Zastępowanie leśniczego a zwiększone wynagrodzenie

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1023
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

biernas pisze:co macie nie myśli pisząc "zwiększoną kilometrówkę" ?

u nas podleśniczowie dostają całą kilometrówkę leśniczego za czas jego nieobecności i vice wersa - dla mnie to trochę dziwne - nie sądzicie ??
Ciekawe, bo u nas podleśniczy ma mniejsze rozjazdy niż leśniczy, abstrahując od tego, że nie funkcjonuje coś takiego jak zastępstwo podleśniczego :) Jeśli podleśniczy zastępuje l-czego to przez ten czas ma jego kilometrówkę, resztę czasu - poza zastępstwem - rozlicza mu się zwyczajnie, czyli wg kilometrówki p-czego.
Nie wyobrażam sobie, żeby pod nieobecność p-czego rozliczać l-czego wg niższej kilometrówki :)

Ale temat dotyczy raczej dodatku z tytułu zastępstwa trwającego dłużej niż 30 dni.
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Nóż się w kieszeni OTWIERA jak się czyta o "interpretacjach" :help:
Ja osobiście dostałem wyrównanie za rok zastępstwa z racji "pisma w sprawie interpretacji".
Wyszła mi 13-tka w listopadzie :D.
Nie wiem do kiedy to będzie tak, że będzie się na zastępstwach samemu a pieniędzy (chodź się należą) nie zapłacą!!!
Uważam, że i tak N-ctwa oszczędzają (czytaj - zarabiają) na zastępstwach.
Np. na rozjazdach koszt w leśnictwie to od 1,5-2. a W czasie zastępstwa MAX 1,0 - nie?
"długo-pracujący" Leśniczy ma x4,0-5,0 Młody Podleśniczy dajmy na to 3,0. Jak się te 3*stawka*1,25 uzyska to i tak będzie mniej jak Leśniczego.

Mnie się jakoś tak trafia, że ostatnimi czasy często jestem na zastępstwach ale jak to KTOŚ wyżej napisał - chwalę sobie.
Może czasem roboty od... ale sam sobie człowiek sterem, żeglarzem i okrętem :)
Fakt nie mam problemów z otrzymywaniem wszelakich należnych "zwiększeń" - to duży PLUS!!! :)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
rusek77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 353
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:02
Lokalizacja: Russia

Post autor: rusek77 »

Fichtel pisze:Nóż się w kieszeni OTWIERA jak się czyta o "interpretacjach" :help:
No właśnie się dowiedziałem dziś, że istnieje jakaś interpretacja tychże zastępstw, z których wynika, że gówno sie należy.
Fichtel pisze:Nie wiem do kiedy to będzie tak, że będzie się na zastępstwach samemu a pieniędzy (chodź się należą) nie zapłacą!!!
Ja już mam taką o to sytuację, tylko nie rozumiem, gdzie indziej są, a w Nadleśnictwie, w którym pracuję nie ma. Jak to mówią młody musi mieć przeje. . .
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

rusek77 pisze:
Fichtel pisze:Nóż się w kieszeni OTWIERA jak się czyta o "interpretacjach" :help:
No właśnie się dowiedziałem dziś, że istnieje jakaś interpretacja tychże zastępstw, z których wynika, że gówno sie należy.
A komunikacja wewnętrzna...? :]
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
rusek77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 353
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:02
Lokalizacja: Russia

Post autor: rusek77 »

No trzeba byłoby ogarnąć ;)
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
ODPOWIEDZ