Valmet 840.3

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luki6573
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:50

Valmet 840.3

Post autor: luki6573 »

co sadzicie o tym forwarderze maszyna 2007r.
Valmet 840.3
g.tom
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 13:27

Post autor: g.tom »

mam taką maszynę od niedawna i nie wiem czy tylko ten egzemplarz tak ma, czy może ja coś robię źle ale miałem już problem z komputerem (zawiesił się) oraz mimo jak na tą porę roku niezbyt wysokiej temperatury grzeje mi się hydraulika (filtry oraz olej zostały wymienione, chłodnica wyczyszczona) ale tylko w czasie rozładunku, obroty ustawione na 1350. Czy ktoś ma/miał podobne problemy z tym sprzętem? jak zaradzić?
Awatar użytkownika
tomekoperator
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2007, 19:22
Lokalizacja: Bory Dolnośląskie

Post autor: tomekoperator »

Być może masz zużyte siłowniki Pakiety nie sa szczelne i przepuszczają olej a to dodatkowo podnosi jego temperaturę.
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Co do nadmiernego grzania się oleju, przyczyn może być kilka, powód zwyczaj jeden - "przeciskanie się "oleju . Może to być wyeksploatowana pompa i drenażem wraca do zbiornika. Możesz mieć taką sytuacje że czasami są stosowane zawory bimetaliczne przed chłodnicą , czyli jak jest uszkodzony, olej może do niej nie trafiać , albo trafia tylko mała część. Chyba że wymieniony olej nie trzyma parametrów producenta...
Grzeje się w czasie rozładunku, bo do jazdy masz inną pompę. Jak nie ruszasz żurawiem to pompa pracy ma kierownice praktycznie bez wychyłu , czyli prawie bez wydatku , dopiero z LS-a ma sygnał do kierownicy.
luki6573
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:50

Post autor: luki6573 »

grzeje Ci się hydraulika tzn ile dokładnie stopni masz?
Valmet 840.3
luki6573
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:50

Post autor: luki6573 »

spróbuj wyższe obroty przy rozładunku...mi np serwis zalecił 1450. ale jak narazie pracuje na 1250 temp hydrauliki wynosii okolo 43 stopni przy rozladunku.
Valmet 840.3
g.tom
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 13:27

Post autor: g.tom »

Pakiety są całe, bo żaden siłownik nie puszcza... u mnie normalnie to 66-69, a w trakcie rozładunku dochodzi do 72-74 stopni hmm być może to wina tych zaworów bimetalicznych przed chłodnica
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

"Pakiety są całe, bo żaden siłownik nie puszcza..." prawdopodobnie tak jest, ale ciekawi mnie jak doszedłeś do takiego wniosku? Np siłowniki obrotu kolumny żurawia są dość trudne do wyciągnięcia takich wniosków lub blokady ramy, chodź te łatwiej jak masz blokowane na krzyż zaworem , wtedy wychwycisz. Rozumiem że żuraw diagnozowałeś na zasadzie podniesienia kłody na pewną wysokość pod kątem pierwszego i drugiego ramienia i obserwowałeś czy opada - raczej jak szybko , bo opadać będzie zawsze.
Rozumiem że wykluczyłeś na samy początku, żeby nie bawić się zbędnie , sam pomiar temperatury oleju, czytaj czy termometr działa prawidłowo.
Pytam bo temperatury jaki podałeś nie są "tragiczne"
luki6573
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:50

cb w maszynie.

Post autor: luki6573 »

mam pytanie gdzie najlepiej zamocowac Cb w forwarderze chodzi mi o antene by zasieg był dobry a gałezie nie niszczyły jej.
Valmet 840.3
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Raczej tylko z SWR-em ma to sens , inaczej to zgadywanka , trafisz , albo nie. Polecam osobiście przy przedniej szybie , najlepiej w jakiejś rurze pcv solidnie pomocować - tylko bez włókna szklanego żeby była ta rura .
luki6573
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 sty 2015, 19:50

Post autor: luki6573 »

ok dzieki za podpowiedz
Valmet 840.3
adam640
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2015, 16:18

Post autor: adam640 »

Forwarder nie jest aż tak skomplikowaną maszyną jak harvester, ale trzeba pamiętać o tym, że do wychładzania oleju hydraulicznego jest stosowana dodatkowa pompa wymuszająca przepływ oleju, dzięki czemu podczas pracy jest lepiej wychładzany. Bardzo ważnym elementem jest sam wentylator, który może źle chłodzić np. przez ślizgający się pasek.
ODPOWIEDZ