Jak się pozbyć karp? szukam mulczera lub kruszera

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neczka
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 21:55

Jak się pozbyć karp? szukam mulczera lub kruszera

Post autor: neczka »

Mam po rodzicach działkę ze starym sadem to znaczy nieużytek.
Udało mi się znaleźć ludzi którzy mi go wycieli za zabranie tzw. biomasy. Niestety pozostały karpy, których chce się pozbyć i szukam pomysłu jak to zrobić tanio i skutecznie - mam nadzieję, że na tym forum znajdę ekspertów którzy podsuną mi jakieś rozwiązanie na rekultywacje terenu.
Sad od 20 lat jest zaniedbany i urosła tam naturalna dżungla, jest duża samosiewek.
Wydaje mi się, że korzystnym rozwiązaniem byłoby wynajęcie mulczera - kruszera czy tam czegoś podobnego, takiej sprytnej maszynki która by mi te karpy i wszystkie inne korzonki zmieliła i pozwoliła na zaoranie.
Czy może ktoś by mi podpowiedział gdzie mogłabym taki sprzęt znaleźć, a raczej kogoś kto sie takimi usługami zajmuje na terenie woj. mazowieckiego?
A może jakieś inne rozwiązanie?
z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170287
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W necie znajdziesz całkiem sporo ogłoszeń firm trudniących się karczowaniem pni i ich utylizacją. Kwestia podzwonienia i znalezienia takiej, która spełni Twoje oczekiwania jakościowe i cenowe. :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
neczka
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2013, 21:55

Post autor: neczka »

Szukałam i owszem są firmy które mają sprzęt i wykonują takie usługi ale głownie dla właścicieli ogrodów gdzie trzeba oczyścić teren pod powstający ogród. Nie są to usługi tanie i wykonywane są na małych powierzchniach. Do działki 8 ha szukam kogoś kto wykonuje takie usługi przemysłowo.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105223
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

neczka pisze:Do działki 8 ha szukam kogoś kto wykonuje takie usługi przemysłowo.
Nie sądzę aby były jakieś inne firmy niż te od ogrodów. Po prostu nie ma popytu na takie usługi wśród uprawiających większe powierzchnie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
scarab666
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 20 gru 2009, 15:29
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: scarab666 »

jeśli są to małe pniaki, to może popytaj leśniczych w pobliżu, kiedy przyjeżdżają do nich rębaki na zręby (sprawa pilna, bo to ten okres) zagadaj z operatorem i może na tzw. fuchę przyjedzie i pomieli ci wszystko :) później powybierasz korzenie i po sprawie

Jak wygląda cenowo, tego nie wiem. 8ha spory kawałek.
[center]Obrazek[/center]

[center]Masz pytanie odnośnie Studiów Leśnych w Poznaniu, załóż temat chętnie pomogę :) [/center]
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

jeżeli działka ma nadawać się do zaorania to jakim rębakiem chcecie to zrobić? Wydaje mi się, że najlepiej jest wynająć koparkę i po prostu wyrwać wszystkie pieńki. Ewentualnie później jakiś rębak bijakowy czy coś podobnego
Awatar użytkownika
ajozefczyk
początkujący
początkujący
Posty: 163
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 18:50
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: ajozefczyk »

Witam,nie wiem czy administrator tego nie usunie ale znalazłem w necie taką firmę
Karczowanie drzew i usuwanie korzeni

"KRIS" Christian Schmeissner
Wiśniowa 141
39-124 Iwierzyce
tel.+48 606418631
fax.+48 17 8552012
Forstmaschinen regeneration.
Firma „KRIS” zajmuje się:

* wycinka lasu

* usuwanie drzew

* karczowanie zarośli, krzaków i samosiejek z nieużytków rolnych

* wyrywaniem korzeni i ich utylizacją

* frezowanie pni

* wycinka drzew

* karczowanie lasu



Zajmujemy się też przygotowaniem terenu pod budowę (usunięcie zieleni pozostawienie gołej ziemi pod budowę) autostrad, dróg, rurociągów czy budynków wielko powierzchniowych.

wycinka


Posiadamy bazę sprzętu, który pozwala nam w szybki i w profesjonalny sposób usunąć drzewa ,krzewy, korzenie i pozostałości po ściętych drzewach (gałęzie) .
Ciągnik leśny USA 260 pozwala nam na transport pni, konarów i gałęzi z terenu wycinki do miejsca składowania skąd po ocenie będzie transportowane dalej.
OSA OSA1Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ