Utrata prawa do dodatku mieszkaniowego

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grobel
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 04 mar 2014, 21:48

Utrata prawa do dodatku mieszkaniowego

Post autor: Grobel »

Witam
Zwracam się do użytkowników forum z zapytaniem.
PUZP dla pracowników PGL LP stanowi,że uprawnienia do dodatku mieszkaniowego przysługuje pracownikowi, który na dzień 1 sierpnia 2010r. spełnił łacznie wszystkie kryteria jego nabycia,do których należą;między innymi utrata prawa do bezpłatnego mieszkania czy czynsz za wynajem lokalu przekraczający 330 zł.
Moje pytanie brzmi co z tymi, którzy prawo do bezpłatnego mieszkania utracili po dacie wskazanej powyżej czy im ten dodatek się nie należy? i dlaczego?
W roku 2012 przejście ze stanowiska leśniczego na inż. nadzoru.
Z góry dziękuję
Tańczący z wilkami
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Re: Utrata prawa do dodatku mieszkaniowego

Post autor: niziołek »

Grobel pisze:Witam
Zwracam się do użytkowników forum z zapytaniem.
PUZP dla pracowników PGL LP stanowi,że uprawnienia do dodatku mieszkaniowego przysługuje pracownikowi, który na dzień 1 sierpnia 2010r. spełnił łacznie wszystkie kryteria jego nabycia,do których należą;między innymi utrata prawa do bezpłatnego mieszkania czy czynsz za wynajem lokalu przekraczający 330 zł.
Moje pytanie brzmi co z tymi, którzy prawo do bezpłatnego mieszkania utracili po dacie wskazanej powyżej czy im ten dodatek się nie należy? i dlaczego?
W roku 2012 przejście ze stanowiska leśniczego na inż. nadzoru.
Z góry dziękuję
Ja straciłem prawo 24 września ubiegłego roku i nie dość że nie dostaję żadnych dodatków, to potrącają mi od 1X 2013 roku z urlopowej obniżonej pensji 430,71 PLzł... Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Grobel pisze:Moje pytanie brzmi co z tymi, którzy prawo do bezpłatnego mieszkania utracili po dacie wskazanej powyżej czy im ten dodatek się nie należy? i dlaczego?
Napiszę jak ja to rozumiem, wiec moje tłumaczenie może się różnić od wszelkich wyjaśnień oficjalnych (których nie znam).
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 17 grudnia 2009 r. w sprawie określenia stanowisk w Służbie Leśnej, na których zatrudnionym pracownikom przysługuje bezpłatne mieszkanie albo równoważnik pieniężny, oraz sposobu i trybu przyznawania i zwalniania tych mieszkań, a także ustalania i wypłaty równoważnika pieniężnego (Dz.U. 2009 nr 221 poz. 1751) zaczęło obowiązywać od dnia 24 stycznia 2010 roku. W PUZP przyjęto więc pewną datę graniczną (1 sierpnia 2010) dla świadczenia ustalonego dla osób, które z tym dniem utraciły prawo do mieszkania bezpłatnego, jako formę rekompensaty z tytułu utraty praw nabytych.
Oznacza to także, że nie istnieją osoby, które utraciły to prawo po dniu 24 stycznia 2010 a więc nie może być mowy o osobach, które owe prawo utraciły po dniu 1 sierpnia 2010, ponieważ po dniu 23 stycznia nikt nie mógł nabyć owego prawa (poza leśniczymi i nadleśniczymi a oni prawo owo mogą utracić tylko na skutek odwołania ze stanowiska, przy czym w takim przypadku nie ma mowy o uzyskaniu prawa do dodatku).
niziołek pisze:Ja straciłem prawo 24 września ubiegłego roku
Ale nie straciłeś go na skutek wejścia w życie owego rozporządzenia tylko na skutek odwołania. Prawda?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Piotrek pisze:Ale nie straciłeś go na skutek wejścia w życie owego rozporządzenia tylko na skutek odwołania. Prawda?
:) Tak, wskutek odwołanie ze stanowiska leśniczego.
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

Piotrek pisze:
Grobel pisze:Moje pytanie brzmi co z tymi, którzy prawo do bezpłatnego mieszkania utracili po dacie wskazanej powyżej czy im ten dodatek się nie należy? i dlaczego?
Napiszę jak ja to rozumiem, wiec moje tłumaczenie może się różnić od wszelkich wyjaśnień oficjalnych (których nie znam).
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 17 grudnia 2009 r. w sprawie określenia stanowisk w Służbie Leśnej, na których zatrudnionym pracownikom przysługuje bezpłatne mieszkanie albo równoważnik pieniężny, oraz sposobu i trybu przyznawania i zwalniania tych mieszkań, a także ustalania i wypłaty równoważnika pieniężnego (Dz.U. 2009 nr 221 poz. 1751) zaczęło obowiązywać od dnia 24 stycznia 2010 roku. W PUZP przyjęto więc pewną datę graniczną (1 sierpnia 2010) dla świadczenia ustalonego dla osób, które z tym dniem utraciły prawo do mieszkania bezpłatnego, jako formę rekompensaty z tytułu utraty praw nabytych.
Oznacza to także, że nie istnieją osoby, które utraciły to prawo po dniu 24 stycznia 2010 a więc nie może być mowy o osobach, które owe prawo utraciły po dniu 1 sierpnia 2010, ponieważ po dniu 23 stycznia nikt nie mógł nabyć owego prawa (poza leśniczymi i nadleśniczymi a oni prawo owo mogą utracić tylko na skutek odwołania ze stanowiska, przy czym w takim przypadku nie ma mowy o uzyskaniu prawa do dodatku).
niziołek pisze:Ja straciłem prawo 24 września ubiegłego roku
Ale nie straciłeś go na skutek wejścia w życie owego rozporządzenia tylko na skutek odwołania. Prawda?
Może to nie jest dla Was przyjemne grobel i Niziołek, ale Piotrek ma całkowitą rację :(
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Kegg pisze:Może to nie jest dla Was przyjemne grobel i Niziołek, ale Piotrek ma całkowitą rację :(
:) Ja nie twierdzę że Piotrek nie ma racji, lecz jednak mam prawo sądzić że tak skonstruowane przepisy dyskryminujące leśniczych i byłych leśniczych, czy inżynierów nadzoru są niesprawiedliwe. Trudno mieć z tego tytułu przyjemności... Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169924
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

No ale owe przepisy dotyczyły tych, którzy utracili uprawnienia, na wskutek zmiany owych przepisów, a nie z powodu zmiany stanowiska ... jak to ujął Piotrek w swoim poście.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Monty
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 22:49
Lokalizacja: gdziekolwiek

Post autor: Monty »

Czy to znaczy, że ktoś kto utracił uprawnienia do bezpłatnego mieszkania w dniu 24.01.2010 roku a 01.02.2010 roku został powołany na stanowisko leśniczego to po odwołaniu nie ma prawa do dodatku mieszkaniowego?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Monty pisze:Czy to znaczy, że ktoś kto utracił uprawnienia do bezpłatnego mieszkania w dniu 24.01.2010 roku a 01.02.2010 roku został powołany na stanowisko leśniczego to po odwołaniu nie ma prawa do dodatku mieszkaniowego?
Oczywiście, że tak. Ktoś powołany 1 lutego a odwołany powiedzmy trzy lata później nie traci uprawnień na skutek wprowadzenia nowych przepisów ale na skutek odwołania.
Podobnie również miała by się sprawa gdyby ktoś był powołany na stanowisko leśniczego lub nadleśniczego przed wejściem w życie nowego rozporządzenia, natomiast odwołany już po wejściu tego prawa w życie. Takiej osobie również dodatek mieszkaniowy by nie przysługiwał.
Idąc twym tokiem rozumowania należał by się taki dodatek także osobom odwołanym ze stanowiska z powodu jakichś zawinionych działań (odwołanie "za karę") a to by chyba było trochę bez sensu. Na przykład - leśniczy ukradł drewno, sprawa karna się odbyła, zapadł prawomocny wyrok skazujący, został odwołany i jeszcze mu pensję podwyższamy o dodatek mieszkaniowy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Monty
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 22:49
Lokalizacja: gdziekolwiek

Post autor: Monty »

No, tak, zgadza się.
Ale skoro, jak piszesz, zapis obowiązuje od 24.01.2010 roku to w czasie pomiędzy 24.01. a 01.02. powinien mieć naliczony dodatek.
Przecież wypracował to prawo przez jakieś tam lata.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105050
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Monty, dodatek nalicza się za miesiąc. Nie ma nigdzie mowy, że można naliczyć go proporcjonalnie do przepracowanego (przemieszkanego) bez uprawnień okresu. Bo dodatek płatny jest z dołu a czynsz z góry :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Monty
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 22:49
Lokalizacja: gdziekolwiek

Post autor: Monty »

Mnie się wydawało, że dodatek ów został "wliczony" w punkty.
ODPOWIEDZ