Dzikie wysypiska nie znikają, a wręcz przeciwnie

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77723
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Dzikie wysypiska nie znikają, a wręcz przeciwnie

Post autor: drwalnik »

... ustawa okazała sie jak widać gniotem prawnym, mającym na celu wyciągniecie wiecej pieniędzy z kieszeni Polaków ...
... Mieszkańcy nadal wolą wyrzucać gruz do lasu, ponieważ za jego wywiezienie musieliby dodatkowo zapłacić - alarmuje "Dziennik Polski". Wbrew założeniom, do likwidacji dzikich wysypisk nie doprowadziły nowe przepisy dotyczące wywożenia śmieci...
... całość ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105052
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bo ustawa wcale nie miała tego zlikwidować. Jej celem było wywiązanie się Polski z unijnego obowiązku ustawowego uregulowania zagospodarowania odpadów. I nic więcej. Cała reszta to "dmuchanie w trąbkę" i propaganda.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77723
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... ktoś za ten bubel powinien odpowiedzieć personalnie ... z pełną surowością i sprawiedliwością ... ten, który to podpisał ostatecznie ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

drwalnik pisze:... ustawa okazała sie jak widać gniotem prawnym, mającym na celu wyciągniecie więcej pieniędzy z kieszeni Polaków ...
że tak się dowartościuję i podbuduję i użyje moich 3 ulubionych słów
A NIE MÓWIŁEM?
Dokładnie o to chodziło i o zepchniecie obowiązków i kosztów oraz nie wiem czy tez nie o ograniczenie liczby podmiotów na rynku celem utrzymania stawek, choć u nas wozi firma chyba z Ostrołęki więc nie wiem jak się to opłaca.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Döhler
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5892
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 23:33
Lokalizacja: Schweingrubowy Las

Post autor: Döhler »

A z Gucina zapewne w Ostrołęce wożą.
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

drwalnik pisze:.. ktoś za ten bubel powinien odpowiedzieć personalnie ... z pełną surowością i sprawiedliwością ... ten, który to podpisał ostatecznie ...
odeprą to ze w niektórych gminach były referenda i społeczności zabajerowane bzdetami same zechciały aby miasto przejęło obowiązek oczyszczania.
Na marginesie oczyszczania całkiem zatem wszelkie dzikie wysypiska gmina powinaa likwidowac za swoje i szukać sprawców a zima odśnieżać nawet chodniki bo sa gminy a nie właścicieli posesji ale tu maja ustawę z lat 60 która to obliguje właściciela posesji do odśnieżania chodnika przyległego do ogrodzenia( choć w świetle nowych regulacja zastosowania mieć nie powinna), ot interpretacja prawa po uważaniu co pasuje to tak co nie to nie a ty obywatelu płać i micha w kubeł
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
guardkam
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

śmieci

Post autor: guardkam »

w kwestii śmieci w lasach i na obrzeżach mamy na bieżąco informacje od straży miejskich/gminnych i leśnych. Problem można podzielić tak. 1. Gminy gdzie po 1 lipca pozostawiono mimo wszystko dzwony/kontenery do odpadów segregowanych mają mniej problemów. 2. Tam gdzie usunięto, temat nielegalnych wysypisk jak był tak jest. To jest logiczne, ale niestety nie dla wszystkich samorządowców. Tu pojawia się jeszcze jedna kwestia. Mam za dużo śmieci, a za mało kubłów, albo nie mam gdzie trzymać worków bo interwał odbioru jest zbyt długi - w efekcie albo do lasu, albo do pieca.
Inny temat poruszany wyżej, a praktycznie "nieruszony" przez ustawę to gruz, czyli: budowlańcy na fajrant zabierają od klienta resztki styropianu, gruz etc bo tak wypada. Na powrocie kiprują na parkingu leśnym albo na poboczu. Tu tylko rygor kary - zdecydowanie w górę, jakby jeden dostał 10 tys. to by drugi się zastanowił.
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

guardkam pisze: Tu tylko rygor kary - zdecydowanie w górę, jakby jeden dostał 10 tys. to by drugi się zastanowił.
nie zgadzam się. możliwość jego pozbycia się legalnie na wysypisku tam gdzie trafia reszta, na normalnych warunkach.
co niby mają ten gruz jeść?
to jak z autostradą każdy che jeździć ale nikt nie chce mieć pod swoimi oknami.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Ustawa, to bubel jak już wcześniej stwierdzono. W niektórych miastach są firmy, które zabierają tylko zawartość pojemnika, jeśli komuś zdarza się, że ma śmieci trochę więcej niż pojemnik, to nie są one zabierane. Zapewne wiele osób po takim "potraktowaniu" wyrzuci je do lasu........ :(
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

Rafał i Ania pisze:możliwość jego pozbycia się legalnie na wysypisku
u nas jest tak, że mieszkaniec gminy może dostarczyć nieodpłatnie na wysypisko odpady remontowo-budowlane w ilości "normalnej", tzn takiej, która nie sugeruje, że np. prowadzi firmę i wywozi śmieci klientów.

Jeżeli remont robi mu firma, wystarczy wybrać się z odpadami na wysypisko i wylegitymować dowodem, że jest się mieszkańcem gminy.

Mam wrażenie, że w wielu przypadkach ciała dali samorządowcy nieumiejętnie przygotowując przetargi i zawierając umowy.
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

czerwonobrody pisze:Mam wrażenie, że w wielu przypadkach ciała dali samorządowcy nieumiejętnie przygotowując przetargi i zawierając umowy.
i bardzo dobre masz wrazenie
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105052
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

czerwonobrody pisze:Mam wrażenie, że w wielu przypadkach ciała dali samorządowcy nieumiejętnie przygotowując przetargi i zawierając umowy.
Rafał i Ania pisze:i bardzo dobre masz wrazenie
Co, nie chwalęcy się, i ja przewidywałem zaraz po opublikowaniu projektu ustawy "śmieciowej"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Dżdżownica pisze:Aby dzikie wysypiska w przyszłości nie miały miejsca należy już teraz nauczyć najmłodszych, jak segregować śmieci i co z nimi robić.
O ile mnie pamięć nie myli już około 20 lat edukuje się dzieci
jak segregować śmieci i co z nimi robić
tak w szkołach jak i przez fundusze z LP. Jedno pokolenie dorosło i efekt zerowy.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67090
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

O ile mnie pamięć nie myli już około 20 lat edukuje się dzieci
Cóż po naukach, gdy dzieci w domach widzą działanie zgoła odmienne i silnie działające tłumaczenie rodzica - albo zamówię kontener na śmieci i będziesz tyrać w starych łachach ze szmateksu do szkoły, albo kupię ci ubrania, a śmieci zawieziemy do lasu.
bromarek pisze:Jedno pokolenie dorosło i efekt zerowy.
Jak wyżej. W dodatku świetną robotę zrobili samorządowcy podpisując umowy z firmami zmuszający mieszkańców nie tylko do płacenia za wywóz odpadów, ale również za worki do segregacji. Skutek - opłaty sporo droższe od kiedyśniejszych i bałagan w lasach, na przystankach i takie tam...
wod4

Post autor: wod4 »

ODPOWIEDZ