Zawod i TL

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Zawod i TL

Post autor: Andrzej1996 »

Witam serdecznie , mam pewien problem , dwa lata temu starałem się dostać do TL w Miliczu lecz nie dostałem się z powodu braku miejsc , postanowiłem wybrać zawód cukiernik który zakończe edukacje za rok , i teraz jest pytanie mam dalej ochotę i chęci do TL w którym mogę zrobić 4 klasy i mieć wykrztałcenie srednie leśne .
Czytałem wiele postów na temat ukończenia szkoły zadowowej a poźniej wybrania technikum od tzw. poniedziałku do piątku wiele odpowiedzi prowadziło na NIE z powodu wieku , Teraz co mam zrobić ? chce zrobić TL lecz nie mogę . Proszę o odpowiedź czy może technikum leśne jest kótre przyjmie mnie od początku kl.1 ? Czy tylko mogę pozostawić wspomnienia ? :( Proszę o pomoc !
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Andrzej1996 pisze:Czy tylko mogę pozostawić wspomnienia ? :(
Na dzienne technikum leśne nie masz co liczyć po prostu zwyczajnie za stary będziesz.
Możesz spróbować w studium leśnym. Trwa to dwa lata i jest przewidziane dla absolwentów szkół średnich.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Nie bardzo w temacie, ale spróbuje -dowiedz sie czy przypadkiem( jeśli juz znasz odp na nie)nie istenieje TL zaoczne, wieczorowe czy jakoś tam..dla dorosłych?
Jesli dobrze zrozumiałam robisz zawodówkę...czyli bez matury.Chciałma powoedzieć, ż esynek mojej kolezanki ukonczył Tech Gastronowmiczne w zawodzie kucharz a ostatecznie wylądowal na wydziale politechnicznzm :roll:

A na ten przyklad W Bialymstoku istnieje na PB Wydz mech z Te-elem...

:spoko:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Szczerze jestem zawiedziony mam,teraz to chyba miałem takie piękne plany wujek lesnik i chcialem dalej tak samo prowadzic zostac lesniczym, poprostu juz brak mi słów :(( kurcze wszystko teraz legło i niech ktoś mi powie marzenia się spełniają guzik tak nie jest , nie ma technikum takie jak Milicz a tym bardziej wieczorowego dla doroslych teraz to tylko zostaje piekne wspomnienia o lesnictwie . Tak bardzo chciałem zostać leśniczym dostac prace w LP [wiem,ze jest ciezko] i wszystko jednak na NIE , i co teraz ? zrobic inne technikum mature i na studia lesne ? czy jest to mozliwe i czy bedzie łatwiej z praca w LP ? Sam juz nie wiem co robic to wszystko jest trudne .
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Konrad83
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 05 maja 2013, 16:55

Post autor: Konrad83 »

Sten pisze:
Andrzej1996 pisze:Czy tylko mogę pozostawić wspomnienia ? :(
Na dzienne technikum leśne nie masz co liczyć po prostu zwyczajnie za stary będziesz.
Możesz spróbować w studium leśnym. Trwa to dwa lata i jest przewidziane dla absolwentów szkół średnich.
Obecnie to chyba kurs kwalifikacyjny jest.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Owszem. Matura i po niej studia leśne to jedyne sensowne rozwiązanie. Fakt, że to w sumie ładnych parę lat, ale skoro to Twoje marzenie, to je realizuj.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Andrzej1996 pisze:Tak bardzo chciałem zostać leśniczym dostac prace w LP [wiem,ze jest ciezko] i wszystko jednak na NIE , i co teraz ? zrobic inne technikum mature i na studia lesne ? czy jest to mozliwe i czy bedzie łatwiej z praca w LP ? Sam juz nie wiem co robic to wszystko jest trudne .
No a nie myślałeś o tym, żeby zdać maturę i iść na studia leśne? Do pracy w LP technikum nie jest niezbędne :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Więc zapytam , jeżeli teraz koncze zawodówkę i pójdę do technikum zdam mature jest możliwość aby zrobić studia na wydziale leśnym i poźniej starać się dostać na staż ? Jeżeli jest taka możliwość to jest jedyne wyjście
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Sten pisze:Owszem. Matura i po niej studia leśne to jedyne sensowne rozwiązanie. Fakt, że to w sumie ładnych parę lat, ale skoro to Twoje marzenie, to je realizuj.
Nie patrz ile lat nauki , mogę mieć nawet 30 lat ale jeżeli mam robić studia będę robił . To jest moje marzenie i jeżeli to jest jedyne rozwiązanie to muszę pójść to drogą którą mi wskazujecie , a napewno chęci i wszystko się uda .
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

No oczywiście, że jest taka możliwość :) Ja też robiłam staż dopiero po studiach, bo nie byłam w technikum tylko w LO :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Dziękuje Wam bardzo :) mam nadzieje , że teraz wszystko będzie oki matura studia i dalej w życie , wiadomo łatwo nie będzie .Może kiedyś napisze tutaj jako Leśnik ? Wszystko się okaże mam pozytywne nastawienie ;)
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Andrzej1996 pisze:Dziękuje Wam bardzo :) mam nadzieje , że teraz wszystko będzie oki matura studia i dalej w życie , wiadomo łatwo nie będzie .Może kiedyś napisze tutaj jako Leśnik ? Wszystko się okaże mam pozytywne nastawienie ;)
Marzeniem mojego męża była medycyna. Pierwszy raz na nią zdawał będąc na 3 roku innych studiów, ale się nie udało. Potem zdawał jeszcze dwa razy i dostał się na tę swoją wymarzoną medycynę w wieku 24 lat.
Jednak kilka rzeczy poskładało się nam tak, że sam z tego marzenia zrezygnował. I mam wrażenie, że czasami się zastanawia czy dobrze zrobił...
Więc jeśli uważasz, że to jest coś czego naprawdę chcesz to się nie zastanawiaj tylko działaj :) Masz 17 lat i świat u stóp, więc kiedy jak nie teraz? :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Dokładnie troche zawalilem sprawe , bo mogłem robić TL i na studia . Ale jestem pewny mimo wcześniejszych postów do wyboru szkoły i tak wybieram to co naprawdę chcę robić . Sam fakt zawaliłem sprawe ale nadal się nie poddaje i będę robić wszystko aby dokonać mojego marzenia.
Agnieszko jeszcze mam do Ciebie pytanie ,
za rok robić technikum dla dorosłych zdać mature i ruszać na studia na wydziale leśnym ? Tak mam wszystko zaplanowane , i czy nie ma problemu dostać się na studia leśne po technikum dla doroslych ?
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

:)
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Andrzej1996 pisze:mam pozytywne nastawienie ;)
I tego się trzymaj. Powodzenia Ci życzę i nie dziękuj, coby nie zapeszyć :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Dziękuje za wsparcie Sten :)
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Andrzej1996 pisze:za rok robić technikum dla dorosłych zdać mature i ruszać na studia na wydziale leśnym ?
No tak :)
Andrzej1996 pisze:czy nie ma problemu dostać się na studia leśne po technikum dla doroslych ?
Oj, o tym to ja pojęcia nie mam :( Nawet nie wiem jakie są teraz zasady przyjmowania na studia, bo ja zdawałam jeszcze starą maturę, a potem na studia był normalnie odrębny egzamin...
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Nie będzie problemu znam wielu którzy tak doszli do pracy w LP.
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Miło czytać dosłownie , myślałem że żadnej szansu już nie będzie a jednak myliłem się . Teraz dzięki waszej pomocy mogę naprawdę spełnić moje marzenie :) I wszystko będę robił abym doszedł do lecu :)
Jeszcze raz Wam wszystkim bardzo dziękuje za pomoc . :)
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
seba-tau
leśniczy
leśniczy
Posty: 872
Rejestracja: środa 30 lis 2011, 22:37
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: seba-tau »

No to ja jeszcze dodam kilka słów pokrzepienia :roll:

Moje marzenia leśne zacząłem realizować w wieku 40 lat ucząc się w Zaocznej Policealnej Szkole Leśnej. Nauka trwała 2 lata i obecnie jestem Technikiem Leśnikiem. Od listopada
zaczynam staż w LP :roll: Jak więc widać marzenia są po to aby je spełniać..

Nasz rocznik był ostatnim, który mógł realizować naukę jako Zaoczna Policealna Szkoła .... Obecnie ta forma nauki realizowana jest jako Kursów Kwalifikacyjnych (są to dwa stopnie kursowe realizowane rok po roku czyli w 2 lata). Pewnie musiałbyś zrobić jeszcze szkołę średnią ale możesz ją zrobić w jeden rok w formie zaocznej lub wieczorowej dla pracujących).

Jak sam widzisz dróg jest wiele. Sam najlepiej znasz swoje możliwości i wiesz, z którą z nich możesz się zmierzyć. Chodzi o to abyś osiągnął założony cel nie marnując czasu na coś z czym możesz sobie nie poradzić i nie daj Boże jeśli będziesz musiał odpuścić. Jeśli czegoś nie możesz osiągnąć "z marszu" to może lepiej realizować to chociaż małymi kroczkami.

Życzę Tobie powodzenia - .... DARZ BÓR :wink:
Seba-Tau
ODPOWIEDZ