Kamery interwencyjne.

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

nie ma i chyba nie będzie - była teraz okazja podczas mieszania w Ustawie o lasach, tylko ktoś zajęty był widocznie innymi tematami
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

g pisze:tylko ktoś zajęty był widocznie innymi tematami
... haraczem ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

drwalnik pisze:
g pisze:Tak samo jakbyś np n p osterunek wezwał gościa, postawił kamerę obok i zaczął go przesłuchiwać - jestem ciekaw reakcji gościa...
... przegięcie ...
Jakie przegięcie? Jest na tę czynność rubryka w protokołach ( czy czynność jest rejestrowana, jakim urządzeniem, jaki nośnik i kto obsługuje). Potem tylko wypełnić poronione rozporządzenie min. Gowina, czyli za protokołem koperta z metryczkami i przeliczeniami bajtów nośników i ... już :roll:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... dla mnie przegięcie, ale Wam ratuje tyłek ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No gość w sądzie nie podważy protokołu przesłuchania, że niby co innego mówił, co innego pisałem, a jego podpis wymusiłem pod pistoletem :lol:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

esel, nie takie zeznania odwoływano. Sam widziałem gości, którzy odwoływali zeznania na sali sądowej "bo podczas składania zeznań czuli się zastraszani". I co lepsze Sąd uwzględniał te ich rzekome obawy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mam coś dla strażników odczuwających niedosyt materiałów dowodowych:
Opis produktu

Zegarek szpiegowski jest nie tylko stylowy i elegancki, ale przede wszystkim bardzo użyteczny. Jego dyskretny wygląd pozwala na robienie zdjęć z ukrycia. Wbudowana kamera może rejestrować długie sekwencje filmowe, a wbudowany mikrofon umożliwia uzyskanie dobrego materiału dowodowego – w razie potrzeby oczywiście – w postaci nagrania dźwiękowego. Zegarek wyposażony jest też w pamięć wewnętrzną – aż 16GB – dzięki której gadżet może być używany także jako pendrive. Wszystkie te właściwości sprawiają że w jednym kompaktowym urządzeniu mamy wielofunkcyjny sprzęt szpiegowski:
- kamera
- aparat
- dyktafon
- pamięć przenośna pendrive 16GB

Dane techniczne :

Pamięć wewnętrzna : 16GB
Format video : AVI
Kodowanie : M-JPEG
Rodzielczość : 720*480 VGA
Ilość klatek : 30fps
format zdjęć : JPG
rozmiar zdjęcia w pikselach : 5M pix
ratio : 4:3
pojemność baterii : 200mAh typ litowo-polimerowa
czas działania na jednym ładowaniu : ok. 90 minut
napięcie ładowania : DC-5V
typ złącza : 2.54pin USB
To wszystko za niewygórowana cenę niecałych 170 złotych :)

PS. Adres sklepu sobie wygooglajcie :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Badziew jakiś chiński nam tu polecasz :roll:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

esel pisze:Badziew jakiś chiński nam tu polecasz :roll:
Fakt, masz mnie. Zrobiłem sobie jaja z poważnej sprawy. Oczekuję ukamienowania. Ale po siedemnastej bo wcześniej mam wizytę u lekarza... :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

esel pisze:No tak szukam, szukam /.../ wychodzi na to, że nie ma konkretnego przepisu odnośnie nagrywania /.../ co nie jest zakazane, jest dozwolone
I jeszcze parę miesięcy będzie. Ustawa o monitoringu wizyjnym dopiero w trakcie konsultacji.
Dla mających wątpliwości pytania (na gruncie polskiego prawa):
-czy można fotografować w miejscach publicznych wizerunek poszczególnych osób
-czy można nagrywać (bez poinformowania rozmówcy) swoją rozmowę telefoniczną
-czy można _publikować_ wizerunek, wypowiedzi osób bez ich zgody.
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Przeczytałem sobie cały projekt i raczej dotyczy typowego monitoringu miejskiego.
Nic tam nie ma o kamerach interwencyjnych.

Co do samej ustawy to nakazuje oznaczyć piktogramem miejsce, gdzie zamontowano kamerę w przestrzeni publicznej. Czyli oznaczałoby to koniec maskowanych fotopułapek oraz zestawów LAS 3, 4 i 5 :lol: No bo las to też chyba przestrzeń publiczna :D
Aha -i zakaz nagrywania video z audio - to po co inwestowałem w droższe kamery, by nagrać odgłosy tego, co poza kadrem? ;/
straszny naleśnik
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

esel pisze:Przeczytałem sobie cały projekt i raczej dotyczy typowego monitoringu miejskiego.
Nic tam nie ma o kamerach interwencyjnych.

Co do samej ustawy to nakazuje oznaczyć piktogramem miejsce, gdzie zamontowano kamerę w przestrzeni publicznej. Czyli oznaczałoby to koniec maskowanych fotopułapek oraz zestawów LAS 3, 4 i 5 :lol: No bo las to też chyba przestrzeń publiczna :D
Aha -i zakaz nagrywania video z audio - to po co inwestowałem w droższe kamery, by nagrać odgłosy tego, co poza kadrem? ;/
Z ta ustawa o monitoringu wizyjnym beda jajka......

I nie zmienia tego wypociny Pana Zaleskiego na odchodnym.....

Jesli ustawa wejdzie w zycie w tej formie jak do tej pory to upierdliwy wobec plantatorow
desek obywatel, ktory sie nauczyl czytac, moze zrobic sie naprawde upierdliwy.....

Tam jest zreszta duzo wiecej hakow, z ktorych przy odrobine inwencji mozna ukrecic
bat na cudza dooope. A czyja dooope to juz zycie pokaze..... :wink:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

Piotrek pisze:Kamera i układ pamięci homologacji nie podlegają.
Może coś się zmieniło, ale jakiś czas temu zdjęcie z cyfrówek "padały" przed sądem. Policja robiąca zdjęcia na moją prośbę, czyniła to też "klasykiem".
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Już od dłuższego czasu obowiązuje tzw. rozporządzenie Gowina i do zdjęć cyfrowych wykonuje się metryczki nośników oraz sumy kontrolne z kodowaniem poszczególnych plików, wykluczające manipulowanie zdjęciami na "drodze" pomiędzy kartą pamięci a nośnikiem CD, załączonym do sprawy.
Także pod tym względem nie może już żadna sprawa upaść. :lol:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

esel pisze:Już od dłuższego czasu obowiązuje tzw. rozporządzenie Gowina i do zdjęć cyfrowych wykonuje się metryczki nośników oraz sumy kontrolne z kodowaniem poszczególnych plików
Ciekawostka taka, że większość aparatów zapisuje w samym pliku zdjęcia tzw. "dane Exiff" (Exchangeable Image File Format), które skutecznie chronią zdjęcie przed modyfikacją bo programy graficzne ich nie przetwarzają i przerabianie zdjęcia powoduje natychmiastową niezgodność danych Exiff z połączonym z nimi obrazem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:
esel pisze:do zdjęć cyfrowych wykonuje się metryczki nośników oraz sumy kontrolne z kodowaniem poszczególnych plików
Ciekawostka taka, że większość aparatów zapisuje w samym pliku zdjęcia tzw. "dane Exiff" /.../ programy graficzne ich nie przetwarzają i przerabianie zdjęcia powoduje natychmiastową niezgodność danych Exiff z połączonym z nimi obrazem...
Exifer, itd.
https://www.google.pl/search?q=exif+editor
z ww. sam często korzystam.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

poreba, edytory nie pozwalają na zmianę wszystkiego. Np. zapisanej miniaturki zdjęcia oryginalnego wyedytować nie możesz. To wystarczy do udowodnienia manipulacji (jeśli była).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:poreba, edytory nie pozwalają na zmianę wszystkiego. Np. zapisanej miniaturki zdjęcia oryginalnego wyedytować nie możesz. To wystarczy do udowodnienia manipulacji (jeśli była).
Jak nie, jak tak? :D
We wspomnianym przeze mnie programie mozesz: usunąć, wygenerować nową na podstawie pliku, ba! wstawić zupełnie inną miniaturkę. Totalna manipulacja. Nawet (jak ktoś lubi) model aparatu z Nikona na Canona.
Exif w żaden sposób nie świadczy o niczym a o niezmienności pliku szczególnie. Tylko jakiś CRC. AFAIR są aparaty, które coś takiego doklejają. Ale to 'R' z AFAIR, to jakieś dalekie dzwonienie w mojej łepetynie.
ODPOWIEDZ