Wycena nieruchomości leśnych i zadrzewionych

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magda_pejra
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 11:31

Wycena nieruchomości leśnych i zadrzewionych

Post autor: magda_pejra »

Witam! Piszę pracę magisterską na temat wyceny nieruchomości leśnej. Potrzebuję materiałów na temat niezgodności dotyczących całej powierzchni oddziałów leśnych ( różnicy między powierzchnią podaną w ewidencji, a sumą powierzchni wydzieleń). Prawdopodobnie zależy własnie to od dróg i linii energetycznych, ale prosiłabym o jakaś literaturę gdzie w jasny sposób jest to opisane. Proszę o pomoc :(
magda_pejra
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 11:31

Post autor: magda_pejra »

czy mogę prosić o jakikolwiek odzew?
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3746
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: Wycena nieruchomości leśnych i zadrzewionych

Post autor: crocidura »

Możesz, ale najpierw sprecyzuj co masz na myśli.
magda_pejra pisze: niezgodności dotyczących całej powierzchni oddziałów leśnych ( różnicy między powierzchnią podaną w ewidencji, a sumą powierzchni wydzieleń
Lepiej by się ktoś zajmujący stanem posiadania wypowiedział. lecz z tego co wiem to dokładność w ewidencji jest do m2, a w oddziałach do 1 ar (100 m2). Oddział nie może mieć większej niż 1 ar różnicy. Skąd bierzesz dane, że oddział ma inną powierzchnię niż w ewidencji?
magda_pejra pisze:prosiłabym o jakaś literaturę gdzie w jasny sposób jest to opisane.
Ewidencja w jasny sposób? Nie słyszałem o takiej publikacji. Rzeczy o które pytasz wynikają z ustaw i instrukcji urządzenia lasu.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77764
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

magda_pejra pisze:Prawdopodobnie zależy własnie to od dróg i linii energetycznych
... a może od sposobów pomiaru i zaokrągleń? ... zwyczajnych ludzkich błędów? ...
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3746
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

a na pewno mówisz o oddziałach? Dla nich drogi i linie nie mają znaczenia.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3746
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

jak znam życie to chodzi ci o różnicę powierzchni oddziału widoczną na mapie, a sumą powierzchni pododdziałów widocznych na mapie... tylko nie wiem gdzie w tym wszystkim masz ewidencję (bo zazwyczaj działka ewidencyjna to oddział).

w każdym razie na te przypadki odpowiedź znajdziesz w instrukcji urządzania lasu.
porsier
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 10:31

Post autor: porsier »

właśnie, zwyczajne ludzkie blędy.
Awatar użytkownika
tobikedz
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 251
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 13:21
Lokalizacja: Duże miasto

Post autor: tobikedz »

crocidura pisze:jak znam życie to chodzi ci o różnicę powierzchni oddziału widoczną na mapie, a sumą powierzchni pododdziałów widocznych na mapie... tylko nie wiem gdzie w tym wszystkim masz ewidencję (bo zazwyczaj działka ewidencyjna to oddział).

w każdym razie na te przypadki odpowiedź znajdziesz w instrukcji urządzania lasu.
Ma racje, ewentualna odpowiedź jest w instrukcji, albo w książkach o tematyce urządzanie lasu. To one zajmuje się takimi rzeczami. Ewentualnie możesz zawitać do biura urządzania lasu i zapytać się czy mieli takie problemy już, chociaż raczej z niechecia na to spojrzą. Tak myślę, bo mało kto lubi mówić o swoich błędach
My borów włodarze
Stajem przy sztandarze.
Darz Bór! – tak hasło brzmi,
Gra hejnał chór -
Darz Bór! – Darz Bór!
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3746
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

tobikedz pisze:Ewentualnie możesz zawitać do biura urządzania lasu i zapytać się czy mieli takie problemy już, chociaż raczej z niechecia na to spojrzą. Tak myślę, bo mało kto lubi mówić o swoich błędach
To nie błąd! Takie są zasady sporządzania opracowań mapowych.
ODPOWIEDZ