staż 2014

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
alkatoe
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 20:41
Lokalizacja: las

Post autor: alkatoe »

Piotrek pisze:Nie bardzo zrozumiałem Twój problem...
W ogóle odnoszę wrażenie, że duża część młodych ludzi zamiast coś robić, siedzi i wymyśla problemy. Potem zaś nie staje i sił ani czasu na rozwiązanie faktycznych gdy się pojawią...

To raczej związane z dziwnymi zwyczajami w tym kraju, kiedy to po usłyszeniu różnych głosów nie wiem czy telefon do nadleśnictwa to "faux pas" czy konieczność..... Wiem że podania składa się do RDLP i tak zrobię i że teoretycznie decyduje Dyrektor kogo gdzie przyjąć... Dlatego też pytam, ponieważ daleko mi do wymyślania problemów!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

alkatoe pisze:teoretycznie decyduje Dyrektor kogo gdzie przyjąć
Prędzej komórka właściwa ds. kadr w RDLP i tam proponuję Ci wykonać najpierw telefon.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
lukas452
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 12:04

Post autor: lukas452 »

Alkatoe jak znasz pytania to mogłabyś się nimi podzielić, wpisać tutaj albo wysłać na pw? Też chce zacząć staż w tym roku.
masiet
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 21 maja 2009, 16:47
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: masiet »

Czy opiekunem stażysty po studiach leśnych może być osoba z wykształceniem średnim, którego doświadczenie w pracy i wiedza są odpowiednie?
"Aby poznać i zrozumieć świat nie wystarczy nawet 100 razy o nim przeczytać, trzeba go zobaczyć na własne oczy".
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

masiet pisze:Czy opiekunem stażysty po studiach leśnych może być osoba z wykształceniem średnim, którego doświadczenie w pracy i wiedza są odpowiednie?
A dlaczego nie? :wink:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

masiet, zadaj sobie inne pytanie: jakie są zadania opiekuna. Wówczas odpowiedź na to postawione przez Ciebie nasunie się sama.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

masiet
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 21 maja 2009, 16:47
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: masiet »

Właśnie nie wiem, w Zarządzeniu nr 59 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 września września 2012 roku w sprawie stażu absolwentów w Lasach Państwowych jest to dość niejasno napisane... (§6. pkt.2)
"Aby poznać i zrozumieć świat nie wystarczy nawet 100 razy o nim przeczytać, trzeba go zobaczyć na własne oczy".
mlody_lesniczy4
początkujący
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: piątek 17 lip 2009, 17:36
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: mlody_lesniczy4 »

masiet pisze:Czy opiekunem stażysty po studiach leśnych może być osoba z wykształceniem średnim, którego doświadczenie w pracy i wiedza są odpowiednie?
Co to w ogóle za głupkowate pytanie ? Nie, osoba z wyższym wykształceniem, która idzie na staż, jest opiekunem tępego leśniczego ze średnim :lol:
:)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

masiet pisze:Właśnie nie wiem, w Zarządzeniu nr 59 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 7 września września 2012 roku w sprawie stażu absolwentów w Lasach Państwowych jest to dość niejasno napisane... (§6. pkt.2)
Co tam widzisz niejasnego? Opiekun musi być w Służbie Leśnej i mieć co najmniej średnie wykształcenie jeśli jego podopieczni mają średnie. Jeśli ma się opiekować absolwentami szkół wyższych sam musi mieć wyższe.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

masiet pisze:opiekunem stażysty
Przy czym stażysta wysyłany jest do różnych działów/leśnictw nadleśnictwa (leśnictwa, DT, stan posiadania itd...). Pracując w tych miejscach może jak najbardziej podlegać leśniczemu, albo księgowej, czy innym pracownikom ze średnim wykształceniem. Opiekun jednak jest stały.

W zarządzeniu osoba "opiekuna" jest precyzyjnie opisana. Dlatego przewrotnie zapytałem "dlaczego nie", wystarczy bowiem zerknąć do treści, by odpowiedzieć:
Opiekun staży winien legitymować się wykształceniem
- co najmniej średnim, jeżeli sprawuje opiekę nad absolwentami średnich szkół
- wyższym, jeżeli sprawuje opiekę nad absolwentami szkół wyższych
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Opiekun jednak jest stały.
Ano właśnie. Należy odróżnić osoby pod których kierownictwem pracuje stażysta od osoby opiekuna stażysty (-ów).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

masiet
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 21 maja 2009, 16:47
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: masiet »

Ok, w błąd wprowadził mnie pewien artykuł z LP. W takim razie trzeba jechać na wyjaśnienia. Darz Bór!
"Aby poznać i zrozumieć świat nie wystarczy nawet 100 razy o nim przeczytać, trzeba go zobaczyć na własne oczy".
ODPOWIEDZ