Paliwo w góre - stawka za kilometr w miejscu.

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D "Prawidłowość" jest taka, że ja ministrem transportu w rządzie Buzka był były Burmistrz Żywca Jerzy Widzyk to przeliczano stawkę co kilka miesięcy na podstawie cen paliw itd. Już 6 rok zależy to tylko od złodziejskich intencji Tuska i Rostowskiego, bo kolejne lowelasy od transportu nic nie znaczą. Jesteśmy ofiarami złodziejskiej polityki. Policzcie sobie 200 złotych miesięcznie przez 6 lat, razy Kilkanaście tysięcy uprawnionych tylko w LP, a w skali kraju biedni listonosze,rozliczanie delegacji itd... Żeby przy tym chociaż była poprawa w innych dziedzinach życia... Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Waloryzację stawki zablokował nie kto inny, jak minister Polaczek. Z jakiego to on był rządu? :|
:roll:

Dla przypomnienia:

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... ht=#387830

To oczywiście nie broni obecnej ekipy. Ładnych kilka lat na przywrócenie elementarnej sprawiedliwości już mieli ... ;/
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

j24 pisze:Waloryzację stawki zablokował nie kto inny, jak minister Polaczek. Z jakiego to on był rządu?
:D Wyjechałeś z tym Polaczkiem po 6 latach rządzenia tych pazernych oszołomów...Za Polaczka robili chociaż wszystko żeby paliwo było względnie tanie i brak rewaloryzacji był przez to mniej dotkliwy... Hej! :wink:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Po roku odświeżam temat, bo sprawa coraz bardziej aktualna i coraz bardziej nierozwiązywalna. Jeszcze przed tegoroczną Wielkanocą czekają nas bowiem kolejne podwyżki cen paliw: http://finanse.wp.pl/kat,1033689,title, ... aid=112907
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

[Rower jest najlepszym i tanim środkiem transportu, a no i zdrowym. A ty niziołek zanim nazwiesz kogoś złodziejem to sprawdź co ukradł, komu i co z tego ma. Bo równie dobrze ja moge napisać że Kaczyński i Macierewicz to też złodzieje gdyż co miesiąc z moich(polaków) pieniędzy korzystają i jakoś nie wiem za co im się płaci, złodzieje normalnie.
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

gajowyPN pisze: Sorry ale sie zdenerwowałem.
Niepotrzebnie. Szanuj swoje nerwy i zdrowie , to wazniejsze niz cała reszta.
A co do paliw to czyste skur...stwo i działanie w myśl zasady że towar nie ma ma być odbiciem ceny i marzy tylko jest wart tyle ile ludzie za niego są w stanie zapłacić.
te ruchy cenowe nie maja żadnego oparcia w obiektywnych czynnikach poza pazernością.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowyPN pisze:Rower jest najlepszym i tanim środkiem transportu, a no i zdrowym.
Ty cicho bydź, bo wrócą do służbowych... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Rafał i Ania pisze:towar nie ma ma być odbiciem ceny i marzy tylko jest wart tyle ile ludzie za niego są w stanie zapłacić
Ale to podstawa ekonomii: towar wart jest tyle ile nabywca jest skłonny za niego zapłacić. To się wiąże z tzw. "ceną równowagi" bo to cena jest odbiciem popytu na towar a nie towar odbiciem ceny...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

Piotrek pisze:Ale to podstawa ekonomii: towar wart jest tyle ile nabywca jest skłonny za niego zapłacić. To się wiąże z tzw. "ceną równowagi" bo to cena jest odbiciem popytu na towar a nie towar odbiciem ceny...
i owszem ale nie istnieje cos takiego jak "niewidzialna ręka rynku" kreowana przez ekonomistów.
można sztucznie sterować i podażą i popytem aby potem z tego czerpać.
branża paliwowa jest zresztą krystaliczna formą oligopolu w której to konsument (klient) nie ma na nic wpływu.
co do pazerności stacji , dzisiaj można było kupić na shellu na Mińsk maz po 5,26 i na shellu na Płońsk 5,61 to jest 35gr /L a przy zużyciu 2000L/m-c mamy 700PLN :D
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
rutas
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2291
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 18:35
Lokalizacja: polska

Post autor: rutas »

Do gajowegoPN : Mi ukradł dwa lata. W moim przypadku to dużo. W przypadku młodszej generacji, jeszcze więcej.Te dwa lata dłużej będą czekać na wolne miejsce.
Trwajmy przy swoich przekonaniach!
Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

rutas pisze:Do gajowegoPN : Mi ukradł dwa lata. W moim przypadku to dużo. W przypadku młodszej generacji, jeszcze więcej.Te dwa lata dłużej będą czekać na wolne miejsce.
Ale nie bądź dzieckiem, doskonale wiesz dlaczego to zrobił, zachwilę bedziecie narzekać że emerytur nie ma za co płacić ale jak człowiek szuka rozwiązania to jest złodziejem, to chyba lepiej byc złodziejem i myśleć o przyszłości niz zadłużać kraj i patrzeć żeby tylko teraz było dobrze. Każdy normalny wie że jak nie ma skąd wziąć to z pustego się nie naleje.
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

No nie wierzę w to co widzę i czytam :lol:
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77494
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

kolorowe kredki pisze:No nie wierzę w to co widzę i czytam :lol:
... szczęśliwy z niego człowiek :-) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

kolorowe kredki pisze:No nie wierzę w to co widzę i czytam :lol:
:D Gajowy kocha i rozumie swoją władzę i nie przeszkadza mu zupełnie że to kłamczuchy i złodzieje... Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

niziołek pisze:
kolorowe kredki pisze:No nie wierzę w to co widzę i czytam :lol:
:D Gajowy kocha i rozumie swoją władzę i nie przeszkadza mu zupełnie że to kłamczuchy i złodzieje... Hej! :)
Mylisz się, żygam pololityką i nie mam ukochanej zadnej partii bo nie ma kogo kochać i za co, ja tylko staram się co niektórych zrozumieć, bardzo nie podoba mi się to że będe póki co musiał 2 lata więcej pracować ale mój mózg rozumie dlaczego tak jest, po prostu nie działa na mnie opinia opozycji która krzyczy jaki to mamy nie dobry rząd, mam swój mózg i potrafie sam ocenic co jest dobrze a co źle, a w ogóle to wróćmy do tematu bo to nie miejsce na przepychanki polityczne, ja wiem swoje Ty wiesz swoje i niech tak zostanie.
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

:spoko:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Zadziwia mnie sposób myślenia lemingów. Jakby przyjechał jakiś gość zza granicy i ich posłuchał, to by doszedł do wniosku, że tu ciągle rządzi jakiś straszliwy Kaczor i wszystko co złe, to jego wina :lol:
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Brzost pisze:ciągle rządzi jakiś straszliwy Kaczor i wszystko co złe, to jego wina :lol:
Precyzyjniej Brzoście. Rzeczywiście krajem rządzi "jakiś Kaczor". Konkretnie Donald.
I chyba rzeczywiście wszystko to jego wina...

Ps. Co uparcie lansuje Prezes. I na złość lemingom ma rację.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Piotrek pisze:Rzeczywiście krajem rządzi "jakiś Kaczor". Konkretnie Donald.
Faktycznie :lol:
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
borowiak

Post autor: borowiak »

Jak myślicie, przejdzie?
Obrazek
ODPOWIEDZ