FSC Polska bez akredytacji - no i kto kupi teraz drewno?

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

crocidura pisze:nie wiem dlaczego - wiem że w Szczecinie niedługo będzie kolejny audyt FSC.

Tylko jak się ma zawieszenie FSC POLSKA do prowadzenia przez tą jednostkę audytów? Ma takie uprawnienia? Taki audyt ma jakąkolwiek moc?
W RDLP Warszawa aktualnie trwa.

Gwoli ścisłości: Audytorzy nie są z FSC. Audyt według standardów FSC przeprowadza firma posiadająca akredytację FSC na przeprowadzanie audytów.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

czyli kto?
Proces weryfikacji: certyfikat FSC nadawany jest na 5 lat, w czasie których przynajmniej raz w roku jednostka certyfikująca sprawdza zgodność postępowania certyfikowanego ze standardami systemu FSC. Audyt terenowy przeprowadzany jest min. raz do roku przez zespół 3-4 audytorów i trwa zwykle 3-5 dni. Audytorzy muszą mieć wykształcenie leśne i przejść szkolenia teoretyczne, a w przypadku audytorów wiodących – także szkolenia praktyczne.
http://ekonsument.pl/s214_forest_stewar ... l_fsc.html

a kurcze już znalazłem
faktycznie SGS...
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Pełnej listy nie znam. Podam zatem tylko 2 firmy:

SGS oraz NEPCon Sp. z o.o.

edit: Znalazłem listę:

http://pl.fsc.org/jednostki-certyfikujace/
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Lasowniczka
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 19:12
Lokalizacja: zachód

Post autor: Lasowniczka »

crocidura pisze:nie wiem dlaczego - wiem że w Szczecinie niedługo będzie kolejny audyt FSC.
Ooo... mam coś dla audytora SGS/FSC: . Tylko że odwołany nadleśniczy ma już to z głowy.
ODPOWIEDZ