Ile można zarobić miesięcznie jako podwykonawca?

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Damin
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 15:59
Lokalizacja: Śląski

Post autor: Damin »

witam.Jestem nowy mam pytanie ile można zarobić miesięcznie jako podwykonawca przy pozyskiwaniu i zrywce.miałbym 3 ludzi traktor z wciągarką.nie chcę milionów tylko stabilną sytuacje finansową czy firmy płacą systematycznie czy jest bieganina z kasą.wogóle czy w to się pchać.Jak ktoś może podać namiary na jakąś poważną firmę po którą mogę robić.Proszę o paradę kogoś naprawdę konkretnego i obiektywnego.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Szukasz odpowiedzi ale takiej konkretnej to nikt ci nie udzieli . ZUL- e dostają pieniądze z Nadleśnictwa wg umowy . Tam jest zapis po ilu dniach od złożenia rachunku powinny dotrzeć do ZUL a . Problem często jest taki że główny wykonawca często zaniża stawki aby pozostać na rynku i przez co pieniądze są raczej mierne . A jak biorą podwykonawcę to pamiętaj że jesteś drugi w tej kolejce do tej kasy i najczęściej główny wykonawca podpisze z tobą taka umowę że jeszcze na tych marnych groszach będzie chciał na tobie zarobić .Ile można zarobić ? To zależy od twojej z nim umowy . Ja bym sobie na twoim miejscu odpuścił .
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

W znanym mi przypadku główny wykonawca potrąca podwykonawcom 10% z każdej faktury.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Animal
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 20:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: Animal »

Ja brałem 5% a teraz oddaje co mam. Skoro daje ludzi i robią pielegnacje na 100 zł dziennie im zapłace 70 zł do tego paliwo 20 zl dojazd 10 zł to moja kosa zarabia 0!!!!! a gdzie żyłka remont? hm człowieka szlak trafia, no ale pretensje możemy mieć do siebie, choć jak brałem z wolnej ręki dwa lata temu to usłyszłem taką stawkę że uszy opadły i tekst" tyle możemy dać niektórzy mają mniej!!!"
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

70 złotych za dniówke w koszeniu ? :lol: :lol: do czego to już zeszło, niech jeszcze ktoś napisze że to dużo :lol: :lol:

Morał : Wasza Wina i Tylko Wasza!! jeszcze z cen jedzcie bardziej to za 30 pachołki będą robić a co tam przecie ja swoje i tak zabiorę .... :)

Ps. Spokojnie naszych rządzących też, wystarczy wprowadzić moim!, zdaniem jeden mądry krótki zapis w ustawie o przetargach co by (określenia mi w tym momencie Brakuje na tych ludzi) startujący do przetargu nie mógł zejść z ceny poniżej jakiejś granicy np z ""miljona" nie tłuc się i nie schodzić 30 czy nawet 40 % :lol: :lol: tylko 2 % :) a Ci którzy zejdą już 3% to kryminał i dożywocie :lol: :lol: :lol: (marzenia) :lol: :lol: ale poważnie ustalić granice poniżej której nie można zejść i to by pomogło załatwić sprawę z zaniżaniem cen w LP za pozyskanie zrywkę hodowle, pielęgnację itp itd........
Pachołek Leśny.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Tomix, masz na dziś zapis o "rażąco niskiej cenie". Z ołówkiem w ręku nasz forumowy zul-ek już dobrych kilka lat temu (2006/2007) udowadniał (i nawet to Dyr Genowi na biurko położył), że stawki jakie są możliwe przy środkach oferowanych przez nadleśnictwa nie pozwalają na legalne zatrudnienie pracowników. I co? Jajco.
Więc nie licz na jakieś dalej idące czy wręcz cuda czyniące zapisy w ustawie.

PS. Mam w archiwum to co swego czasu Rysiek wystawiał na swojej stronie więc jeśli chcesz to ci wyślę.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:
PS. Mam w archiwum to co swego czasu Rysiek wystawiał na swojej stronie więc jeśli chcesz to ci wyślę.
Aktualne wyliczenie znajdziecie na stronie SPL: http://www.splgoluchow.pl/index.php/akt ... -na-2015-r
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dyrektor zapewne z troską pochylił się nad problemami ZUL-i. Jak to ma we zwyczaju...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:Dyrektor zapewne z troską pochylił się nad problemami ZUL-i. Jak to ma we zwyczaju...
No przecież. Co roku się pochyla...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

Panie Piotrze gwoli wyjaśnienia jestem tutaj pierwszy dzień, nie znam całego forum może ze dwa razy w życiu tutaj byłem więc nie wiem co kto mógł pisać w 2007 czy innym roku.

Zapis takowy istnieje tylko niestety nie określa jedno znacznie tej rażąco niskiej ceny, ja uważam że stosowane jest to dopiero wtedy jak kogoś nie chcę się przepuścić w przetargu bo ktoś inny ma plecak to temu co bym mógł teoretycznie wygrać zarzuca się że dał za niską cenę i tak to się kręci, ja zasugerowałem tylko co by można zrobić w kierunku polepszenia choć trochę bytu Przedsiębiorstwom Leśnym, natomiast wina nie leży tylko i wyłącznie tylko po stronie Rządzących i tworzących ustawy, wina jest także po stronie Zulowców leśniczych kończąc na osobach które wykonują daną prace, nie brakuje też pseudo przedsiębiorców i tak dalej.... Jako młody myślący trochę człowiek i osoba związana z Lasami (jestem operatorem pilarek mechanicznych prowadzonych ręcznie) i być może kiedyś zostanę także nie dużym przedsiębiorcom leśnym, napisałem co myślę i zasugerowałem co by można zrobić aby poprawić trochę sytuacje. Wiadomo ktoś z góry parobka leśnego nie wysłucha i wyleje się na to..

Ps. co do tych 70 złotych jak by mnie ktoś osobiscie dał taką dniówke to (Cenzura) Znalazł by miejsce gdzie może je sobie wsadzić :lol: :lol: :lol: :lol:
Pachołek Leśny.
borowiak

Post autor: borowiak »

Damin pisze: ile można zarobić miesięcznie jako podwykonawca przy pozyskiwaniu i zrywce
W "mojej" RDLP w SIWZ i umowie jest zapis o zakazie zatrudniania podwykonawców w w/w pracach. Trochę to przeszkadza "teczkowym" zulom......
borowiak

Post autor: borowiak »

Animal pisze:tekst" tyle możemy dać niektórzy mają mniej!!!"
Hmmmm, mógłbym kilka dni opowiadać wiele historii przeczących temu, mógłbym mówić o planowanych podwyżkach rzędu 7-10% i rozstrzygnięciach przetargów na poziomie -6-10% (minus). Chciałbym mieć moc negowania takich rozstrzygnięć przetargów, ale jeśli na 3-5 ofert wszystkie są podobne (różnice 1-2%), to jak można powołać się na "rażąco niską cenę"...... Nic nie jest tak proste, jak się wydaje....... Nawet nie chce mi się pisać (a nawet myśleć) o efektach takich rozstrzygnięć, postawach roszczeniowych itd...... Toż to życie......
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

Nie jest proste bo wygrywa ten co ma lepsze chody.. :) :lol: :lol: :lol: :lol:
Pachołek Leśny.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3754
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

borowiak pisze:W "mojej" RDLP w SIWZ i umowie jest zapis o zakazie zatrudniania podwykonawców w w/w pracach. Trochę to przeszkadza "teczkowym" zulom......
tak się zastanawiam, czy taki zapis jest zgodny z prawem... i czy można go w jakikolwiek sposób wyegzekwować?

Nie mówię o teczkowych - którzy własnego sprzętu i ludzi nie mają - tylko teczkowcach którzy mają własną firmę rozbudowaną, wyposażoną, tylko w odległosci np. 100 km i sprzętu nie będą przeciągać... choć w SIWZ go podadzą.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Tomix pisze:Panie Piotrze gwoli wyjaśnienia jestem tutaj pierwszy dzień, nie znam całego forum może ze dwa razy w życiu tutaj byłem więc nie wiem co kto mógł pisać w 2007 czy innym roku.

Zapis takowy istnieje tylko niestety nie określa jedno znacznie tej rażąco niskiej ceny, ja uważam że stosowane jest to dopiero wtedy jak kogoś nie chcę się przepuścić w przetargu bo ktoś inny ma plecak to temu co bym mógł teoretycznie wygrać zarzuca się że dał za niską cenę i tak to się kręci, ja zasugerowałem tylko co by można zrobić w kierunku polepszenia choć trochę bytu Przedsiębiorstwom Leśnym, natomiast wina nie leży tylko i wyłącznie tylko po stronie Rządzących i tworzących ustawy, wina jest także po stronie Zulowców leśniczych kończąc na osobach które wykonują daną prace, nie brakuje też pseudo przedsiębiorców i tak dalej.... (...)
Czy możesz mi wskazać, gdzie leży wina leśniczych? :?: :shock:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
borowiak

Post autor: borowiak »

Tomix pisze:Nie jest proste bo wygrywa ten co ma lepsze chody.. :) :lol: :lol: :lol: :lol:
Przyjedź, obejrzyj całość postępowania (masz do tego prawo) i oferty, po obejrzeniu i zrozumieniu przestań pisać farmazony...... Wierz mi, na jakikolwiek błąd czeka całe "stado" konkurencji, które na bieżąco śledzi wszystkie oferty i rozważa sensowną możliwość odwołania do KIO.....
borowiak

Post autor: borowiak »

crocidura pisze:czy można go w jakikolwiek sposób wyegzekwować
Jesteś zobowiązany zgłosić listę sprzętu i osób z uprawnieniami przed podpisaniem umowy, wskazane osoby muszą mieć z Tobą ""stosunek pracy" (tak na krótko, nie łapcie za słówka). To jest weryfikowalne....
Tomix
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 20:48
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Post autor: Tomix »

Tam leży wina leśniczych że znam to na własnej skórze jeden dostaje dobre oddziały do roboty i zarabia i w ryj drugiemu się śmieje, a drugi dostaje gówno i dokłada do interesu licząc na lepsze czasy w końcu zaczyna rozumieć że to się nie zmieni i kładzie ch...[mod]... na robote i szuka gdzie indziej.
Pachołek Leśny.
cl.tajga
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 18:02
Lokalizacja: kapowicko

Post autor: cl.tajga »

Koledzy koledzy widze ze troszke sie zagotowalo w tym temaci :drunk:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67151
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A może by tak bez wulgaryzmów :roll: To nie jest forum dla dzieci, ale staramy się pewien poziom rozmowy zachowywać...
ODPOWIEDZ