Właśnie wywaliłem mLas i po restarcie telefonu popełniłem ponowną instalację. Melduję, że wszystko działa. Najpewniej coś się źle zainstalowało przy aktualizacji. Teraz wszystko działa jak należy
browar pisze:Mam takie pytanie do znawców: jeżeli jest działka/działki leśne i nie zaznaczone są obręby, w strukturze własnościowej nie pokazuje nic, to co to za las? Tak jest np z dużą działką pod Kotoniem od strony Stróży czy też na Grodzisku k. Poznachowic, albo pólnocna strona Ciecienia.
Nie bardzo Cię rozumiem. Jeżeli działasz w Mlasie i klikając nie podświetla sie wydzielenie to znaczy że działka nie jest LP.
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
browar pisze:Mam takie pytanie do znawców: jeżeli jest działka/działki leśne i nie zaznaczone są obręby, w strukturze własnościowej nie pokazuje nic, to co to za las? Tak jest np z dużą działką pod Kotoniem od strony Stróży czy też na Grodzisku k. Poznachowic, albo pólnocna strona Ciecienia.
Nie bardzo Cię rozumiem. Jeżeli działasz w Mlasie i klikając nie podświetla sie wydzielenie to znaczy że działka nie jest LP.
Piotrek pisze:Od początku śledzę rozwój. Od pierwszej, "siermiężnej", wersji do dzisiejszej - lata świetlne! Niestety znalazłem kilka błędów. Na przykład niedaleko mojej chałupki wrysowano jakiś staw a tymczasem tam jest duże gniazdo (ok. 70 ar) załącznik
Brakuje mi też narzędzia generującego linki do wyszukanego fragmentu mapy.
Staw, o którym mówisz jest wyrysowany na mapie podkładowej z projektu OpenStreetMap, którą BDL jedynie wyświetla jako pomoc dla użytkownika w orientowaniu się w topografii. Z map lesnych pochodzą tylko granice wyłączeń i oddziałów (czarne kreski na Twoim zrzucie). Mapę OSM może każdy poprawić, bo jest to projekt otwarty (pod adresem http://www.openstreetmap.org/)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami. ***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.
Czy komuś udało się podpiąć spakowany zipem plik w formacie shp do Banku Danych o Lasach? Może coś źle robię bo nie udaje mi się wyświetlić takich danych. Dodam, że warstwa jest w układzie PUWG 92.
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
Ogólnie przechodzą same geometrie , bez danych . Trudno mi powiedzieć co może być przyczyną . Te SHP robisz w jaki sposób: na Q gisie czy za pomoca Mlas a
Kuna lesna pisze:Ogólnie przechodzą same geometrie , bez danych . Trudno mi powiedzieć co może być przyczyną . Te SHP robisz w jaki sposób: na Q gisie czy za pomoca Mlas a
Brałem z Mlasa z Qgisa i warstwy pochodne po wykonanej aktualizacji mapy i w żadnej z opcji nie działa
"W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce - coś zupełnie innego"
No to zostaje przeglądarka lub wtyczki ma stronie . Coś masz nie aktualne , tak podejrzewam . Jak chcesz to sprawdzę jakieś twoje próbne SHP i wstawię od siebie .