nowe grodzenie

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czrnolas
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 20:08
Lokalizacja: z puszczy

nowe grodzenie

Post autor: czrnolas »

Jestem leśniczym już parę ładnych lat denerwuje mnie temat nowych Grodzeń. Dam przykład z życia . Zul wziął z magazynu leśnictwa 350 mb siatki 300 mb nowe grodzeni 50 remont starego. Na nowe muszę w nadleśnictwie wypisać WZ (nie wiem po co ) na remont wcale tylko RW . W panelu leśniczego jest możliwość wypisania Rw ale i tak nie ma po co. Ale to w LP normalne bzdura goni bzdurę.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

WZ to chyba wydanie na zewnątrz dla ZUL'a, aby potem oddał co zostało, znaczy rozliczył.
RW to skutkuje od razu zużyciem i kosztami bezpośrednio na pozycje naprawianą. Widocznie nie chcą przyjmować reszty starej siatki.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

czrnolas, jakoś nie rozumiem Twoich wątpliwości. Tak jak napisał Jarek, WZ, to po to aby rozliczyć ZUL, a RW, to bezpośrednie zużycie.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
czrnolas
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 20:08
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: czrnolas »

Dziękuję za odpowiedź ale i tak mam wątpliwości czy siatki na nowe grodzenia nie można po prostu rozchodować RW żeby zeszła ze stanu leśnictwa , a nie najpierw WZ z mojego leśnictwa gdzie pobrał i wydał podpisuję ja .
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

pewnie nie, bo zapewne nowa z magazynu nadleśnictwa jest a używana z podmagazynu leśnictwa, ale tylko gdybam, tak to ktoś sobie dla porządku ustawił :-)
kolorowe kredki

Re: nowe grodzenie

Post autor: kolorowe kredki »

czrnolas pisze: Ale to w LP normalne bzdura goni bzdurę.
Wiem o co Ci chodzi. :) Też mnie to drażni i sensu w tym mi brak. A rozgradzałeś przed cięciem i powtórnie grodziłeś? Albo powiększałeś grodzenie przesuwając którąś ze ścian? Tam dopiero jest ruch w papierze. :lol:
czrnolas
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 20:08
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: czrnolas »

Znam to i nigdy nie mogę tego zrozumieć niby rzecz prosta a zachodu aż miło
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Czyste biurko leśniczego .... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

czrnolas pisze: i tak mam wątpliwości czy siatki na nowe grodzenia nie można po prostu rozchodować RW żeby zeszła ze stanu leśnictwa , a nie najpierw WZ z mojego leśnictwa gdzie pobrał i wydał podpisuję ja
Nie mozna wydać towaru "na zewnątrz" (dla ZUL) kwitem RW. Do tego konieczne jest WZ.
To jest panowie przeprowadzone w papierach najprościej jak można. Wasze realia (wziąłem siatkę i ogrodziłem/naprawiłem ogrodzenie) zderzają się tutaj z nieubłaganą księgowością materiałową. A przeprowadzenie w papierach tych operacji, tak by wszystko było zgodne z przepisami, już takie proste nie jest.
Ale księgowi/księgowe poszli po rozum do głowy i uprościli maksymalnie obrót papierami. I dlatego księgowym należy się trochę szacunku i uznania dla ich pracy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

czrnolas
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 20:08
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: czrnolas »

Ale na remont starego można
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

czrnolas pisze:Ale na remont starego można
Ale nową? Czy starą?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

czrnolas
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 20:08
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: czrnolas »

niech będzie nowa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

czrnolas pisze:niech będzie nowa
Jeśli nowa to i na remont i na budowę powinna zejść z magazynu n-ctwa WZ dla ZUL.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

czrnolas
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 20:08
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: czrnolas »

I tu właśnie to co mnie dobija siatka na stanie leśnictwa mało ważne stara czy nowa, remont RW nowe grodzenie WZ które wydane z mojego magazynu ja podpisuję wydał i pobrał .
przecież chodzi tylko o to aby siatka zeszła ze stanu i odłożyła się na pozycji prawda czy nie, ale my kochamy produkować papiery.
pandion
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 31 mar 2009, 13:31
Lokalizacja: znad wody

Post autor: pandion »

czrnolas pisze: Zul wziął z magazynu leśnictwa 350 mb siatki 300 mb nowe grodzeni 50 remont starego. Na nowe muszę w nadleśnictwie wypisać WZ (nie wiem po co ) na remont wcale tylko RW .
jest na to wszystko prosty sposób, ale potrzeba dobrej woli szefa. ZUL ma płacone za HM wykonanego grodzenia i w jego gestii jest zakup siatki, słupków itp. wszystkie parametry zapisane w SIWZ. Tobie pozostaje stwierdzenie prawidłowości wykonania i pomiar długości. Siatka z demontażu jest odsprzedawana ZUL-owi i również ją można wbudować, prócz uszkodzonej ,która jest likwidowana. :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

pandion, to nie jest najekonomiczniejszy sposób...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3782
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

i najprostszy dla księgowości (jeśli chodzi o podatki)
pandion
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 289
Rejestracja: wtorek 31 mar 2009, 13:31
Lokalizacja: znad wody

Post autor: pandion »

Piotrek pisze:to nie jest najekonomiczniejszy sposób...
uśredniona cena za zrywkę i pozyskanie też nie jest do końca najekonomiczniejsza dla wszystkich i zawsze, ale jest stosowana i akceptowana. Jeżeli są same zręby- to na + dla ZUL-a, jeśli same II klasy to dla N-ctwa. Ale nigdy tak klarownie nie jest. Przy grodzeniach też można to uśrednić- a
crocidura pisze:najprostszy dla księgowości (jeśli chodzi o podatki)
na ten temat nie będę się wypowiadał, może ktoś kto ma większą wiedzę.
ODPOWIEDZ