FIRMA

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
spawer
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 16:15

FIRMA

Post autor: spawer »

Witam jestem tu nowy, chcę sie was poradzić czy opłaca założyć mi się ZUL, a więc od początku.
Mieszkam w Beskidach dokładnie powiat suski lasów w koło pełno państwowych i prywatnych więc wpadłem na pomysł aby założyć na początek malutki ZUL tylko nie wiem czy to opłacalne w końcu nie pozyskuje się tu takich ilości drewna jak na zachodzie czy innych częściach kraju gdzie ZULe są bardziej popularne. Nie wiem nawet kto pozyskuje drewno w lasach powiatu, bodajże w Zawoi z tego co wiem jest jakiś ZUL ale w innych częsciach powiatu chyba nie. W leśnictwie Łętownia Sidzina Bystrzak i Toporzysko widać czasem jak przemknie jakieś LKT czy ursus z koniem na przyczepce ale na ZUL mi to nie wygląda, raczej na jakiś ludzi którzy pracują na zlecenie czy umowę o dzieło.
Chciał bym się od was dowiedzieć jak funkcjonuje ZUL jak wprowadzić go do pracy w leśnictwie czy nawet kilku, czy poprostu pójść do leśniczego podpisać papierek, mam nawet wątpliwośći czy leśniczy zgodzi się na zatrudnienie ZULu jak już są jacyś panowie którzy w tym lesie pracują.
Na początek posiadał bym tylko ursusa c330 może renault 71.14 póź dokupił bym konika posiadam 2 piły łańcuchy wyciągarke.
W jakiejśinnej pracy zgromadził bym fundusze na bardziej profesjonalny sprzęt.
wiem że chodzą jeszcze różne kursy na pilarki podatki ZUSY REGONY itp.itd prosze doradźcie
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Najpierw przeszukaj forum, np tutaj albo tutaj .
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

spawer pisze:podatki ZUSY REGONY itp.itd
tu mogę doradzić ale pytaj konkretniej.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Re: FIRMA

Post autor: jakub »

spawer pisze:Witam jestem tu nowy, chcę sie was poradzić czy opłaca założyć mi się ZUL, a więc od początku.

W jakiejśinnej pracy zgromadził bym fundusze na bardziej profesjonalny sprzęt.
Jak miałbym taką prace to bym rzucił las :lol:
ODPOWIEDZ