maszyny do przecierania

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ŁukaszBieszczad
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 08:26

maszyny do przecierania

Post autor: ŁukaszBieszczad »

Witam. Może to nie jest odpowiednie tematycznie forum do tego typu pytania, natomiast chcę zasięgnąć rady 'ekspertów' i myślę , że ich tu znajdę. Problem mam taki iż od kilku lat prowadzę ze wspólnikiem stolarnie, rok temu dostałem dofinansowanie z unii 4o tys na zakup sprzętu nowego. Oczywiście pięniądze spożytkowałem na nowe maszyny. Jednak sprawy potoczyły się delikatnie źle i mocno poróżniłem się ze wspólnikiem i chcę sprzedać mu te maszyny. I tu kreuje się mojoe pytanie ile procent staciły na wartości przez okrągły rok czasu, muszę się dowiedzieć żeby nie być stratnym na tej transakcji. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie wiem czy to pomoże, ale według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10.12.2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT) (publikacja: Dz. U. nr 242, poz. 1622), roczny odpis amortyzacyjny dla grupy 540 (maszyny, urządzenia i aparaty do ścinki drzew oraz obróbki drewna) wynosi 14%.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ŁukaszBieszczad
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 08:26

Post autor: ŁukaszBieszczad »

Dziękuje, wiele mi pomogłeś. Wiedziałem , że trafiłem w dobre miejsce. Pozdrawiam z Bieszczad :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

ŁukaszBieszczad pisze:Dziękuje, wiele mi pomogłeś. Wiedziałem , że trafiłem w dobre miejsce. Pozdrawiam z Bieszczad :)
Jako autor (założyciel) tematu możesz podziękować konkretnie - przyznając punkt POMÓGŁ. :)
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

ŁukaszBieszczad pisze:Dziękuje, wiele mi pomogłeś.
masz możliwośc dodać punkty pomógł w ramach podziękowań :wink: . Fajnie, że znalazłeś tu wsparcie.
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
ŁukaszBieszczad
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 08:26

Post autor: ŁukaszBieszczad »

Przepraszam za ignorancję z mojej strony, ale lekcja już odrobiona :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ŁukaszBieszczad pisze:lekcja już odrobiona :)
Uczeń zdał egzamin :)

A tak w ogóle to dziękuję za punkcik! :beer:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ