RAPTULARZ terenowy - jak go wypełnić ?

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukasek-1988
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 18:53
Lokalizacja: Lubsko

RAPTULARZ terenowy - jak go wypełnić ?

Post autor: lukasek-1988 »

Witam

Jutro mam egzamin w terenie z szacunku brakarskiego prawdopodobnie, drzewostan będzie sosnowy bez podszytu. Uczyłem się z znowelizowanych zasad sporządzania szacunku brakarskiego drzew na pniu i nie wiem czy wszystko dobrze rozumiem. Najbardziej zastanawia mnie punkt 6,7,8 na pierwszej stronie, według tego co wyczytałem jeżeli nadleśnictwo korzysta z metody współczynnikowej trudności to wtedy punktu 6 i 8 nie wypełniam czyli nie dotyczy, dobrze to rozumiem ? Widziałem posty na forum ale z 2008 roku i tam są wszystkie te punkty wypełnione i trochę się pogubiłem. Byłbym wdzięczny jak by mi ktoś wyjaśnił prostym językiem jak wypełnić pierwszą stronę raptularza tzn, teoretycznie wiem jak to zrobić ale jestem ciekaw czy wszystko dobrze rozumiem. Niewiem tez co zrobić z punktem 4 (powierzchnia) bo na pewno to będzie wydzielony kawałek terenu w drzewostanie do pomiaru. Na drugiej stronie zagadką są dla mnie te procenty na samym dole, macie jakieś wskazówki co zrobić jak już zrobię szacunek , jak policzyć te procenty ?

To skany raptularza str.1 i 2

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam



Obrazek

Obrazek
lukasek-1988
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 18:53
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: lukasek-1988 »

:help:
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14110
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Pkt.6 wynika z 2 oraz wnpm (im wyżej tym wyższy).Wszystko jest opisane w tabelach zastrefowania obowiązujących w PGL LP.
Pkt.8 jak wyżej.Zależy od rodzaju podłoża (bagno ,skały) i stopnia nachylenia
Pkt.4 W praktyce zrezygnowano z pow. próbnych,czyli próbna =manipulacyjna.(Jeśli się ktoś uprze to wpisz tyle na ilu wyznaczałeś).!!! W ARACH!!!
Co do % to szacujesz je po przejściu CAŁEGO wydzielenia na podstawie tego co zobaczyłeś.Czytaj uważnie udziały- czego w czym.
:spoko:
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
ODPOWIEDZ