Fryzy dębowe czterostronnie czyste ; oplacalna ?

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HomeStarRunner
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 17 gru 2009, 05:58
Lokalizacja: Zwsząd

Fryzy dębowe czterostronnie czyste ; oplacalna ?

Post autor: HomeStarRunner »

Witam, moje pytanie czy ktos z forumowiczow moglby podpowiedziec cos odnosnie takich fryz ? np ile takiego materialu uzyskuje sie srednio z 1m3 drewna tartacznego ( zdaje sobie sprawe ze zalezy to od bardzo wielu czynnikow ale chodzi mi o mniej wiecej udzial % takiego materialu w 1m3 drewna) ? czy jest to oplacalny interes ? ( mam odbiorce zagranicznego na taki produkt ale brakuje mi doswiadczenia, a slyszalem ze to dosyc skomplikowany temat ) no i jesli dysponujecie to bylbym wdzieczny za jakies zdjecie takiej fryzy uznawanej za 4stronnie czysta ;) Dzieki za Wasz czas i odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105183
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ło matko z córkom... A co to jest "fryza"? Bo mnie na architekturze nauczyli tylko co to jest "fryz"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
HomeStarRunner
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 17 gru 2009, 05:58
Lokalizacja: Zwsząd

Post autor: HomeStarRunner »

No tak.. tam powinno byc "fryzy dębowe" :P troche babola strzelilem
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Mnie najbardziej zastanawia to "czterostronnie czyste".
Przypuszczam, że chodzi raczej o czterostronnie heblowane (na gładko) lub całkowicie bezsęczne drewno.

Sądzę też, że nie chodzi o fryz lecz o frez (deski frezowane - obrabiane frezarką ) tu przykład takich desek ale sosnowych https://www.google.com/search?q=deska+f ... B507%3B380
ODPOWIEDZ