Ściągnięcie artykułów z Sylwana.

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gringa
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 19:00

Ściągnięcie artykułów z Sylwana.

Post autor: Gringa »

Witam ;)
Przepraszam, że w tym miejscu, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku ;)
Chciałam zapytać czy ktoś się orientuje jak można ściągnąć artykuły z Sylwana. Na stronie pojawia się okno: ściągnij PDF ale ja tego nie mogę zrobić.
Moja wersja adobe jest nowa więc to nie tego wina.
I teraz nie wiem, czy to wina mojego kompa, czy ta opcja jest dostępna tylko dla jakichś specjalnych użytkowników. Nie chce mi się jechać ponad 100 km do biblioteki na uniwerku...
Ktoś ma info, korzystał z tego podczas pisania pracy? Proszę pomóżcie ;)

Pozdrówka
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169508
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Cześć. Właśnie sprawdziłem kilka numerów na tej stronie: http://sylwan.ibles.waw.pl/pls/apex/f?p=105:1:0 i wszystkie otwierają się bez problemu. Można pobrać tylko do odczytu i również zapisać na swoim kompie. Obie wersje poprawnie działają.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gringa, a czy ty nie próbujesz przypadkiem ściągnąć czegoś z numerów od 2013/12 do 2014/03? Tych nie można pobrać bo jest wyraźny komunikat
Artykuły można pobrać po upływie 6 miesięcy od daty wydania artykułu w zeszycie SYLWAN-a. Przed tym terminem plik jest dostępny jedynie dla autorów artykułu, poprzez link rozsyłany przez Redakcję.

Plik jest obecnie niedostępny.
Najwcześniejszy numer jaki można ściągać to 2013/11 i wówczas komunikat brzmi
Artykuły można pobrać po upływie 6 miesięcy od daty wydania artykułu w zeszycie SYLWAN-a. Przed tym terminem plik jest dostępny jedynie dla autorów artykułu, poprzez link rozsyłany przez Redakcję.

Nazwa pliku 2013_11_803au.pdf
Wielkość 60.7 kB
Pobierz
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Gringa
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 19:00

Post autor: Gringa »

Piotrek :) nie artykuł jest z 1988 ale nie moge ściągnąć chyba przez to że nie mam adobe acrobat, tylko adobe reader :)
Mam nadzieję, że problem jest tutaj :) tylko, że acrobata też nie mogę ściągnąć.... wszystko przeciwko mnie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66919
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Gringa pisze: nie moge ściągnąć chyba przez to że nie mam adobe acrobat, tylko adobe reader :)
Na pewno nie z tej przyczyny. Do ściągnięcia pliku w ogóle nie potrzebny jest żaden program oprócz przeglądarki. Adobe acrobat służy wyłącznie od odczytu pliku. Co się dzieje, gdy klikasz "pobierz"?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Też podejrzewam że nasza nowa Koleżanka klika w czerwono-białą ikonkę zamiast w napis na dole.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Gringa
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 19:00

Post autor: Gringa »

Dzięki chłopaki!
Wina była tego, że nie miałam adobe acrobat i przez to nie mogłam w ogóle nacisnąć linka Pobierz

I myślałam, że ściąganie nie jest możliwe. :) A tak to pchnęłam do przodu troszeczkę.

Pozdrawiam serdecznie :)
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Gringa pisze:Dzięki chłopaki!
W sposób trwały możesz wyrazić im podziękowanie klikając ikonkę "pomógł". Jest tu dwóch rekordzistów od pomagania ale i te dodatkowe punkciki z pewnością chętnie przyjmą :-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Gringa pisze:Wina była tego, że nie miałam adobe acrobat i przez to nie mogłam w ogóle nacisnąć linka Pobierz
Masz jakiś dziwny komputer bo brak Acrobata nie może blokować pobrania. Co najwyżej po pobraniu nie otworzysz tego pobranego pliku...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Michalina123
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 08:47

Post autor: Michalina123 »

Witam,
nie chcąc tworzyć nowych wątków postanowiłam napisać tutaj, gdyż również mam problem z Sylwanem.. Wchodząc w wybrany numer nie wyświetla mi się w ogóle opcja pobrania czegokolwiek, co robię nie tak? :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66919
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Może artykuł zbyt nowy? :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104869
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Tudzież na stronie nowego zeszytu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ