie jestem leśnikiem - jestem "jakimś mieszczuchem", który korzysta z lasu w celach rekreacyjnych.

PS 2. Jeżeli zadasz sobie trud i przeszukasz forum pod katem slowa "quad" (do czego gorąco zachęcam) to szybko zauważysz, że temat został tu już wielokrotnie przewałkowany na wszelkie możliwe sposoby i ze wszystkich punktów widzenia - to bardzo kształcąca to lektura.
Głos laika na Twoim forum!
qwerty80
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 10:14

Post autor: qwerty80 »

czerwonobrody - A o jakie nieprzemyślane argumenty koledze chodzi?
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

O te:
qwerty80 pisze:Bo nie gonicie złodzieja,kłusownika tylko zazwyczaj młodego człowieka który spełnia swoje pasje.Wolelibyście widzieć tych chłopców pijących i ćpających w lesie czy jeżdżących?
Zdaje się że stwierdzenie
qwerty80 pisze: straż leśna nie kontroluje sprzętu leśnego jaki wjeżdża do lasu??? Większości to jeżdżące bomby ekologiczne
też mija się z prawdą.
Głos laika na Twoim forum!
qwerty80
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 10:14

Post autor: qwerty80 »

W pierwszym to nie wiem o co Ci chodzi,o jakiej demagogi piszesz?A co do drugiego to jeszcze nie widziałem żeby strasz leśna czy ktokolwiek sprawdzał czy też wlepił jakiś mandat za te jeżdżące i cieknące pszczoły,dety,MTZ -ty i LKT-le.a już na pewno nie w Bieszczadach.O normach spalin i hałasie to już ja nawet nie wspominam.A drogi zrywkowe wyglądają gorzej niż niejeden poligon.
nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

magda55 pisze:kilka razy obejrzałam filmik i .... ustawka jak nic ;)
najlepszy jest quadowiec, na tym filmiku powinni dać mu zamiast głowy trollface z chmurką ups ;-D
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

qwerty80 pisze:No i sami widzicie jaka z wami rozmowa.Zero dialogu
Ależ... Ja właśnie dialog nawiązuję! I staram się jak mogę dopasować do Twojej konwencji ;-)
qwerty80 pisze:Nie każdy motocyklista to potencjalny dawca nerek
Ja na pewno nie! Po drogach jeżdżę zdecydowanie zbyt szybko aby w razie czego cokolwiek się nadawało, po terenie zbyt często się przewracam ;-)
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

qwerty80 pisze:
Sten pisze:
qwerty80 pisze:No i sami widzicie jaka z wami rozmowa.
Przeczytaj sobie ów post:http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=757523#757523
jak tylko bym chciał to z kilkoma osobami mógłbym (w sposób legalny i zgodny z prawem) skutecznie sparaliżować pracę wszystkich nadleśnictw w mojej okolicy.A wszystko na podstawie waszych własnych przepisów ;)
A to ciekawostki zapowiadasz, rozwiń nieco.
qwerty80 pisze:Powiem Panu że raz wjechałem prosto na polowanie;) Otoczyło mnie około 40 osób.I nawet mandatu nie dostałem,a dlaczego?Bo towarzystwo samo właśnie było w trakcie łamania przynajmniej trzech własnych przepisów :lol:
Mandat od myśliwych? Mnie też zdarzyło się moją pierdziawką wypaść prosto na linię. Gdy się zorientowałem to moto w rów, pytanko do stojącego na stanowisku gdzie miot i poczekałem na odtrąbienie. Nikt nikogo nie otaczał, każdy poszedł w swoją stronę, z LWG na odjeździe.
qwerty80
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 10:14

Post autor: qwerty80 »

poreba - Jeszcze na głowę nie upadłem.No parę razy leciałem przez kierownicę i nawet się połamałem ale jeszcze mnie nie pogięło żeby o tym pisać publicznie.Tak właściwie to do chłopaków leśników nic nie mam.Z trzech mam w rodzinie a kilkudziesięciu innych znam.Normalne chłopy i nigdy nic złego mi nie zrobili.Ale to tylko dlatego że jeździliśmy na spokojnie.Broń Boże po sadzonkach i uprawach.No i turystom zawsze na szlaku ustępowaliśmy drogi.Ludzie byli w szoku jak gasiliśmy motory i ściągaliśmy kaski :shock: Niejednokrotnie udzielaliśmy informacji topograficznej.Jeździłem tak żeby nikt na mnie nie narzekał i za mną kamieniami nie rzucał :wink:
Wiem że są przygłupy ale szargać dobre imię wszystkich to lekka przesada.Nic nie poradzę na czarne owce,zdarzają się w każdym środowisku czy zawodzie.
ODPOWIEDZ