Jaką wciągarke polecacie min 5 ton???

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tajga
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 15:05

Jaką wciągarke polecacie min 5 ton???

Post autor: tajga »

Witam! prosze o opinie marek wciągarek min 5 ton uciągu, do 6 cylindrowego ciągnika. ????
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

Myślę, że wyciągarka 5 t do takiego ciągnika 6 cylindrowego będzie za mała ponieważ nie wytrzyma hamulec i będzie rozwijała się lina pod większym obciążeniem. Myślę, że do takiego ciągnika można czepiać 8,5t śmiało. Polecam wyciągarki firmy salf, sam jestem posiadaczem wyciągarki firmy salf 6,5t którą podczepiam do 80km ciągnika i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu. :)
piter_181
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 14:34
Lokalizacja: DTR

Post autor: piter_181 »

Ja mam wciągarkę Uniforest 5,5 tony ze sterowaniem mechanicznym. Współpracuje ona zarówno z Ursusem U914 na zrębach jak i z C360 na trzebieżach. Jak dotąd pracuje bezawaryjnie a lada dzień stuknie jej 3 rok. Markę Uniforest mogę śmiało polecić - dla Ciebie zestaw nieco większy. Jeszcze coś.. ja drugi raz nie kupię wciągarki ze sterowaniem mechanicznym. Te plątające się sznurki potrafią czasem podnieść ciśnienie.. :)
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

W zasadzie OFF Topic, za który przepraszam najmocniej jak potrafię :D ale określenie
tajga pisze:6 cylindrowego ciągnika
jest mało istotne... więcej nam powie moc ciągnika lub klasa uciągu.

Tu jeszcze mocniej przepraszam ale wypowiedź :
Endriu Sdl pisze:którą podczepiam do 80km ciągnika i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu.
jest ciekawa, jednak ja do ciągnika o długości 80 km nic bym nie podczepiał .... a zadowolenie... może z tego, że go do księgi rekordów wpisano :wink:

Domyślam się, że chodzi o moc wyrażoną w KM (koniach mechanicznych).

Proszę używajcie polskich znaków, wielkich liter i właściwych jednostek.
Endriu Sdl
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 14:52

Post autor: Endriu Sdl »

Atlas pisze:W zasadzie OFF Topic, za który przepraszam najmocniej jak potrafię :D ale określenie
tajga pisze:6 cylindrowego ciągnika
jest mało istotne... więcej nam powie moc ciągnika lub klasa uciągu.

Tu jeszcze mocniej przepraszam ale wypowiedź :
Endriu Sdl pisze:którą podczepiam do 80km ciągnika i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu.
jest ciekawa, jednak ja do ciągnika o długości 80 km nic bym nie podczepiał .... a zadowolenie... może z tego, że go do księgi rekordów wpisano :wink:

Domyślam się, że chodzi o moc wyrażoną w KM (koniach mechanicznych).

Proszę używajcie polskich znaków, wielkich liter i właściwych jednostek.
Dzięki za poprawkę :D chodziło o moc tak jak mówisz :P
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Endriu Sdl pisze:Dzięki za poprawkę
:beer:
bogdan_n60
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 23:24

Post autor: bogdan_n60 »

Ja ostatnio kupowałem wciągarkę w sklepie [... mod ...]. Co prawda potrzebowałem taką 2,5 tony, ale może zerkniesz, poszukasz i znajdziesz odpowiednią dla siebie. [... mod ...]
rudy2063
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 16 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: opolskie

Post autor: rudy2063 »

Proponuję wciągarki TAJFUN zwłaszcza dwu bębnowe. DO tak mocnego ciągnika warto pomyśleć o większej wciągarce. Tajfun 2X5 ton sterowana radiowo i pracujesz prawie jak LKT. Ja taką posiadam w połączeniu z ciągnikiem Valtra mocy 100KM i jest idealna. Przy użyciu dwóch lin naraz uzyskujesz siłę uciągu 10 ton co bardzo pomaga przy pracach z potężnymi dębami.
Kompania Leśna
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 12:50

Post autor: Kompania Leśna »

Proponuje mechaniczne wciągarki KRPAN
ODPOWIEDZ