Ważne dla kupujących mieszkanie od LP

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Dzięki serdeczne, za dobre słowa. Ale tak naprawdę, to żaden tam splendor. Ot, napisałem wniosek, umotywowałem, załączyłem kilka przykładowych orzeczeń i wyroków korzystnych dla wnioskodawców (szczególnie styczniowy wyrok WSA w Gdańsku), skserowane papiery związane z kupnem i zaniosłem to do US. Kobita z US zadzwoniła ze dwa razy coś tam dopytać i poprosić o jakiś dokument, po czym w piątek 13-go zadzwoniła, że mogę odebrać decyzję, jeśli mi się spieszy.
Nie spieszyło się. Poszedłem w poniedziałek :)
W grę wchodziło ok. 5 tys. zł, więc mogę śmiało powiedzieć, że finansowo jestem ustawiony do końca życia. Pod warunkiem, że umrę w najbliższy piątek... :wink:
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Jarek61
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 14:23

Post autor: Jarek61 »

:beer: Gratuluję
Awatar użytkownika
pl04
początkujący
początkujący
Posty: 107
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 18:18
Lokalizacja: prosto z lasu

Post autor: pl04 »

Dzięki temu wyrokowi jaki jest opublikowany w Rzeczpospolitej jak podaje nasz ostatni Newsletter159 z 17.02
furtka do zwrotu nadpłaty podatku SZEROKO się otworzyła.
Gratuluję wszystkim wygranym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105066
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gdybyż orzeczenie NSA w tej sprawie mogło być podstawą do roszczeń w innych przypadkach...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:Gdybyż orzeczenie NSA w tej sprawie mogło być podstawą do roszczeń w innych przypadkach...
:D
fakt nie USA...
Jakem nie miłośnik tego kraju to to jest tam dobre :)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

Gdyby było jak w Stanach, to każdy spitus za kółkiem mógłby się powołać na "pomroczność jasną" jak w przypadku syna prezydenta W.. A że naszym sądom daleko do niezawisłości, elity mogą sobie korzystać z ich przychylności do woli...
Znam przypadek powiatu, który początkowo podatek oddawał, a później... rozmyślił się i już nie oddaje. Komedia :wow:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105066
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Łolcik pisze:Gdyby było jak w Stanach
... to synek prezydenta by się nie wywinął. I jeszcze tatusia za sobą w niebyt pociągnął...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Dziad_borowy
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 10:00

Post autor: Dziad_borowy »

Witam. Czy ktoś z szanownego koleżeństwa, mógłby udostępnić (na priv lub na forum) wzór odwołania do Dyrektora Izby Skarbowej od decyzji US w sprawie PCC. Z góry serdecznie dziękuję!
robinhood
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: środa 13 sty 2010, 19:22
Lokalizacja: Generalna Gubernia

Post autor: robinhood »

Witam forumowiczów! Ja również prosiłbym o udostępnienie wzoru odwołania do Dyrektora Izby Skarbowej od decyzji US w sprawie pcc , tak na wszelki wypadek bo dzisiaj złożyłem wniosek do naczelnika US o zwrot podatku. Różnie może być. Z góry dziękuje!
wojownik
Blac
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 11:55
Lokalizacja: Z Bioswery

Post autor: Blac »

Witam,wszystkich jeszcze raz,ja również odbiłem się od urz. skarbowego,jestem na etapie odwołania do dyrektora izby skarbowej.Na pytanie skierowane do pani urzędnik w urzędzie,czemu w 2013 roku zwracali podatek w tej samej sprawie,rozłożyła ręce :),i powiedziała prawo zadziałało indywidualnie :lol:
.Mam pytanie czy waszym zdaniem wyrok NSA,jest wiążący dla WSA?
Blac
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 11:55
Lokalizacja: Z Bioswery

Post autor: Blac »

DYREKTOR
Izby Skarbowej
w
za pośrednictwem:
Naczelnika Urzędu Skarbowego
w
ODWOŁANIE
Od Decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego znak sprawy:
PPKS................. 2015, W Sprawie
o stwierdzenie i zwrot nadpłaty w podatku od czynności cywilnoprawnych , w wysokości ????zł.
Składam wniosek o uchylenie w/w decyzji w całości.


Wydanej decyzji zarzucam :


UZASADNIENIE

Podstawowym aktem prawnym regulującym zasady gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa jest ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami /t.j.Dz.U z 2010 r. nr. 102,poz.651 z późniejszymi zmianami,która łączy zarówno cywilnoprawne jak i administracyjne podejście do regulacji stosunków prawnych których przedmiotem jest właśnie nieruchomość.Podkreślić należy,że art.2 pkt. 1 lit.g ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie odwołuje się wyłącznie do norm prawnych zawartych w konkretnym akcie prawnym /w ustawie z dnia 21 sierpień 1997r.,bowiem ustawodawca użył szerszego pojęcia-przepisy o gospodarce nieruchomościami.Jak wskazuje treść art.2 w/w ustawy zagadnienia dotyczące gospodarki nieruchomościami regulują takżę inne akty prawne tej samej rangi,w tym Ustawa o lasach /pkt.3 art.2/.Z orzecznictwa wynika,że ustawa o gospodarce nieruchomościami nie narusza innych ustaw w zakresie dotyczącym tej tematyki,które jako przepisy odrębne,mają pierszeństwo w stosowaniu.Jak to ujął Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 18.02.2009r., sygn.akt I CSK 389/08, art.2 ustawy z dnia 21.08.1997r., "okresla relację między przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami a innymi ustawami regulującymi szczególne zasady gospodarowania nieruchomościami".Zarówno ustawa o gospodarce nieruchomościami jak i akty prawne wymienione w jej art.2 tworzą więc zespół przepisów o gospodarce nieruchomościami, pozstającymi ze sobą we wzajemnej korelacji.Jeżeli odrębne przepisy zawierają odesłanie typu" w sprawach nieuregulowanych stosuje się przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami". to uprawnione jest sięgnięcie do przepisów tej ustawy.

Wzór jest w necie,a dalej według własnego uznania i zgodnie ze szczegółami konkretnej sprawy,oczywiście wklejam tylko przykład nie znaczy,że mój tok rozumowania jest OK :)
Dziad_borowy
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 10:00

Post autor: Dziad_borowy »

Bardzo dziękuję za ten wzór. I jeszcze tylko jedno pytanie, gdzie złożyć takie odwołanie. Jeśli odwołuję się do IS za pośrednictwem US, to odwołanie należy zanieść/przesłać do US?
Blac
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 11:55
Lokalizacja: Z Bioswery

Post autor: Blac »

Tak tylko za pośrednictwem urzędu skarbowego,życzę powodzenia :)
Człowiek całe życie się uczy i głupim umiera.
Człowiek dla drugich ma rozum, a dla siebie głupi.
Człowiek do śmierci się uczy, a głupim umiera.
robinhood
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: środa 13 sty 2010, 19:22
Lokalizacja: Generalna Gubernia

Post autor: robinhood »

Czy ktoś z forumowiczów wie jak długo czeka się na decyzję U.S. i czy odbiera się osobiście czy przyślą pocztą?
wojownik
Blac
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 11:55
Lokalizacja: Z Bioswery

Post autor: Blac »

Po około 7-8 dniach dostaniesz powiadomienie listowne o możliwości wglądu w zebrane materiały dotyczące Twojej sprawy(nie obowiązkowe),a później znowu po około 8-9 dniach dostanie odpowiedź pisemną do domu :)
Człowiek całe życie się uczy i głupim umiera.
Człowiek dla drugich ma rozum, a dla siebie głupi.
Człowiek do śmierci się uczy, a głupim umiera.
robinhood
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: środa 13 sty 2010, 19:22
Lokalizacja: Generalna Gubernia

Post autor: robinhood »

Dziękuje za info.
wojownik
skraja
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 10:50
Lokalizacja: z Kurpi

Post autor: skraja »

Mam pytanie czy ktoś już z podlaskiego ubiegał się o zwrot tego podatku od kupna mieszkania i czy go otrzymał bo nie widzę po postach albo źle patrzę.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169950
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bądź pierwszym ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Sten pisze:Bądź pierwszym ...
Ja się z tym moim podlasiactwem nie obnoszę, ale w sumie jetem. I spełniam kryterium odzyskanego pcc. Choć nie wiem co województwo ma do tego, skoro każdy US ma prawo mieć swój rozum..?
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
robinhood
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: środa 13 sty 2010, 19:22
Lokalizacja: Generalna Gubernia

Post autor: robinhood »

Witam. Dostałem od U.S. postanowienie przed wydaniem decyzji. Mogę w terminie 7 dni wypowiedzieć się na temat zebranych dowodów. Czy jest sens iść do skarbówki i patrzeć w zebrany materiał dowodowy. Może się ktoś z Was wypowie na ten temat. Pozdrawiam!
wojownik
ODPOWIEDZ