Myśliwi znęcają się nad jeleniem

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Myśliwi znęcają się nad jeleniem

Post autor: Capricorn »

Mężczyźni przez chwilę obserwują cierpiące zwierzę, patrzą, jak jeden z ich myśliwskich psów gryzie je w tylną nogę, potem kopią jelenia i rozcinają żywemu wciąż zwierzęciu pysk...

http://wyborcza.pl/1,75478,17168064,Mys ... xSlotI3img
film
Awatar użytkownika
rusek77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 353
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:02
Lokalizacja: Russia

Post autor: rusek77 »

fuck. :shock:
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

To nie myśliwi . to zwykłe palanty :x co nie maja z myślistwem nic wspólnego a strzelbę traktują jako przedłużenie fujary
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jak nie jestem mściwy tak bym każdemu jaja w lufy dwururki wsadził i wypalił z obu luf...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:Jak nie jestem mściwy tak bym każdemu jaja w lufy dwururki wsadził i wypalił z obu luf...
To nic nie da. Bardziej wychowawczym jest opublikowanie tego na LPM - jeszcze bardziej wychowaczym bylaby prosba do aktorow o publiczne skomentowanie - ale to jest tak samo
prawdopodobnym jak Twoja opcja z jajkami i dwururka.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa pisze:
To nic nie da. Bardziej wychowawczym jest.
Nie da się wychować ,,ludzi" co zamiast rozumu mają trociny...
Te potwory nie rozumują...
MENDY!!!
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

DAKa pisze:
To nic nie da. Bardziej wychowawczym jest.
Nie da się wychować ,,ludzi" co zamiast rozumu mają trociny...
Te potwory nie rozumują...
MENDY!!!
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Do fejsbukowego Ludzie Przeciw Myśliwym nie dołączyłam bo tendencyjnie tym ostatnim odmawia człowieczeństwa ale jak widzę takich sq.....li to ...... pewnie najpierw bym zrobiła a później myślała odpowiadając z KK. Wstyd i poruta Panowie ! takich powinno się wykluczyć z podobno zacnych elit łowieckich . Nikt tych (auto-mod.) nie nauczył szacunku dla żywej istoty zanim broń dał w łapy ? ....i rogi (auto-mod.) mają ......zamiast mózgu, rozwydrzone gówniarze. Nic nie będzie z pozwu , prokurator też myśliwy pewnie a pewien swej bezkarności etykę ma pod ogonem .......... Natomiast prawdziwi myśliwi powinni sami wietrzyć swoje środowisko , niechby etos honorowego myśliwego przetrwał bodaj choć jeszcze jedno pokolenie 8)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Obawiam się, że spora część tych ludzi to nowobogaccy, którzy nie potrafią strzelać, ale przynoszą kołom spore ilości pieniędzy. Pieniądze, których zawsze jest mało niezbędne są na odszkodowania. To może być problem dla kół i władze tolerują takie zachowania. Z jakim skutkiem to niestety widać ;/
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DAKa pisze:ale to jest tak samo prawdopodobnym jak Twoja opcja z jajkami i dwururka
Równie nieprawdopodobnym jest powstanie przy ZG czegoś co roboczo nazywam Trybunałem Etyki Łowieckiej, a zajmowało by się surowym karaniem wszelakich (ale ciężkich) naruszeń owej etyki, takich które znacząco szkodzą dobremu imieniu i wizerunkowi PZŁ oraz jego członków.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:
DAKa pisze:ale to jest tak samo prawdopodobnym jak Twoja opcja z jajkami i dwururka
Równie nieprawdopodobnym jest powstanie przy ZG czegoś co roboczo nazywam Trybunałem Etyki Łowieckiej, a zajmowało by się surowym karaniem wszelakich (ale ciężkich) naruszeń owej etyki, takich które znacząco szkodzą dobremu imieniu i wizerunkowi PZŁ oraz jego członków.
Obawiam sie, ze oczekiwania kierowane pod adresem przewodniej sily polskiego lowiectwa
w postaci kilkudziesieciu starych (niekoniecznie wiekiem) dziadow siedzacych na tyluz bajecznie wysoko honorowanych etatatach w orbicie kilku spolek sa zbyt wygorowane.
Na tyle dorosly to Ty Piotrze powinienies chyba byc...... :mg:

Ze strony klasyki polskiego myslistfffa:


Problem leży w zachowaniu proporcji. O ile pezetełowskie towarzycho reżyserię imprez spod znaku Pana Tadka, trompki Wojskiego i piórek w dooopach opanowało nie gorzej niż Moulin Rouge, o tyle kwestia radzenia sobie z problematyką bycia myśliwym w XXI wieku leży pokotem. I tylko brakuje sygnału „PZŁ na rozkładzie”. Może ktoś napisze?

Owa dysproporcja wręcz groteskowo uwidoczniła się przy kursach dla nowowstępujących do PZŁ: we wrocławskim harmonogramie na rok 2013 liczba godzin wykładów poświęcona znajomości „zasad etyki, tradycji oraz języka łowieckiego, patronów łowiectwa, wpływu chrześcijaństwa na kulturę łowiecką” wyniosła 7. Dla porównania: „znajomość podstawowych chorób zwierząt łownych i ich rozpoznawanie” – 3 (!). To rewolucyjne podejście! Jeśli statystyczny buc załapie statystyczny syf będzie wiedział, że… jak trwoga to do św. Huberta…



Logiczna konsekwencja dla logicznie rozumujacych byloby np. wlaczenie filmiku udostepnionego szerokiej publicznosci dzieki uprzejmosci aktywistow ze strony
"Kretyni przeciw mysliwym" w zakres praktycznych zajec z przedmiotu :
"zasad etyki, tradycji oraz języka łowieckiego, patronów łowiectwa, wpływu chrześcijaństwa na kulturę łowiecką".
Tez dla nowowstepujacych. Choc ci nie sa wlasciwie problemem. Ten tkwi raczej w gronie
"wicie rozumicie" kadrowcow. :mg:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

Drugi filmik, który jest na tapecie, to psy podgryzające żywego dzika i biernie przyglądający się myśliwi. Czy to element szkolenia dzikarzy??
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

DAKa pisze:Na tyle dorosly to Ty Piotrze powinienies chyba byc...... :mg:
Dltego zacząłem od słów:
Równie nieprawdopodobnym ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Jolina
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1356
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2012, 21:41
Kontakt:

Post autor: Jolina »

To straszne.. :(
"Kiedy nie wiesz co wybrać - wybierz poczucie humoru"
Terkoz
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 09:44
Lokalizacja: południe

Post autor: Terkoz »

Rafał i Ania pisze:To nie myśliwi . to zwykłe palanty :x co nie maja z myślistwem nic wspólnego a strzelbę traktują jako przedłużenie fujary
Racja, cały problem w tym, że takich myśliwych jest wg mnie jakieś 85%. Sam kiedyś byłem fascynatem polowań, dopóki nie zorientowałem się jaka to jedna wielka hipokryzja. Za dużo debili z nadwyrężonym EGO, co to muszą się dowartościować jako Pan i władca życia i śmierci. Jeśli kogoś bawi zabijanie, to .......... Teraz to ma niewiele wspólnego z gospodarką łowiecką, tylko zabawa dużych chłopców w zabijanie. Jako leśnicy sami dobrze wiemy ile różnych mend poluje w naszych lasach.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Właśnie dlatego nie poluję. Nie dlatego, że mam problem z zabijaniem. Chodzi o to z kim miałbym to robić.
Tu jest przykład modelowy polowania z hołotą. Partacko dostrzelić, kopnąć czy jeszcze żyje, potem z pełnymi porami sprawdzać zęby czy czerwonych punktów nie będzie, a na koniec jeszcze może wydupcyć z podniecenia. A wszystko obowiązkowo nagrane na telefonie.
Wojciechus
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2451
Rejestracja: środa 24 mar 2010, 23:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Wojciechus »

Racja, cały problem w tym, że takich myśliwych jest wg mnie jakieś 85%.
Nooo... to masz niezłą nadreprezentację. Czy bawisz się w wiejskiego psychologa? :mg:

Zaprzestań też jazdy na czterech lub dwóch kółkach. Sam zresztą wiesz, ilu kierowców to idioci. :mg:
Awatar użytkownika
kurp
początkujący
początkujący
Posty: 205
Rejestracja: środa 15 mar 2006, 19:22
Lokalizacja: z Mazowsza

Post autor: kurp »

:wow: szkoda gadać(tu trzeba nap........ )może coś to da?
"A przede wszystkim niech każdy śmiały puszczak nie wstydzi się powiedzieć;
Kurpiem był mój dziad i ja Kurpiem jestem"-
Adam Chętnik.
Awatar użytkownika
aldebaran
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 11 lis 2014, 10:51

Post autor: aldebaran »

A potem zdziwienie, że myśliwi są łagodnie mówiąc "nieszanowani". Na wielu normalnych znajdzie się kilku takich psychopatów, niestety ci normalni nie robią wystarczająco wiele, by tych drugich się pozbyć.
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1887
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

Przypuszczalnie gdyby teraz publicznie rzucic owych mysliwych na rozszarpanie psom a wczesniej na zywca porozcinac im geby to ilosc takich akcji drastycznie by sie zmniejszyla... Ale zyjemy w kraju gdzie mordercow i psychopatow otacza sie troska i opieka... Wiec coz- tacy zwyrodnialcy moga sie jedynie smiac wszystkim w pysk bo maja poczucie swojej bezkarnosci..

Wogole mam wrazenie ze myslistwo sie tak zdegenerowalo ostatnio ze szok.. Czesto w lasach widze zamaskowane ambony a 20 metrow przed nimi specjalnie zrobione blotko dla zwierzat, lizawki i duze wysypane pryzmy kukurydzy, zoledzi, brukwi.. A ambonka oczywiscie ocieplana, z fotelami lotniczymi. Zeby szanowny mysliwy nie zmarzl, nie odgniotl sobie zadka i zeby zwierz podszedl blisko i sie nie ruszal bo szanowny mysliwy musi miec szanse trafic mimo ze jest zalany w trupa... ;/
ODPOWIEDZ