Niedźwiedź zaatakował ratowników GOPR

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33773
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

biedronka pisze:owe lisy rozp... znaczy poturbowały pasiekę Tereski
Cztery razy. A może i pięć, już nie pamiętam. Ale tym razem to były te prawdziwe chitruski. Zrobiłem błąd ustawiając worki pod a nie na werandzie.
biedronka pisze: w normalnych okolicznościach niedźwiedź ma swoje sprawy i nie szuka konfrontacji .....
Słusznie prawisz. Ale to nie musiały być normalne okoliczności.
biedronka pisze: po kie licho misia usypiać , badać .... takie trofeum to ho ho ...
Tu o zadnym trofeum nie ma mowy. Pewnie stanąłby w muzeum PAN przy ulicy Bełskiej w Ustrzykach D obok tego po niesławnej pamięci premierze Jaroszewiczu. Jak dla mnie to niech go i usypiają, badają itede, tylko jak i gdzie. No i kto za to zapłaci. Gdzie go wywieźć na tą kwarantannę, jak sprawnie wywlec z lasu takie kilkaset kilo? Później zważyć, zmierzyć, pooglądać ...i co? Wypuścić na Otrycie czy do zoo? Kto podejmie decyzją o wypuszczeniu mając obawę, czy z tej przygody nie popieprzyło mu się coś we łbie i agresja do ludzi mu nie przeszła? A czy dla zwierzaka po takich przejściach znalezienie się w niewoli nie będzie niewyobrażalną torturą?
Niech się mądrzejsi martwią i decydują. Przypomina mi się artykuł skierowany przeciw naukowcom chwytającym i obrożującym bieszczadzkie rysie - "Wybadać do ostatniej sztuki"
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Bronislaw_n
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2011, 09:37
Lokalizacja: DE

Post autor: Bronislaw_n »

j24 pisze:A to nie ma jakichś strategii / programów ochrony tego gatunku? Tam powinny być określone różne cele do osiągnięcia, w tym liczebność populacji ...
Skoro nie wiadomo ile ich jest, to skad mozna wiedziec ile ich byc powinno?

Nie widze tez powodu dla ktorego nalezaloby ponosic wysokie koszty (z moich i Twoich podatkow) w celu liczenia zwierzat, ktore wyrzadzaja szkody na mniejsza sume niz koszty monitoringu. Niech se zwierzaki szwendaja, a jak jakis bedzie notorycznie uciazliwy to po prostu trzeba takiego trwale usunac.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33773
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Bronislaw_n pisze:Niech se zwierzaki szwendaja, a jak jakis bedzie notorycznie uciazliwy to po prostu trzeba takiego trwale usunac.
A nie mówiłem, że Bronek jest genialny? No to mówię!
Toż to kwintesencja wszelkich programów ochronnych i strategii rozwoju populacji. Powinniśmy być dumni i szczęśliwi, że Bronislaw_n jest tu z nami na forum i, rzadko bo rzadko, ale udziel nam bezcennych wyjaśnień i rad!!!
:lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Niedźwiedź nie zabił 61-latka w Olszanicy. Zrobił to prawdopodobnie człowiek
całość
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

No i co? Zgodę na odstrzelenie misia się cofnie? No bo przecie on nikogo nie zabił. Bo tych na quadzie to ja myślę, że też bym zaatakował, gdybym nie wiedział, że im wolno...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Piotrek pisze:No i co? Zgodę na odstrzelenie misia się cofnie? No bo przecie on nikogo nie zabił.
.... a prawdziwego mordercę co ? ..... a jak jest niebezpieczny i zabije znowu ? ... tia ..wiem to aspołeczne, niehumanitarne , niezgodne z religią ......i słusznie ale przyznajcie ,że nieco pokrętne to nasze (ludzkie) morale .....
góral bagienny pisze:Później zważyć, zmierzyć, pooglądać ...i co? Wypuścić na Otrycie czy do zoo? Kto podejmie decyzją o wypuszczeniu mając obawę, czy z tej przygody nie popieprzyło mu się coś we łbie i agresja do ludzi mu nie przeszła? A czy dla zwierzaka po takich przejściach znalezienie się w niewoli nie będzie niewyobrażalną torturą?
Góralek Mundralek :cry: ....i skończy tak jak żuberek ? .... trudne wybory :?
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

biedronka pisze:
Piotrek pisze:No i co? Zgodę na odstrzelenie misia się cofnie? No bo przecie on nikogo nie zabił.
.... a prawdziwego mordercę co ? ..... a jak jest niebezpieczny i zabije znowu ? ... tia ..wiem to aspołeczne, niehumanitarne , niezgodne z religią ......i słusznie ale przyznajcie ,że nieco pokrętne to nasze (ludzkie) morale .....
góral bagienny pisze:Później zważyć, zmierzyć, pooglądać ...i co? Wypuścić na Otrycie czy do zoo? Kto podejmie decyzją o wypuszczeniu mając obawę, czy z tej przygody nie popieprzyło mu się coś we łbie i agresja do ludzi mu nie przeszła? A czy dla zwierzaka po takich przejściach znalezienie się w niewoli nie będzie niewyobrażalną torturą?
Góralek Mundralek :cry: ....i skończy tak jak żuberek ? .... trudne wybory :?
W kazdym badz razie, od momemtu, kiedy wiadomo ze to nie byl misio tylko ewentualnie
powstancy z UPA, wedrowki po Bieszczadach beda tak samo bezpiecznymi i przyjemnymi
jak do niedawna....... :roll:

A zycie zapewne dopisze ciag dalszy tej misiowej historii wedle wlasnego scenariusza......
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ