Przeniesienie z nctwa X (rdlpX1) do nctwa Y(rdlpy1)

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Przeniesienie z nctwa X (rdlpX1) do nctwa Y(rdlpy1)

Post autor: trzezwylesnik »

Jak w temacie. Co trzeba zrobić? Jakie zgody, dokumenty itp., itd.?
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Trochę mało informacji... podstawa to czy jesteś dogadany z szefami jednostek?
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Zgoda szefostwa z dwóch stron jest. Chce wiedziec tylko jak to wyglada od strony formalnej. Chodzi o stanowisko w SL.
Leśmamcia
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 14:27
Lokalizacja: z ciemnego lasu

Post autor: Leśmamcia »

Według mnie trzeba rozwiązać umowę w n-ctwie X i podpisać nową w n-ctwie Y
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67077
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Leśmamcia pisze:Według mnie trzeba rozwiązać umowę w n-ctwie X i podpisać nową w n-ctwie Y
Nie jestem pewien, co do obecnie obowiązujących przepisów, ale może ktoś podpowie. Funkcjonuje nadal o ile dobrze pamiętam forma przeniesienia pod nazwą "porozumienie między zakładami". Pracownik praktycznie z dnia na dzień przenosi się do nowego zakładu, przenosząc do niego również urlopy, sorty mundurowe itp.. Pod koniec lat '90 w ten sposób przeniosłem się z jednego nadleśnictwa do drugiego. Co prawda w obrębie tej samej dyrekcji, ale nie było problemu z takimi samymi przenosinami do innej.
Leśmamcia
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 14:27
Lokalizacja: z ciemnego lasu

Post autor: Leśmamcia »

Teraz taka forma przeniesienia nie funkcjonuje.
Leśmamcia
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 14:27
Lokalizacja: z ciemnego lasu

Post autor: Leśmamcia »

Urlop i sorty mundurowe mogą przejść do nowego n-ctwa.
wod4

Post autor: wod4 »

trzezwylesnik pisze:Co trzeba zrobić?
Rok temu zmieniłem w podobny sposób nadleśnictwo (w tej samej RDLP, ale to nie zmienia procedury). Szefowie obu jednostek dogadali się co do mego "transferu".
1. Złożyłem podanie o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron w nadleśnictwie z którego odchodziłem.
2. Złożyłem podanie o zatrudnienie mnie w nadleśnictwie do którego przechodziłem.
3. W piątek zakończyłem pracę w jednym, w poniedziałek zacząłem pracę w drugim (konkretnie to w poniedziałek rano wypełniałem różne formularze w nowym miejscu pracy, dostarczyłem gromadę zaświadczeń o moich szkoleniach/kursach, które dostałem w kopercie od kadrowej ze starego miejsca pracy, a koło południa robiłem badania lekarskie, których wynik dostarczyłem we wtorek dopiero).
4. sprawy mundurowe, należne urlopy itp obie jednostki uzgodniły bez mego udziału (nie wykorzystałem mundurówki w starym miejscu pracy, ale nic nie straciłem bo "należne mi" punkty przeszły do nowego miejsca i tu je wykorzystałem...)
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 17302
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 08:51
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: rutbekia »

O ile pamiętam przejście z urlopem gwarantuje PUZP ale nie dotyczy to mundurówki. Powinna być rozliczona przed odejściem.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
wod4

Post autor: wod4 »

rutbekia pisze:nie dotyczy to mundurówki. Powinna być rozliczona przed odejściem.
Prawdopodobnie mój nowy zakład pracy obciążył finansowo mój poprzedni za tę część mundurówki, która przysługiwała mi w poprzednim. Pewien tego nie jestem, ale to dość logiczne.
ODPOWIEDZ