To tak samo jak z Echami Leśnymi i Głosem Lasu

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
browar
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 11:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: browar »

To tak samo jak z Echami Leśnymi i Głosem Lasu. Nie jestem leśnym ale czytam chętnie Głos Lasu - fajnie się czyta, sporo ciekawych rzeczy. Echa Leśne są w jakiejś dziwacznej, nieprzyjaznej formie, do tego infantylne trochę.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

browar pisze:Echa Leśne są w jakiejś dziwacznej, nieprzyjaznej formie, do tego infantylne trochę.
Echa są bardziej dla zwykłych zjadaczy chleba. Więc poziom bardziej dostosowany do innego czytelnika niż leśnicy.

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Borsuk pisze:Echa są bardziej dla zwykłych zjadaczy chleba. Więc poziom bardziej dostosowany do innego czytelnika niż leśnicy.
Hmmm. Syndrom leśnej głowy w chmurach?
wod4

Post autor: wod4 »

browar pisze:To tak samo jak z Echami Leśnymi i Głosem Lasu.
Bo echo to odbita od przeszkody fala dźwiękowa, dlatego dziwnie zniekształcona... :wink:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Borsuk pisze:
browar pisze:Echa Leśne są w jakiejś dziwacznej, nieprzyjaznej formie, do tego infantylne trochę.
Echa są bardziej dla zwykłych zjadaczy chleba. Więc poziom bardziej dostosowany do innego czytelnika niż leśnicy.

8)
Oczywiście. Głos Lasu jest dla leśników, a Echa - dla miłośników lasu, którym trzeba wiele rzeczy wyjaśnić od podszewki. A dodatkowo oddaje się głos miłośnikom i czasem wychodzi śmiesznie :-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ale za to Echa Lasu mają profesjonalne zdjęcia które bardzo fajnie się ogląda .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Echa Leśne, jak napisał Brzost przeznaczone są dla przypadkowego odbiorcy, który owo pismo otrzyma np. podczas wizyty w leśnym ośrodku edukacyjnym na ten przykład. Stąd i takie w nim teksty, choć akurat felietony Brzosta (to nie kadzenie) są na wysokim poziomie i trafiają nawet do leśnego ignoranta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

:wink:
Do opisu hobby zaprzęgowego też czepić się nie można :P
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Czytałem i pozytywnie wielce odebrałem.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Sten pisze:Czytałem i pozytywnie wielce odebrałem.
dziękuję uprzejmie - w imieniu Bogusi :D
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1888
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Post autor: buba »

browar pisze:To tak samo jak z Echami Leśnymi i Głosem Lasu. Nie jestem leśnym ale czytam chętnie Głos Lasu - fajnie się czyta, sporo ciekawych rzeczy. Echa Leśne są w jakiejś dziwacznej, nieprzyjaznej formie, do tego infantylne trochę.
Oooooo. Browar!! :mg: Chyba jeszcze tutaj na ciebie nie wpadlam!

Witaj! :beer:
browar
początkujący
początkujący
Posty: 182
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 11:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: browar »

Sten pisze:Echa Leśne, jak napisał Brzost przeznaczone są dla przypadkowego odbiorcy, który owo pismo otrzyma np. podczas wizyty w leśnym ośrodku edukacyjnym na ten przykład. Stąd i takie w nim teksty, choć akurat felietony Brzosta (to nie kadzenie) są na wysokim poziomie i trafiają nawet do leśnego ignoranta.
Ja nie twierdzę że Echa są bezwartościowe, choć z tym przypadkowym odbiorcą to chyba jakaś pomyłka? Czy nie-leśni, tak jak ja, koniecznie muszą być traktowani jak niekumate dzieci, które las widywały tylko w telewizji? Dziwicie się czasem że tzw ekolodzy mają tak mizerne pojęcie o funkcjonowaniu lasu jako organizmu będącego jednocześnie przedsiębiorstwem produkcyjnym jak i rezerwuarem gatunkowym itp itd, ale wiedzą nie chcecie się dzielić. Ja wiem że jesienią las jest piękny, ale to widzę na własne oczy, nikt mnie nie musi o tym przekonywać w gazecie. Chciałbym za to dowiedzieć się jak funkcjonują ZUL-e, dlaczego zrywka harwesterem jest mniej inwazyjna niż klasyczna, po co są biogrupy i dlaczego takie a nie inne itp itd Taką fajną i przydatną wiedzę sprzedajecie w swojej korporacyjnej gazecie skierowanej do własnych pracowników, jakby oni o tych zagadnieniach nie mieli pojęcia, a dla takich jak ja są zdjęcia jeży z jabłkami na grzbiecie, tak jakbym nie wiedział czym się żywią jeże. Oczywiście przesadzam, ale chyba wiadomo o co chodzi.
buba pisze: Oooooo. Browar!! :mg: Chyba jeszcze tutaj na ciebie nie wpadlam!
Witaj! :beer:
Dzieńdoberek ;)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170010
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zapraszam do wysłania maila do redakcji Ech Leśnych. Jak znam redaktorów, to przychylą się do Twoich sugestii ... :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Zuziak
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 22:32
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: Zuziak »

Lubię obie te gazety, chociaż Głos Lasu podejmuje bardziej "przyziemną", acz ważną z punktu widzenia służby leśnej problematykę (co dalej z leśniczówkami, nowe stanowiska pracowników LP itp.) Do mnie jako laika, rzeczywiście bardziej przemawiają Echa Leśne.
ODPOWIEDZ