studia Leśnictwo drugi stopień

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
margita
początkujący
początkujący
Posty: 175
Rejestracja: piątek 31 sty 2014, 17:46
Lokalizacja: Namysłów

studia Leśnictwo drugi stopień

Post autor: margita »

Witam
Za rok kończę studia inżynierskie na ZWL Hajnówka i chciałabym magisterkę robić w Poznaniu. jakie egzaminy musiałabym zdać czy trudno się tam dostać? Z góry dziękuje za okazaną pomoc :)
borowiak

Post autor: borowiak »

Po ukończeniu "leśnej' inżynierki wstęp wolny (teoretycznie wg średniej). egzaminy są zastrzeżone dla absolwentów innych wydziałów.
Awatar użytkownika
margita
początkujący
początkujący
Posty: 175
Rejestracja: piątek 31 sty 2014, 17:46
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: margita »

czyli liczy się tylko średnia z uzyskanych ocen, tak?
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Zależy czy idziesz na dzienne czy też na zaoczne? W obecnej chwili to polecałbym WL na SGGW jeśli chodzi o późniejszą pracę w PGL LP...dziwnym trafem więcej absolwentów z wyżej wymienionej uczelni trafia do administracji LP czy też innych jednostek związanych z szeroko rozumianym leśnictwem.
borowiak

Post autor: borowiak »

margita pisze:czyli liczy się tylko średnia z uzyskanych ocen, tak?
Teoretycznie ;) Faktycznie ciężko się nie dostać ;)
borowiak

Post autor: borowiak »

trzezwylesnik pisze:dziwnym trafem więcej absolwentów z wyżej wymienionej uczelni trafia do administracji LP czy też innych jednostek związanych z szeroko rozumianym leśnictwem.
Hmmmm, w moich dziwnym trafem nie ma nikogo po SGGW a grono znajomych zaprawdę mam szerokie ;) Najbardziej znana mi osoba po SGGW to mój tata :D
Konrad83
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 16:55

Post autor: Konrad83 »

borowiak pisze:Po ukończeniu "leśnej' inżynierki wstęp wolny (teoretycznie wg średniej). egzaminy są zastrzeżone dla absolwentów innych wydziałów.
A czy koncząc zupelnie niezwiązany z lesnictwem kierunek, nie wiem automatyke i robotyke, uzyskujac tytul mgr inz, po zdaniu egzaminow mozna isc na studia drugiego stopnia leśne??

trudne sa takie egzaminy? co wchodzi w ich sklad? Masz moze taka wiedze?
borowiak

Post autor: borowiak »

Znam osoby po rolnictwie, elektronice kończące II stopień leśnictwa. Egzaminy opierają się na trzech pytaniach z podstawowych działów leśnictwa - hodowla, ochrona itp.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

borowiak pisze:trzezwylesnik napisał/a:
dziwnym trafem więcej absolwentów z wyżej wymienionej uczelni trafia do administracji LP czy też innych jednostek związanych z szeroko rozumianym leśnictwem.

Hmmmm, w moich dziwnym trafem nie ma nikogo po SGGW a grono znajomych zaprawdę mam szerokie
Borowiak, po odpowiedzi wnioskuję, że edukowałeś się w Poznaniu :wink: Śmieszą mnie wypowiedzi osób gloryfikujących wydział leśny Poznania, Warszawy czy też innego miasta Polski. Aby to porównywać, to należałoby się uczyć w obu tych miejscach na tych samych poziomach (semestrach). W "moim" n-ctwie jest 50:50 Warszawa-Poznań. Bardzo inteligentnych ludzi mogę wskazać w obu tych grupach.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Argon pisze:Bardzo inteligentnych ludzi mogę wskazać w obu tych grupach.
Niestety, można również wskazać wyjątkowych buców... Natomiast zarozumiałych jest już więcej w jednej z tych grup :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

Nie ma uczelni bez wariata i nie ma wariata po uczelni.
borowiak

Post autor: borowiak »

Argon pisze:Śmieszą mnie wypowiedzi osób gloryfikujących wydział leśny Poznania, Warszawy czy też innego miasta Polski.
Podpisuję się pod tym całym sercem :)
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

borowiak pisze:Znam osoby po rolnictwie,
i po zootechnice się zdarzali, aczkolwiek wiedza takich przypadków jest gorzej niż marna.
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

MartaBaranowska pisze:
borowiak pisze:Znam osoby po rolnictwie,
i po zootechnice się zdarzali, aczkolwiek wiedza takich przypadków jest gorzej niż marna.
Bardzo ryzykowna wypowiedź.

Prawdopodobnie chciałaś napisać : wiedza leśna takich przypadków jest gorzej niż marna.
trzezwylesnik
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 360
Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 15:16

Post autor: trzezwylesnik »

MartaBaranowska pisze:
borowiak pisze:Znam osoby po rolnictwie,
i po zootechnice się zdarzali, aczkolwiek wiedza takich przypadków jest gorzej niż marna.

Jak to powiedział mój kolega po WTD studiując leśnictwo: stary to jest nauka o wszystkim i o niczym...coś w tym jest.
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

Atlas to miałam na myśli
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
ODPOWIEDZ