Najlepsi abslowenci wydziału leśnego

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Vinca minor pisze:Obroniłam się w czerwcu i nie dostałam się na staż do wybranego nadleśnictwa z powodu "zbyt niskiej średniej ocen"!!! Tak mi odpisali!!! Wnioskuję z tego, że odpisują tak chyba wszystkim zbędnym, nie patrząc w ogóle na ich wyniki.
Mogło być też tak, że osoby z wyższą średnią z Twojego (nie pisałaś czy miałaś najwyższą czy np. trzecią średnią na wydziale) lub pozostałych wydziałów też chciały dostać się na staż do tego nadleśnictwa :| Można w Poznaniu mieć średnią 4,6 i być dziesiątym na liście, a to i tak będzie wyższa średnia niż najlepszego studenta w Krakowie prawda?
Vinca minor pisze:Ciekawe, czy za takim najlepszym absolwentem idą też jakieś pieniądze z Generalnej do nadleśnictwa?
Oj nie idą ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Vinca minor pisze: idą też jakieś pieniądze z Generalnej do nadleśnictwa?
Ruch kasy w LP przebiega z n-ctw do dglp.
Silver

Post autor: Silver »

Jakiś czas temu wypytałem znajomych co tam u kogo słychać. Wyglądało na to, że z pierwszej dziesiątki jaka kończyła akurat mój rok (wg średniej ze studiów) dziś w LP nie pracuje NIKT :) ...z ostatniej - wszyscy :) Jak spróbujesz Vinca mieszkać samodzielnie i samodzielnie się utrzymywać to pierwsza wypłata z LP, poważnie przetestuje Twą misyjność i skłonność do poświęceń w imię idei. Życzę wytrwałości rzecz jasna ....ale tak trochę ..........bez przekonania ;)
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Piotrek pisze:GenDyr niedawno wstrzymał jakiekolwiek przyjęcia więc to o tych trzech już nie działa

Działa. W tym roku do nas jeden przyszedł. 5 lat temu inny...
jelonek pisze:Ze wszystkich stron słyszy się ze Szanowny Pan Dyrektor planuje cięcia w etatach a tu nagle wolne miejsca pracy dla 6 absolwentów Uczelni bzdura jakich mało.
Życzę ci, żebyś znalazł się teraz na studiach i poczuł co to jest totalny brak perspektywy... Poza tym jak za 5 lat 30% leśników pójdzie na emerytury to ciekawe kto będzie w LP pracował. Ludzie z łapanki jak w latach 70tych? Do dziś za to płacimy...
Vinca minor pisze:Najlepsze jest to, że pismo dot. "wygranej" dostałam dopiero pod koniec grudnia.
Ten drugi pracownik, o którym pisałem dostał się po 10 miesiącach walki o swoje (ponad 2 lata po skończeniu studiów). Nie dostał pisma z powiadomieniem, to on się musiał o wszystko upomnieć.
OjciecMocyMroku pisze:Można w Poznaniu mieć średnią 4,6 i być dziesiątym na liście, a to i tak będzie wyższa średnia niż najlepszego studenta w Krakowie prawda?
Oj może tak być ...
Silver, jak się już zdobyło wykształcenie w jakimś kierunku i to wnioskuję, na całkiem niezłym poziomie, to dlaczego nie spróbować. Nigdy nie jest aż tak źle ... żeby nie mogło być jeszcze gorzej... :]
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Blue Beech
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: piątek 25 gru 2009, 20:12
Lokalizacja: dziki wschód

Post autor: Blue Beech »

Silver pisze:Wyglądało na to, że z pierwszej dziesiątki jaka kończyła akurat mój rok (wg średniej ze studiów) dziś w LP nie pracuje NIKT :) ...z ostatniej - wszyscy :)

:D skąd ja to znam :lol: Zaobserwowałem podobne zjawisko, niestety mało jest osób w LP, które potrafią docenić wiedzę kandydatów do pracy, liczą się w większości przypadków znajomości i układziki. :(
Vinca minor
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 13:52
Lokalizacja: ...

Post autor: Vinca minor »

OjciecMocyMroku pisze:Mogło być też tak, że osoby z wyższą średnią z Twojego (nie pisałaś czy miałaś najwyższą czy np. trzecią średnią na wydziale) lub pozostałych wydziałów też chciały dostać się na staż do tego nadleśnictwa
W tamtym nadleśnictwie są obecnie osoby z gorszą średnią, ale nie o to chodzi, mogli mi odpisać jakoś inaczej, a wyszło na to, że nawet nie patrzą na daną osobę, tylko taśmowo rozsyłają: "dziękujemy, ale za niska średnia". Nie ważne, to było zupełnie inne nadleśnictwo od tego, które wybrałam teraz.
A na wydziale byłam pierwsza, tak mi napisał Sz. P. Dyrektor.
Jeszcze ważna informacja: jeśli chodzi o tą najlepszą średnią dla LP, to jest to średnia wyliczana ze studiów magisterskich ( II stopnia) czyli z dwóch ostatnich lat (mimo że miałam jednolite 5-letnie).

Silver pisze:Jak spróbujesz Vinca mieszkać samodzielnie i samodzielnie się utrzymywać to pierwsza wypłata z LP, poważnie przetestuje Twą misyjność i skłonność do poświęceń w imię idei.
Na szczęście nie siedzę na garnuszku rodziców już od kilku lat, więc umiem przeżyć z wypłatą ok. 1000zł:) Bywały mniejsze:) Na szczęście ja i mój chłop jakoś sobie radzimy:)
Ale rozumiem, Silver, o co Ci chodzi. Dla kogoś, kto dopiero się usamodzielnia, taka wypłata może być szokiem, kiedy po opłaceniu rachunków z tego tysiąca nie zostaje nic. Wtedy misyjność zapewne trafi szlag;P
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Śmiech na sali, jeśli na studiach jednolitych biorą ostatnie 2 lata.Zastanawiałem się ostatnio jedno. Jeśli osoba z najlepsza średnią wybiera nadl.X, gdzie nie potrzeba nowych pracowników i sa sami młodzi(daleko do emerytury), to czy sa przesunięcia stanowisk/dublowanie etatów/ktoś ma powiedziane "do widzenia" ??
Vinca minor
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 13:52
Lokalizacja: ...

Post autor: Vinca minor »

Nie! Oczywiście, że nie. Jeżeli w nadleśnictwie, które wybierze taki absolwent są już zajęte wszystkie możliwe miejsca, wtedy dostaje się propozycję wyboru innego N-ctwa.
No i tak sobie wybiera, aż w końcu trafi tam, gdzie jakieś miejsce będzie. No, chyba że utworzą takie specjalnie dla niego:) Ale nie ma mowy o zwalnianiu aktualnych pracowników!
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

maverick pisze:to czy sa przesunięcia stanowisk/dublowanie etatów/ktoś ma powiedziane "do widzenia"
Ma powiedziane to ostatnie i to ten który się stara o przyjęcie ...
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

Odświeżam temat :)
Czy to porozumienie nadal obowiązuje? Jest ono z roku 2009, ale znalazłem jakieś wzmianki o nim w prasie leśnej z 2014r, więc chyba nic się nie zmieniło.
Jeśli wszystko jest nadal aktualne, to wygląda na to, że znajduję się w tej "szczęśliwej trójce" :roll:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67153
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie wiem, czy to działa, ale i tak serdecznie gratuluję wyniku :beer:
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

Capricorn pisze:Nie wiem, czy to działa, ale i tak serdecznie gratuluję wyniku :beer:
A dziękuję :)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Powiem Ci jak to wyglądało z punktu widzenia moich znajomych. Nadleśniczowie w większości "bali" się takich ludzi. Z tego względu, że były ustalone zakresy obowiązków,etaty itp., a tu nagle pojawia się osoba, która chce pracować w tej jednostce. U innej osoby było to łatwiejszą przepustką do dostania się na szczebel RDLP. Jednak wszystko zależy od czasu i miejsca. Największym plusem tego rozwiązania jest to,że dostaniesz robotę w szeregach LP,a na dzień dzisiejszy jest to baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dobre posunięcie.Powodzenia! :spoko:
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

maverick pisze:Z tego względu, że były ustalone zakresy obowiązków,etaty itp., a tu nagle pojawia się osoba, która chce pracować w tej jednostce.
No właśnie... Skoro wszystko jest w danej chwili obsadzone, to chyba odsyłają gdzie indziej. Tak?
Ogólnie mnie najbardziej interesuje sprawa kontynuowania studiów mgr - jeśli dostanę "wezwanie" i chcę skorzystać z tej opcji, to nie mogę dokończyć studiów dziennie, tylko ew. przenieść się na zaoczne?
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania? :roll:
borowiak

Post autor: borowiak »

W oparciu o posiadana wiedzę, mogę stwierdzić, że gwarancja pracy dotyczy absolwentów kończących pełen tok studiów (inż + mgr), tak więc, trzeba być konsekwentnym i kontynuować zaliczanie kolejnych egzaminów na podobnym pozimie ;)
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

borowiak pisze:W oparciu o posiadana wiedzę, mogę stwierdzić, że gwarancja pracy dotyczy absolwentów kończących pełen tok studiów (inż + mgr), tak więc, trzeba być konsekwentnym i kontynuować zaliczanie kolejnych egzaminów na podobnym pozimie ;)
W porozumieniu jest co innego napisane ;)
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 8703,d.bGQ
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Kamil, jak chcesz dokończyć studia dziennie, skoro jako jeden z najlepszych absolwentów studiów inż. dostaniesz propozycję pracy? ;) Jeśli z niej skorzystasz, pozostanie Ci studiowanie zaoczne. Albo szybka decyzja, że będziesz najlepszym magistrem.
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

Skrzacik pisze:Kamil, jak chcesz dokończyć studia dziennie, skoro jako jeden z najlepszych absolwentów studiów inż. dostaniesz propozycję pracy? ;)
No tak, ale dziekan ma czas na wysłanie listy najlepszych studentów do 1 października, przetworzenie tego "na górze" pewnie też trochę potrwa, a na końcu my mamy 3 miesiące na podjęcie decyzji. Policzyliśmy więc z kolegą, że przez ten czas uda nam się zrobić 2 semestry studiów mgr i zostanie ostatni, na którym są już same fakultety. Na dobrą sprawę, gdyby staż był w Warszawie, to dałoby radę zrobić ten semestr już pracując ;)
Ale mnie bardziej interesuje fakt, czy taki staż zaczyna się "od zaraz" po podjęciu decyzji, czy w październiku, razem ze wszystkimi? Bo jeśli od października, to wtedy bez problemu można skończyć drugi stopień studiów :)
ODPOWIEDZ