Klub Kolekcjonerów Starych Klamotów

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

:D :roll:

:spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Złoto ukryte w wulkanie? filmik ciekawe jaki tym razem będzie komentarz Jenny :wink: bo widać sporo kształtów i ciałka Pani archeolog :wink:
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No tego ciałka to w sumie mizernie pokazała ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Pamiątka rodzinna, pistolecik hukowy "MUBIS". W domu od zawsze, dodam, że sprawny. Postanowiłem coś więcej się o nim dowiedzieć. Dzięki Maryjolce wszedłem w posiadanie Opisu Patentowego, którego numer znajduje się na straszaku i okazuje się, że pod tym numerem znajduje się całkiem inny patent ... No i mam nadal zagwozdkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Sten, bo czasami w historii nie warto "grzebać" ;)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:No i mam nadal zagwozdkę.
Chyba wiem o co chodzi. Numeracja rejestrów patentów innych krajów mogła być rozdzielna (i niezależna) z numeracją patentów R.P. Wówczas będzie istniał "patent No. 2882" i "patent R.P. No. 2882". Może tak być?
Ale żeby do końca zagmatwać to znalazłem taki pistolecik z wygrawerowanym napisem:
„MUBIS” MOD. I. PATENT R.P. No. 2295

Obrazek
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

filipesku pisze:Sten, bo czasami w historii nie warto "grzebać" ;)
Ja właśnie czasem lubię sobie pogrzebać ... :wink:
Piotrek pisze:Chyba wiem o co chodzi. Numeracja rejestrów patentów innych krajów mogła być rozdzielna (i niezależna) z numeracją patentów R.P. Wówczas będzie istniał "patent No. 2882" i "patent R.P. No. 2882". Może tak być?
No właśnie nie może, jak twierdzi moja żona. Pewien rzecznik patentowy rzekł był jej, że być może producent zapodał fikcyjny numer.
Piotrek pisze:„MUBIS” MOD. I. PATENT R.P. No. 2295
Jutro Maryjolka sprawdzi co się kryje pod tym numerem, ale pewnie niestety też coś zgoła innego ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Sten pisze:Jutro Maryjolka sprawdzi co się kryje pod tym numerem, ale pewnie niestety też coś zgoła innego ...
Sprawdziła już teraz. Pod owym numerem patentu widnieje karburator do silników spalinowych:
http://pubserv.uprp.pl/PublicationServe ... 2295B1.pdf
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Pewien rzecznik patentowy rzekł był jej, że być może producent zapodał fikcyjny numer.
A wiesz, to chyba najbliższe prawdy będzie. Producenci wówczas różne rzeczy wypisywali. Oto fragment reklamy prasowej z tamtego okresu:
... „Precz z blagą! Nie kupujcie nieopatentowanych browningów, reklamowanych na rysunku wzorem dużych straszaków, o których piszą, że wyrzucają gilzy, a w rzeczywistości są maleńkie i bezwartościowe, wyrzucają puste kapiszony, nie czynią najmniejszej szkody, jest to najzwyklejsza blaga. Numer 2295 nie jest numerem strasz., który wyrzuca gilzy. Piszą, że dają 8–mio strzał. a wysyłają 6–strzał. Naboi ostrych obiecują nie dodają. My zaś dajemy gwarantowanej dobroci brown. 6–cio mm opatent. Nr. 2295, strzelający do celu metalowemi kulkami lub śrutem do ptactwa, pięknie oksydowany, płaski, zapewnia zupełne bezpiecz. osobiste, huk ogłuszający” ...
Tak więc zdaje się, że to były "numery uniwersalne", bo tu jak widać dotyczy jakiegoś browninga. :lol:
Sten pisze:Sprawdziła już teraz
To może niech sprawdzi czy wówczas w ogóle był jakiś patent na pistolet "straszak"?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Poproszę Maryjolkę dziś, coby pogrzebała w archiwum ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Dzięki Jenny za fajne linki :beer:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Trochę dziwnie... II WŚ w kolorze

https://www.facebook.com/pages/II-wojna ... lhc.recent
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jenny pisze:Trochę dziwnie...
Dlaczego dziwne skoro fotografia kolorowa wykonywana jest od 1861 roku?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak sobie przejrzałem cały wątek i czemuś mi tu rojbera brakuje ... mam nadzieję, że u niego wszystko w porządku ... :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Mi też... :? na FB się udziela... :]
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Sten pisze:Tak sobie przejrzałem cały wątek i czemuś mi tu rojbera brakuje ... mam nadzieję, że u niego wszystko w porządku ... :)
o tym samym pomyślałam . Chyba na FB trza się udać i następnego syna marnotrawnego tu sprowadzić :evil: ;/
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jenny pisze:Mi też... :? na FB się udziela... :]
Ja na FB nie zaglądam ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

W miejscowości Rzepedź w Bieszczadach odkryto skarb zabytków wykonanych z brązu sprzed 3500 lat. Na znalezisko składa się czekan z tarczowatym obuchem charakterystyczny dla kultury pilińskiej ze starszej epoki brązu, pięć fragmentów spirali brązowej oraz brązowa bransoleta o wywiniętych końcach. Całość została przed laty ukryta w glinianym garncu, o średnicy 25 cm, odwróconym do góry dnem. Naczynie spoczywało na specjalnie przygotowanej piaskowcowej płytce kamiennej o okrągłym kształcie powielającym średnicę wylewu garnca. Wyjątkowej urody zabytki brązowe odkrył przypadkowo Łukasz Solon, mieszkaniec Sanoka, który zwiedzając starą, drewnianą cerkiew w Rzepedzi powędrował dalej wraz ze swoją dziewczyną udając się w stronę północnej części wsi.
żr

http://archeolog.pl/bieszczady-skarb-z- ... C5%84-2015
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wszedłem w posiadanie dwóch paszportów. Jeden wydany w Sokalu w 1936 r., drugi w Białymstoku (pod okupacją sowiecką) w 1940 r. Dziś Wam zaprezentuję pierwszy z nich, ale to za jakiś czas ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ