LKT 80- wyciągarka

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mar83iusz
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 30 sty 2013, 18:43
Lokalizacja: z lasu

LKT 80- wyciągarka

Post autor: mar83iusz »

Witam. Mam problem z LKT 80 a konkretnie z wyciągarką. Rozwinąć linę mogę jedynie w sposób "wymuszony" tj. trzymając dźwignę rozdzielacza w taki sposób aby wyciągarka rozwijała linę (czynność odwrotna do zwijania), niestety to trwa wieki. Gdy kupowałem ten ciągnik wyciągarka już działała w ten sposób i wiem, że coś tam jest zepsute albo nie podłączone tylko nie wiem co. Byłbym wdzięczny jakby ktoś opisał mi co należy naprawić aby wyciągarka działała jak należy. Mile widziane by były jakieś schematy podłączenia, zdjęcia itp.Dodam też, że w tym LKT jest zepsuta i odłączona sprężarka. Nie wiem czy są tu jakieś elektromagnesy albo zawory które odpowiadają za luzowanie liny. Proszę o opisanie zasady działania. Może ktoś wie gdzie można kupić jakieś katalogi albo instrukcje obsługi tak aby były dokładnie opisane czynności naprawcze itp. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Kermit
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 04 lis 2014, 20:11

Post autor: Kermit »

w lkt 80 "puszczanie " uzależnione jest od pneumatyki tak więc jak nie ma powietrza w butlach to lina nie puści . ale po kolei sprężarka po przez zawór regulujący nabija powietrza do butli ta zaś jest podłączona do elektro-zaworu ten do wyciągarki a dokładnie do "talerza" który jest z boku ot to cały schemat . Uruchom sprężarkę a lina będzie "puszczać " jeżeli nie to będziemy szukać winy w elektro-zaworze bądź samym sterowaniu elektrycznym :wink:
mar83iusz
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 30 sty 2013, 18:43
Lokalizacja: z lasu

Post autor: mar83iusz »

Dzięki, ale puszczanie liny wykonuje się za pomocą tej samej dźwigni rozdzielacza co zwijanie czy też powinna być jakaś inna, którą ktoś zdemontował?
Awatar użytkownika
Kermit
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 04 lis 2014, 20:11

Post autor: Kermit »

puszczanie odbywa się poprzez dostarczenie do cewki elektrozaworu napięcia czyli po prostu przez zwykły przełącznik których masz kilka obok kierownicy po lewej stronie jednak żeby "wyluzować "wyciągarkę musisz popuścić linę (nie może być napięta ) czyli wystarczy że trochę rozwiniesz ją przy użyciu hydro-silnika :)
mar83iusz
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 30 sty 2013, 18:43
Lokalizacja: z lasu

Post autor: mar83iusz »

Widzę, że trochę roboty z tym będzie bo nie ma tu nic podłączone. Dziękuję za pomoc. Przydałby się jakiś schemat podłączenia z opisem kolejnych części ale nie mogę zdobyć tego w żaden sposób. Trudno, będzie wielka improwizacja.
Awatar użytkownika
Kermit
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 04 lis 2014, 20:11

Post autor: Kermit »

Wbrew pozorom sprawa jest banalna do zrobienia. Jak uruchomisz sprężarkę, będzie już z górki, ponieważ sterowanie elektro-zaworem to tylko dwa kable. Jeden do masy, a drugi do przełącznika, a ten zaś do plusa. tak więc życzę szybkiego rozwiązania problemu. Jak by co, to służę pomocą :spoko:
ODPOWIEDZ