Instrukcja kancelaryjna

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3714
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

takim działaniem tylko zmniejszylibyście "rangę" dokumentu... w końcu obecnie osoba go tworząca może powiedzieć - pracowałem miesiąc nad plikiem 30 MB, jest tak duży, że nie musiałem go okroić by przesłać mailem ... w odróżnieniu do pracowałem miesiąc nad plikiem 896 kB.

Myślę jednak, że to celowe działanie - bo przecież po co miałoby być prosto. Niech teraz każda z rdlp i każde nadleśnictwo sobie przepisuje - przynajmniej zapozna się z tekstem. I zmarnowane zostanie kilkaset godzin pracy w skali LP które mogłoby zostać spożytkowane w inny sposób.

W dodatku jakby taki sobie podleśniczy/leśniczy miał chęć przeczytać to... na leśnym łączu 126 kB pobieranie potrwa do przerwy kawowej...
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Piotrek pisze:Tylko trzeba chcieć przeczytać...
Ale masz wymagania. Nie dość, że chcieć to jeszcze przeczytać?
crocidura pisze:pobieranie potrwa do przerwy kawowej...
To w sam raz. Przeczyta sobie do kawy... :lol:
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

A czy może ktoś wie czy instrukcja archiwalna też będzie nowa czy pozostaje stara a zmieni sie tylko rzeczowy wykaz akt
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Owszem jest nowa. Jest to załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 66. Pełna nazwa to: "Instrukcja w sprawie organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego/składnicy akt."
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ulan01
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 258
Rejestracja: piątek 20 lip 2012, 07:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: ulan01 »

A czy może ma Pan także ową instrukcję w formie pdf?:)
"only two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the former" - A. Einstein
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Póki co tylko w wersji papierowej ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na stronie BIP Lasów Państwowych w zakładce zarządzenia i decyzje ukazała się wersja elektroniczna nowej Instrukcji Kancelaryjnej i Instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych i składnic akt w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/uregulowania_wewnetrzne
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Na stronie e-lerningowej LP jest szkolenie z zakresu stosowania nowej Instrukcji
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ukazało się Zarządzenie nr 74 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 18 grudnia 2014 r. w sprawie jednolitego rzeczowego wykazu akt Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe - znak: OR-080-1/2014.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2015 r.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

A co to w skrócie oznacza dla przeciętnego leśniczego ? Jakoś nie mogę przebrnąć przez tę instrukcję .
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W wolnej chwili mogę się pokusić na zrobienie wyciągu dla pracowników terenowych.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Instrukcja Kancelaryjna i Rzeczowy Wykaz akt do pobrania:
http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... ncelaryjna
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

W wolnej chwili mogę się pokusić na zrobienie wyciągu dla pracowników terenowych.
Byłbym wdzięczny , bo jeżeli dobrze zrozumiałem tą instrukcję to odnosi się głównie do archiwizacji której w moim leśnictwie nie ma . Ale może coś przeoczyłem . Jak byś mógł to chociaż jakieś nowinki które ta instrukcja zmienia.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nowinką jest wprowadzenie EZD, ale na poziom leśnictwa pewnie to nie zejdzie. Samo poprawne prowadzenie dokumentacji w jakiś znaczny sposób się nie zmieniło w porównaniu z poprzednią instrukcją. Nadal należy zakładać teczki zgodnie z nowym RWA a w nich prowadzić wykazy spraw w teczce. Dokumenty przechowuje się u siebie przez dwa lata od zamknięcia danej teczki (najlepiej robić to na koniec każdego roku) a później przekazuje się do archiwum zakładowego, lub składnicy akt. Nie dotyczy to dokumentów sklasyfikowanych jako BC, te można niszczyć samemu, ale po konsultacji z archiwum zakładowym.
Z instrukcji jasno wynika, że nadleśnictwo powinno przygotować wypis z RWA dla leśniczych, zawierając w nim najczęściej występujące symbole klasyfikacji.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Instrukcja Kancelaryjna i Rzeczowy Wykaz akt do pobrania
Niech mnie ktoś przekona, że ten system umieszczenia plików do pobrania to nie jest sen paranoika...
Dlaczego linki z tego adresu: http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... ncelaryjna prowadzą do pięciu odrębnych podstron pobierania pojedynczych plików
  1. http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... odnie/view
  2. http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... gl-lp/view
  3. http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... ryjna/view
  4. http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... owego/view
  5. http://www.lasy.gov.pl/informacje/zamow ... z-akt/view )
zamiast zawierać pięć linków po których kliknięciu następowało by pobieranie?
Na przykład tak:
  1. Pismo przewodnie
  2. Zarządzenie ws. jednolitego rzeczowego wykazu akt PGL LP
  3. Instrukcja kancelaryjna
  4. Instrukcja ws. organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego
  5. Jednolity rzeczowy wykaz akt
W dodatku system ten jest stosowany w całym portalu (przynajmniej tam gdzie byłem) co znakomicie utrudnia dotarcie do interesujących klienta plików.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ja się nie wypowiem, bo się nie znam. Dla mnie jest istotne, że w miarę szybko po ukazaniu się, można je sobie ściągnąć z netu.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Dla mnie jest istotne, że w miarę szybko po ukazaniu się, można je sobie ściągnąć z netu.
Tak, to jest dobrze. Tyle tylko, że ja bym chciał aby w dodatku było wygodnie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie za wiele Pan wymaga ... ? :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Nie za wiele Pan wymaga ... ? :wink:
Tylko myślenia... To z wiele? Bo wiesz, ja tak mam, że wydaje mi się, iż skoro ja mogę to inni też. Tym bardziej, że nie jestem jakimś geniuszem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:
Sten pisze:Dla mnie jest istotne, że w miarę szybko po ukazaniu się, można je sobie ściągnąć z netu.
Tak, to jest dobrze. Tyle tylko, że ja bym chciał aby w dodatku było wygodnie...
Szybko?
Na wewnętrznym 'paraleksie' zarządzenie wprowadzające długo wisiało bez załączników jako 'akt oczekujący'.
A druga dziwna sprawa to (z marginesem na publikację na BIP, który rządzi się nieco innymi prawami) to puszczenie w teren RWA jako obrazkowy pdf - co ciekawsze z sugestią wyposażenia każdego pracownika w wyciąg.
ODPOWIEDZ