LMN-pytanie do użytkowników i pasjonatów

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
asiek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 371
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 17:11

Post autor: asiek »

Witam:)
podzielam zdanie Luisa, proponuje zlecić aktualizację firmie zewnętrznej, robi to coraz więcej firm, ceny spadają...
Cephalanthera pisze:i dlatego aktualizację mozna traktowac jedynie jako prowizoryczne uaktualnienie danych opisowych i przestrzennych. Za 10 lat i tak przyjdzie urzadzanie i zrobi po swojemu.
A źle zrobiona aktualizacja może wiele wtedy nabruździć. Może więc nie warto jej robić?
i tu się z Tobą kolego zgodzić nie mogę, ja należę do tej nielicznej (niestety) grupy osob która uwaza że nie nalezy robić tego prowizorycznie!! zresztą jak większości spraw, owszem urządzanie przyjdzie ale nie była bym pewna czy wszystko zrobi od nowa, obawiam się że raz wniesione gniazda już tam pzostaną, podobnie granice wydzieleń itp, co najwyżej o kilka arów zmieni się powierzchnia, prosty przykład źle wrysowanych dróg, czy przez ostatnie rewizje ktoś je poprawił??? co do jednego jesteśmy zgodni źle zrobiona aktualizacja może wiele nabruździć!!!!!!!!!! dlatego ja uważam że trzeba ją zrobić porządnie a nie prowizorycznie
warto ja robić!!!!!!!!!!! jeśli nie będziemy jej robić to ja sie tylko zapytam po co nam LMN i cały SIP????????????? wszak jego największą zaletą jest aktualność!!!!! teoretycznie na każdą chwilę a jak praktyka pokazuje na rok.... bo najczęsciej aktualizowana jest raz w roku po aktualizacji SILP
pozdrawiam serdecznie :)

[ Dodano: 2006-09-25, 16:02 ]
polecam zajrzeć pod podany link ;)
http://www.bialystok.lasy.gov.pl/index.php?n=914
w zasadzie to chyba wszystko w telegraficznym skrócie ;)
asiek
ODPOWIEDZ