Zwierząt przeprowadzka do miast

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77780
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Zwierząt przeprowadzka do miast

Post autor: drwalnik »

Życie w wielkim mieście zmienia zwyczaje, wygląd i geny dzikich zwierząt. Tempo zmian genetycznych wprawia naukowców w zdumienie...
... całość ...
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

Pająki mają kości??? piszczelowe??? :shock:
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

czerwonobrody pisze:Pająki mają kości??? piszczelowe???
Myślałem, że se jaja robisz...ale po takim "kwiatku" na początku artykułu, przeszła mi ochota na przeczytanie do końca ;/
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105112
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A ja poprosiłem panią Katarzynę o link do oryginalnego artykułu pani Lizzy Lowe...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67156
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Cóż, niektórym paniom zdawało się, że w penisach też są kości, bo twarde...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105112
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn, co ciekawe (i panie mylące!) istnieje schorzenie określane mianem "złamanie prącia" (łac. Fractura penis). Jeśli taka pani przeczyta "złamanie" to drogą analogii dochodzi do przekonania, ze tam musi być kość, skoro się może złamać jak noga czy ręka. :)
Poza tym kość prącia (os penis) występuje w prąciu u większości nietoperzy (mięsożernych, owadożernych) i niektórych naczelnych. Narządem homologicznym do kości prącia u samic ssaków jest kość łechtaczki (os clitoridis).
Ludzie w przeciwieństwie do wielu innych naczelnych nie posiadają kości prącia i kości łechtaczki. Jednak istnieją doniesienia w pracach naukowych opisujące przypadki, gdy kość ta występowała lub gdy do kostnienia prącia dochodziło na skutek urazu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ