Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glorfindel
początkujący
początkujący
Posty: 125
Rejestracja: piątek 21 wrz 2007, 13:08
Lokalizacja: ze świata

Post autor: Glorfindel »

Czy ktoś posiada namiary na JRWA w formacie pdf, w którym możliwe jest wyszukiwanie po haśle?
"Lepiej się zużywać niż rdzewieć"
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jak znam życie, to poza wklejeniem skanów i zapisaniem ich w .pdf nikt nie wpadł na pomysł aby zapisać w .pdf zwykły dokument tekstowy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

jak ktoś chce RWA w excelu, to na pw proszę
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jeśli masz w Excelu to, gdy mi podeślesz, przerobię na PDF :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169929
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt ukazał się drukiem. Zapewne na dniach trafi do jednostek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

jak ktoś jest zainteresowany, to proszę o adres mailowy
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169929
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Załączniki do Instrukcji Kancelaryjnej oraz Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt są dostępne w wordzie, pod poniższym adresem:
http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... ncelaryjna
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ale o starszych wersjach Word (nie rozumiejących wersji .docx) nikt nie pomyślał...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169929
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Owe dokumenty są dla pracowników, a Ci mają (w każdym razie powinni) owe nowsze wersje ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67094
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ale o starszych wersjach Word (nie rozumiejących wersji .docx) nikt nie pomyślał...
O ile pamiętam M$ wydał łatkę do starszych wersji Office'a, która umożliwia otwieranie plików *. docx :roll:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ściągnij sobie darmowe LibreOffice.
Tym można te docx otworzyć.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
wod4

Post autor: wod4 »

Sten pisze:Owe dokumenty są dla pracowników, a Ci mają (w każdym razie powinni) owe nowsze wersje ...
Niezupełnie. Swego czasu LP kupiły sporej grupie pracowników palmtopy z WinCE6, chodziło o wykorzystanie odbiorników gps oraz aplikacji w rodzaju ArcPad. W tych palmtopach jest Winword w starej wersji, nie obsługującej plików .docx i nie bardzo jest miejsce na instalowanie łatki...
A nie zaszkodziłoby użytkownikom tego sprzętu zapoznanie się z instrukcją nową...
Więc mógł ktoś w W-wie pomyśleć ...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77731
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

j24 pisze:Ściągnij sobie darmowe LibreOffice.
... albo OpenOffice :) ... ale Piotrek doskonale wie, jak sobie z tym poradzić, ale słusznie zauważył, że nie wszyscy mają nawet w biurach nadleśnictw wersje obsługujące .***X ...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169929
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

wod4 pisze:Więc mógł ktoś w W-wie pomyśleć ...
Mam nadzieję, że pomyśli ... :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Mam nadzieję, że pomyśli ... :)
Gdyby nie pomyślał (a nie wystarcza my wersja PDF) to zawsze może do mnie napisać :) Bo, jak słusznie zauważył drwalnik, wiem jak sobie z nią poradzić :wink:

PS. "Ktoś pomyślał". Wersji edytowalnej (.docx) nie ma już na stronie zalinkowanej przez Stena. :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77731
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Piotrek pisze:"Ktoś pomyślał". Wersji edytowalnej (.docx) nie ma już na stronie zalinkowanej przez Stena.
... siła forum :ok: ...
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:Owe dokumenty są dla pracowników, a Ci mają (w każdym razie powinni) owe nowsze wersje ...
1mo w instytucji publicznej nie TYLKO dla pracowników
2do a dlaczego pracownicy mieliby mieć gorsze wersje oprogramowania gdy starsze działają całkiem sprawnie? Toż to by była niegospodarność, do tego rażąca w obliczu lokalnych potrzeb drogowych ;-)))
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Czytam temat, chcę się dowiedzieć co leśniczych dotyczy ale mi się nie chce wątku przekopywać przez to pierdu-pierdu o tytułach itp.
Jedno krótkie pytanie. Co, w jaki sposób i jak długo ma być w leśnictwie przechowywane?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169929
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

kolorowe kredki pisze:Jedno krótkie pytanie. Co, w jaki sposób i jak długo ma być w leśnictwie przechowywane?
Nadleśnictwo, zgodnie z zapisami w instrukcji kancelaryjnej, powinno przygotować dla leśniczych stosowny wyciąg z JRWA. Próbowałem się przyłożyć do tego, ale przerosło to mnie. Tu muszą nad tym przysiąść osoby z nadleśnictwa.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3742
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Sten pisze:
kolorowe kredki pisze:Jedno krótkie pytanie. Co, w jaki sposób i jak długo ma być w leśnictwie przechowywane?
Nadleśnictwo, zgodnie z zapisami w instrukcji kancelaryjnej, powinno przygotować dla leśniczych stosowny wyciąg z JRWA.
Ale instrukcja obowiązuje leśnictwa? Znaczy, czy Twym zdaniem jak otrzymam pismo z nadleśnictwa to wpinam je do segregatora i nadaję numer rejestru/sprawy? Jak wysyłam wniosek dodatkowy, notatkę służbową, lub cokolwiek innego to również numer sprawy nadaję?

Jeśli nie obowiązuje mnie numerowanie dokumentów - to nie ma możliwości, żeby je archiwizować... moim zdaniem.

A z drugiej strony w końcu wszystkie (prawie) są kopiami pism gromadzonych w nadleśnictwie. Po co je podwójnie archiwizować (niektóre może nawet w archiwum państwowym).
ODPOWIEDZ