2 staż

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
berciku16
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 17:21
Lokalizacja: krosno

2 staż

Post autor: berciku16 »

Może ktoś się orientuje czy można, w jakiś sposób, odbyć staż w lasach drugi raz? Np przez urząd pracy w innej regionalnej?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169500
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Z tego co wiem, to jednemu mojemu znajomemu coś takiego się udało, ale szczegółów nie znam. Pracuje jako tzw. robotnik interwencyjny ze skierowania z Powiatowego Urzędu Pracy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Tak, można pracować, ja tez znam taka osobę .
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Przede wszystkim musi chcieć Nadleśniczy Cię tak zatrudnić. Idź do PUP i zorientuj się u osoby od Prac Interwencyjnych. Na poczatek musisz się zarejestrować jako bezrobotny, stworzyć profil i dalej działac już przez nadleśnictwo.

powodzenia
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169500
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No i Marta wyjaśniła w sposób łatwy i przyjemny ... i jak myślę, realny ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Sten pisze:No i Marta wyjaśniła w sposób łatwy i przyjemny ... i jak myślę, realny ...
dokładnie :brawo:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

dodam jeszcze, że trwa to 9 miesięcy. 6 miesięcy płaci PUP plus Nadleśnictwo, a na 3 miesiące zatrudnia nadleśnictwo, a później... czarna dziura ;)
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
berciku16
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 17:21
Lokalizacja: krosno

Post autor: berciku16 »

Dzięki wielkie za odpowiedź :)
Pokrzywa77
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 07:58

Post autor: Pokrzywa77 »

Spodobało się w lesie berciku co ? :)

Nie ma to tamto, najlepszy zawód z jeszcze dostępnych w naszej kochanej polszy :)
Awatar użytkownika
limit3d
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 13 lis 2012, 11:07
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: limit3d »

Ja mam trochę odmienne doświadczenia co do odbycia drugiego stażu. Jeśli odbywasz staż z PUP przed stażem z RDLP to dostaniesz oba (znam kilka osób,które w taki sposób odbyły właśnie dwa staże). Odbędziesz ten z PUP,następnie bez problemu dostaniesz się na ten z Regionalnej. Problem zaczyna się natomiast jak chcesz iść na staż z urzędu pracy po tym z RDLP. Po kilku wizytach w moim miejscowym Nadleśnictwie udało się przekonać Nadleśniczego do wysłania imiennego wniosku do PUP o przyjęcie na takowy staż. Dni mijają,w końcu telefon z Nadleśnictwa. "Niestety urząd pracy odrzucił wniosek,twierdząc że na kolejnym stażu w tej samej jednostce nic się pan nowego nie dowie" :lol: . Dodam,że był to początek roku kalendarzowego kiedy to PUP ma najwięcej środków na tego typu rzeczy. Drugi wniosek znajomej również został odrzucony.
Daj Bóg,abyś ten staż dostał może w Twoim województwie jest inaczej,ale jeśli chodzi o długość stażu to nie jest nigdzie powiedziane,że dostaniesz maksymalny możliwy wymiar 9 miesięcy. Równie dobrze możesz dostać 6 miesięcy i nic na to nie poradzisz.
ODPOWIEDZ