Akcja stroisz - nowa odsłona.

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1024
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Akcja stroisz - nowa odsłona.

Post autor: Skrzacik »

Co sądzicie o tym... czymś?
"Nie kupuj kradzionego stroiszu, pomożesz chronić lasy" głosi hasło reklamowe LP, całkiem słusznie z resztą.
Tyle, że podpisy wokół gałązki już do mnie tak nie przemawiają, ani tym bardziej nie utwierdzają w przekonaniu, że to takie słuszne. Bo co najpierw rzuca się w oczy - ja płacę kilkanaście zł za jakieś gałęzie, które nie wiadomo ile są warte (bo nikt nie zwrócił uwagi na to, że złodziej pozyskujący stroisz może niemal ogołocić drzewa z gałęzi, zniszczyć je i spowodować stratę dla LP, że o przyrodzie nie wspomnę), a złodziej na noc wyciąga do 6 tys. zł. Gul skacze, nie?
LP posyłają za złodziejami strażników, którzy na samych mandatach w ciągu roku wyciągają 50 000 zł (przeciętny Kowalski z przeciętną pensją nie podzieli tego na wszystkie jednostki, i znów gul skacze).

Dlaczego nie ma słowa o szkodliwości dla surowca drzewnego, dla przyrody, dla samych strażników leśnych ryzykujących zdrowiem a czasem i życiem przy zwalczaniu tego typu szkodnictwa? Dlaczego nikt nie wspomina o kosztach jakie generuje zwalczanie tego typu szkodnictwa?

No i mi gul skoczył... :oops:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Skrzacik pisze:Dlaczego nie ma słowa o szkodliwości dla surowca drzewnego, dla przyrody, dla samych strażników leśnych ryzykujących zdrowiem a czasem i życiem przy zwalczaniu tego typu szkodnictwa? Dlaczego nikt nie wspomina o kosztach jakie generuje zwalczanie tego typu szkodnictwa?
Bo pewnie by się nie zmieściło na owym slajdzie. :wink: Choć jakby tak poszperać po stronach nadleśnictw, to można by znaleźć bardziej szczegółowe dane ...
Zobaczymy, czy GISL przedstawi jakieś tegoroczne zestawienie akcji "Stroisz".
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1024
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

No tak, jakby poszperać. Ale puszcza się ludziom plakat z jakimiś bezsensownymi argumentami i oczekuje rozsądnej reakcji. Moim zdaniem strzał w stopę, podobnie jak ukrywanie, że żyjemy z pozyskiwaniania drewna.
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77845
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Skrzacik pisze:Moim zdaniem strzał w stopę, podobnie jak ukrywanie, że żyjemy z pozyskiwaniania drewna.
... a cóż innego mógłby wymyślić Wasz genialny oddział do PR? ... niedźwiedzi zabrakło, żubry się znudziły ... to postrzelajmy liczbami :D ...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bo ja wiem, czy to strzał w stopę? Do statystycznego Kowalskiego takie dane przemawiają i pokazane w taki sposób. Artykuł, w którym zapodano by szczegółowe dane statystyczne choćby z ubiegłego roku, jak mi się zdaje, byłby zwyczajnie nudny.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1024
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Nie chodzi o pisanie szczegółowych artykułów. Tylko przedstawione hasła mogłyby być inne, bo co Kowalskiego obchodzi liczba nałożonych mandatów, co ona mu mówi? Że było ich 500? No dobrze, znaczy LP pewnie w części odrobiły straty więc nic się takiego nie stanie jak on kupi gałązkę od akurat niezłapanego złodzieja.
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Mi się wydaje, że celem było nakłonienie do niekupowania jodłowego stroiszu ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1024
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Post autor: Skrzacik »

Jeszcze wyjaśnię czemu się czepiam: Lubię abstrakcyjne poczucie humoru, ale ten plakat bije na głowę nawet najdziwniejsze dowcipy. Nagłówek nijak się ma do podpisów wokół gałązki. Jestem jak najbardziej za niekupowaniem od złodziei, ale bardziej przydałaby mi się informacja jak odróżnić kradziony striosz od niekradzionego, albo jakie konsekwencje dla lasów i LP ma takie złodziejstwo, a nie, że złodzieje są ścigani i łapani i płacą mandaty i grzywny (skoro straż leśna jest taka skuteczna, to skąd te kradzieże?). I bardziej przemówiłoby mi do wyobraźni ogołocone drzewo niż ładna gałązka. No ale ja to ja, nie jestem reprezentatywną próbą społeczeństwa ;)
I'm going off the rails on a crazy train
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105196
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Mi się wydaje, że celem było nakłonienie do niekupowania jodłowego stroiszu ...
Dobrze piszesz, że ci się "wydaje". Bo nie nakłania. Ma rację Skrzacik pisząc:
Skrzacik pisze:bardziej przemówiłoby mi do wyobraźni ogołocone drzewo niż ładna gałązka
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Drzewo i owszem, ale i gałązka jest potrzebna, bo pewnie mało kto rozróżni jodłę od świerka, a tu przynajmniej zobaczy jak taka gałązka jodłowa wygląda.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5644
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Mała prośba, proszę admina o poprawienie tytuł
Akcja stoisz - nowa odsłona
bo pomyślałem, że to jakiś nowy protest związkowy :wink:
A w temacie -jako przeciętny klient - to nie wiem, czy kupować od złodzieja czy legalnego, jak ich odróżnić, i czy w ogóle coś kupować :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105196
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blues Brothers pisze:czy kupować od złodzieja czy legalnego, jak ich odróżnić
Ano właśnie. Może jakieś szkolenie dla klientów LP zorganizują? W odróżnianiu złodziei? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Blues Brothers pisze:bo pomyślałem, że to jakiś nowy protest związkowy
A ja - że reklama jakichś hm, środków ;-) z gatunku tych zalewających skrzynkę mailową.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Poprawione.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Piotrek pisze:
Blues Brothers pisze: czy kupować od złodzieja czy legalnego, jak ich odróżnić
szkolenie dla klientów LP zorganizują? W odróżnianiu złodziei? :wink:
Czyli tylko złodzieje sprzedają? My też nimi jesteśmy?
No powinieneś chyba napisać od kogo tych złodziei będą uczyć odróżniać, co nie? :D
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5644
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

esel, coś Ci cytat nie wyszedł :shock:
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Blues Brothers pisze:esel, coś Ci cytat nie wyszedł :shock:
Poprawiłem.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105196
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

esel, liczyłem, że czytelnicy są inteligentni na tyle, iż z kontekstu odczytają to jako "odróżnianiu złodziei od legalnych". Temu miał służyć cytat z postu Blues Brothers...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ