leśnictwo jako drugi kierunek

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tamta.
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:23
Lokalizacja: stamtąd

leśnictwo jako drugi kierunek

Post autor: tamta. »

Przejrzałam wiele tematów dotyczących studiów leśnych na forum, ale mimo wszystko chętnie zasięgnę jeszcze Waszej opinii.

Jestem studentką drugiego roku architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej. Zauważyłam, że moje zainteresowania zaczęły odbiegać od projektowania zieleni miejskiej i skierowały się w stroną projektów rekultywacji/rewitalizacji, badań fitosocjologicznych itd.

Chciałabym pogłębić swoją bardzo pobieżną wiedzą, jaką daje uczelnia techniczna, w zakresie ochrony krajobrazu/przyrody, czy botaniki samej w sobie. Co prawda już po pierwszym roku odbyliśmy praktyki z geodezji i dendrologii, ale zdaję sobie sprawę z tego, że umiejętności, które zdobędę na tym kierunku są dla mnie niewystarczające.

Stąd moje pytanie... Czy widzicie sens łączenia architektury krajobrazu z leśnictwem? Wiem, że decyzję muszę podjąć sama ze świadomością konsekwencji, ale byłabym wdzięczna za Wasze opinie ;) Interesowałaby mnie praca w parkach narodowych, przy projektach ochrony itd. Wiem, że obecnie ciężko o zatrudnienie gdziekolwiek, ale chciałabym kształcić się bardziej w tą stronę. Czy ewentualnie uważacie, że ochrona środowiska czy biologia dają większe możliwości? (choć z zamiłowania najchętniej poszłabym na leśnictwo).

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie komentarze.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169510
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Moim zdaniem poczytaj oferty pracy z parków narodowych, a jest ich trochę w sieci i zorientuj się o jakich kwalifikacjach ludzi poszukują. Wtedy można coś tam wybrać na przyszłość, choć to i tak w zasadzie palcem na wodzie pisane ...bo nigdy nie wiadomo co będzie za lat kilka ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
tamta.
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:23
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: tamta. »

Cóż, póki co z tego co bardzo pobieżnie patrzyłam to pojawia się wykształcenie wyższe leśne lub w zakresie nauk przyrodniczych. Ale i tak tych ofert nie ma zbyt wiele, więc ciężko się rozeznać. Ale rzeczywiście, dziękuję, spróbuję się czegoś więcej dowiedzieć o tych wymaganiach.
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Agulec ma pojęcie, bo będąc leśniczką i te krajobrazy zaliczyła podyplomowo .
Trzeba by wywołać do tablicy :wink:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169510
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

magda55 pisze:Trzeba by wywołać do tablicy :wink:
Może Agnieszka zajrzy do tego wątku ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Sten pisze:
magda55 pisze:Trzeba by wywołać do tablicy :wink:
Może Agnieszka zajrzy do tego wątku ...
albo ją zawołajmy :)

A tak z mojego podwórka - znów pokłóciłam się a panami co to przyjechali, brzozę wycięli i od razu zezrębkowali, bo ona, ta brzoza , światła nie dopuszczała aż do 4tego piętra. Panowie w końcu rację mi przyznali, ale .... z czegoś żyć muszą .
Brzoza zdrowa jak rydz, z gniazdami, a jakże :evil: , i taki ......(autocenzura) decyzję był wydał coby ową brzozę unicestwić i posadzić w to miejsce wynalazek ogrodniczy - skarlałe, kolumnowe, niewysokie ....coś :evil: ale modne ;/ Jak burek nie da rady to sama dam , i .... posadzę nową brzozę :evil: :evil: :evil:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

magda55 pisze:posadzę nową brzozę
Oprócz posadzenia (za które jeśli bez gody można w ostateczności cię ukarać) sugerował bym regularne dosiewanie gatunków szybkorosnących :wink:

PS.Takim dosiewaniem klona jeden znajomy "wymusił" na nie lubianym sąsiedzie likwidacje żywopłotu, którym ów złośliwie zacieniał grządki znajomego :twisted:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

mnie uczyli, że brzoza szybkorosnąca i pionierska jest, ale może nowoczesna nauka co innego udowadnia :?:
a że ja z "Brzezin" mam korzenie to se poradze i z wynalazkami i .... niekompetentnymi urzędnikami po licznych i różnorakich studiach :P
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

magda55 pisze:mnie uczyli, że brzoza szybkorosnąca i pionierska jest, ale może nowoczesna nauka co innego udowadnia :?:
Możesz dosiewać brzozę. Sąsiad "dostawał" klona bo po pierwsze znajomy miał "źródełko" a po drugie w żywopłot łatwiej wsiać niż brzozę :) No i klony rosły w pobliżu :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

piotreksss
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 16:48

Post autor: piotreksss »

a tak i ja się dołączę. co sądzicie o połączeniu technologii drewna i leśnictwa? jestem na 2 roku td
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

magda55 pisze:Agulec ma pojęcie, bo będąc leśniczką i te krajobrazy zaliczyła podyplomowo .
Trzeba by wywołać do tablicy :wink:
Sten pisze:Może Agnieszka zajrzy do tego wątku ...
magda55 pisze:albo ją zawołajmy :)
Do mnie to trzeba teraz bezpośrednio uderzać, bo raz, że rzadko na forum wpadam, a dwa to tylko w kilka tematów, reszta "oznacz jako przeczytane" :(
Ale kontakt został nawiązany :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
tamta.
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 17:23
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: tamta. »

A tak :) Jeszcze raz bardzo dziękuję! Zarówno za polecenie Pani Agnieszki jak i za jej szybką odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Kamil
początkujący
początkujący
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 24 lip 2007, 12:43
Lokalizacja: podlaskie/Warszawa

Post autor: Kamil »

piotreksss pisze:a tak i ja się dołączę. co sądzicie o połączeniu technologii drewna i leśnictwa? jestem na 2 roku td
Generalnie połączenie leśnictwa z innym kierunkiem może być ciężkie, szczególnie na drugim roku :P
piotreksss
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 16:48

Post autor: piotreksss »

Kamil pisze:
piotreksss pisze:a tak i ja się dołączę. co sądzicie o połączeniu technologii drewna i leśnictwa? jestem na 2 roku td
Generalnie połączenie leśnictwa z innym kierunkiem może być ciężkie, szczególnie na drugim roku :P
znaczy miałem na myśli zaczęcie leśnictwa, gdy będę zaczynał na 3 roku.
ODPOWIEDZ