Przyczepy Leśne PALMS

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Przyczepy Leśne PALMS

Post autor: Kompania Leśna »

Witam serdecznie

Chciałbym się dowiedzieć co myślicie na temat przyczep leśnych Palms?
Co byście w nich zmienili?
Jak się spisują do tej pory?

Będę bardzo wdzięczny
pozdrawiam
Konrad Buczyński
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Pracuję od kwietnia tego roku na PALMS 9S + 670 i póki co bez żadnych awarii, zarówno przyczepa jak i żuraw bardzo solidne. Nie miałem do czynienia z przyczepami innych producentów więc ciężko o jakieś porównanie - z PALMSa jestem zadowolony :) Warto by dodać osłony spiralne na przewody hydrauliczne zasilające rotator i chwytak - przy wysuwaniu i chowaniu teleskopu przecierają się. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na długości przewodów wychodzących z rozdzielacza - jedne są baaardzo długie, inne znów nieco za krótkie ( w moim egzemplarzu za krótkie są przewody od podpór - trzeba bardzo uważać podczas jazdy po nierównym terenie). Gdybym miał jeszcze kiedyś kupować przyczepę to myślę, że ponownie byłby to PALMS :) Pozdrawiam!
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Spisuje się ok.
Jedna uwaga:
Na pierwszy montaż stosujcie w siłownikach lepsze uszczelniacze lub dawajcie od razu komplet zapasowych :lol:
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Dealer poruszył temat i go olał :D
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Może jest zajęty projektowaniem nowych uszczelniaczy :D
Piotrek1992
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 10:13

Post autor: Piotrek1992 »

piter_181, Kojarzę ten nick, czy czasem nie wstawiełeś zdjęć na agrofo.o pl ?
Jeśli tak to widziałem także twój filmik na yout.be, pozazdrościć takiej pracy :roll:
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Tak, tak to ja ;) Dzięki za miłe słowa :)
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

Niestety zbyt dużo na głowie . wiadomo zbliża się sezon .

wiadomo że uszczelniacze wieki żyć nie będą. czasem może zdarzyć się że coś nie gra ale wszystko da sie załatwić przy odrobinie dobrych chęci.

a jeśli chodzi o uszczelniacze to staramy się je wysyłać każdemu kto ich potrzebuje w ramach gwarancji jak i po gwarancji.
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Potwierdzam - zamówiłem uszczelniacze, dostałem szybko dwa komplety bez jakichkolwiek kosztów :)
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

więc nie ma się co zrażać . Przetargi się zbliżają więc działamy Panowie działamy :D
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Witam,
Co do pytania Pana Konrada, co myślimy o przyczepach firmy którą reprezentuje ,to raczej nie w tą stron powinna się dyskusja potoczyć. Rozumiem że każdy chce się rozreklamować i sprzedać, dlatego takie powstają takie pseudo tematy.

Panie Konradzie ja zapytam Pana, ile macie wyjazdów serwisowych do przyczep ile przyczep pękło, ile było spawanych przez samych właścicieli, ile uszkodzeń rozdzielaczy, jak żuraw wytrzymuje. Bo to są uszkodzenia o których warto mówić. Co do cieknących uszczelnień jak czytamy także w tym temacie , są to uszkodzenia tanie w naprawie , ale zabierają czas i powodują straty oleju. Czemu cieknie ? może "sparciałe" uszczelnienia , może źle dopasowane , albo samo tłoczysko ma niską jakość (porowatość pokrycia chromowego lub może go nie ma ) i wyrabia uszczelniacze
Ktoś powie że się czepiam, albo nie lubię jakiejś marki , nie wręcz przeciwnie, ale płacąc za przyczepę równowartość nowego samochodu , można mieć jakieś wymagania i oczekiwania.Dlatego jak cieknie nowy siłownik to powinien naprawić to sprzedawca, a nie "szarmancko" wysyłać uszczelnienia za 15zł. i się męcz...
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

Jeszcze nie zdarzyło się nam żeby pękła Nam przyczepa z winy producenta . Widome jest że klienci przedłużają sobie kłonice i ramy i to jest częstą przyczyną wyginania się profili lub kłonic. ale nie pekają.

Odnośnie wyjazdów serwisowych: mamy tylko 2 serwisantów którzy jeżdżą po całej Polsce i dokonują napraw głównie po gwarancyjnych ale zdarza się ze jadą na naprawy gwarancyjne i robią to solidnie.
Serwis dojeżdża do klientów w ciągu od 3 do 7 dni ponieważ najczęściej serwisanci pakują się na początku tygodnia i jadą na 2-3 dni do 4-5 serwisów.

Usterek uszczelnień niestety nie da się zlikwidować w 100% ponieważ wyrabiają się one i pękają .
ale mamy wszystkie uszczelnienia dostępne od ręki i jak pan wspomniał w niedużych cenach.

jeżeli operator jest mechanikowaty i chce zaoszczędzić na czasie i pieniądzach to sam poradzi sobie z większością napraw.

Jeżeli są jeszcze jakieś pytania proszę śmiało pytać
pozdrawiam
g.tom
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 13:27

Post autor: g.tom »

Witam, czy ktoś z kolegów posiadających zestaw Palmsa posiada sterowanie prehydrauliczne (A12)??? Znacie opinie na temat działania, awaryjności, jak to się spisuje? Mam dylemat pomiedzy standardowym z dwoma sekcjami elektrycznymi a właśnie tym prehydraulicznym...
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

a może by tak sterowanie Ultra light ? cena netto 11 000zł
g.tom
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 13:27

Post autor: g.tom »

A można kilka słów więcej na temat tego sterowania? Nie zostało mi takie zaproponowane w trakcie rozmów z dealerem... za A12 dopłata 11.600 netto. Chodzi mi o sprawniejsze sterowanie żurawiem lecz full electric to z tego co słyszałem znacznie większa cena jest
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169509
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

g.tom pisze:Witam
Witaj. Witamy się w tym wątku:
http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
:)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Witam,
Powiem dość lakonicznie ..., ale zespoły sterowania elektronicznego i ich elementy wykonawcze (tworzące całość ) wymagają dużej czystości oleju do bezawaryjnej pracy. Czy zespół filtracji zastosowany w przyczepie jest wystarczający...? To musisz wyczytać z dokumentacji, albo organoleptycznie:) Inną rzeczą jest cena części zamiennych do takiego układu sterowania. Jak masz ambitny rozdzielacz to i ambitna pompa by się przydała...,ale moim zdaniem to zupełnie zbędne gadżety..., bo o ile szybciej załadujesz przyczepę ?
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

Sterowanie 4/8XY pół elektryczne spokojnie wystarcza do średniej długości żurawi. Wiadomo trzeba dbać o czystość oleju oraz systematyczną jego zmianę łącznie z filtrami.

JAK SIĘ DBA TAK SIĘ MA
Awatar użytkownika
Dron
leśniczy
leśniczy
Posty: 634
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 20:46

Post autor: Dron »

Sterowanie 4/8XY z elektryką montowane jest oryginalnie z funkcją zamykania/otwierania chwytaka i wysuwu teleskopu właśnie na zaworach elektrycznych. Tylko że to są zawory 0/1 lub inaczej on/off ,a nie proporcjonalne i to jest makabra jakaś. Naprawdę źle operuje sie chwytakiem i teleskopem jak go zamykasz i otwierasz" na pełnym gazie" , ale fakt bajer jest :)
Od siebie dodam że odradzam zakup wszelakiego rodzaju wynalazków tego typu.
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Osobiście używam sterowania 4/8 z 2 funkcjami elektrycznymi i szczerze mówiąc nie stanowi jakiegoś dużego problemu operowanie "na pełnym gazie" jak to ujął kolega wyżej. Ot kwestia wprawy :)
ODPOWIEDZ