stihl 023 potrzebna pomoc

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin grabowsk
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 18:57

stihl 023 potrzebna pomoc

Post autor: marcin grabowsk »

witam

posiadam pilarke stihl 023, jestem z niej bardzo zadowolony
nigdy mnie nie zawiodła, i wytrzymuje wszystkie trudy na jakie ja narazam od długiego czasu
kupiona w 1996r

niestety od niedawna jest mały problem, na zimno pali dobrze ale na goraco czasami ma trudnosci

a dokładniej

jak jest goraca po zgaszeniu i próbie ponownego odpalenia nie ma mocy zeby ja uruchomic
jeszcze gorzej jak zabraknie paliwa w czasie pracy to po dolaniu i próbie ponownego uruchomienia mozna sobie reke oderwac i nic z tego nie bedzie chyba ze sie poczeka az piła wystygnie i wtedy odpali (badz wykreci swiece która jest SUCHA nie zalewa sie i ponownie wkreci to wtedy moze odpalic)

jak myslicie co to jest
nie chce oddawac jej do zadnego pseudo serwisu bo w okolicy nie ma nic dobrego
a koszta powalajace, ani bez potrzeby ładowac w nia jakis cylinder (dolpima)

pomózcie
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Brak kompresji... podejrzewam, ze pila byla ,,przytarta,,.sprawdż pierscień... tłok, cylinder tzw -komplet naprawczy.Ogólnie tysiące przyczyn... Trzeba czuć. :P
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
marcin grabowsk
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 18:57

Post autor: marcin grabowsk »

Jenny pisze:Brak kompresji... podejrzewam, ze pila byla ,,przytarta,,.sprawdż pierscień... tłok, cylinder tzw -komplet naprawczy.Ogólnie tysiące przyczyn... Trzeba czuć. :P
nie sadze zeby była przytarta bo zawsze dbam aby miała odpowiednia mieszanke paliwowa
a zapomniałem napisac ze była w serwisie na wymianie tłoka z pierscieniami, jakies 3- 4 lata temu.

a jesli trzeba wykonac remont to mozna wsadzic cos takiego jak cylinder i tłok firmy dolpima, albo AIP.

a nie bedzie to moze zwiazane z usterka gaznika(ostatnio go rozbierałem nie był ruszany od nowosci piły heh i było w srodku sporo ,,kamienia" wyczysciłem, ale nie wiem w jakim stanie sa membrany bo nie potrafie tego ocenic, na dniach kupie nowe i wtedy bede zmieniał, moze razem z iglica - nie wiem czy jest sens)
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Fakt ,,leciwa,, ta Twoja maszyna... :wink:
Ja po ostatnim dla znajomych serwisowaniu ich Husqwarny oszczedze komentarza... na szęście moi chłopcy zrobili próbę,,ostrzegawcza,, i kolejny przegląd... :spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
magadan
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 21:40
Lokalizacja: z daleka

Post autor: magadan »

cześc odkręc tłumik i zobacz jak wygląda tlok jeżeli nie ma rys to zobacz cewkę indukcyjną
dlapilarzy_pl
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sobota 17 sty 2015, 20:19
Kontakt:

Post autor: dlapilarzy_pl »

Jeżeli pilarka działa i ma problemy z ponownym uruchomieniem na ciepło to co ma do tego iskrownik?

Najprawdopodobniej masz ją nieszczelną.
Jeżeli nie jest przytarty cylinder zrób ją na dobrych częściach i znowu będzie śmigać.
Membrany jak masz sztywne albo wypaczone łatwo to poznasz po ich wyglądzie.
Gaźnik zapewne WT-215 :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

no i może tą świecę jak nie wymienić to chociaż przeczyścić papierkiem i zmierzyć szczelinomierzem przerwę , nie zaszkodzi na pewno
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
666Przyrodnik
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: sobota 29 paź 2011, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 666Przyrodnik »

w pilarce z takim rocznikiem ... membranę wymienić w pierwszej kolejności :idea:
ODPOWIEDZ