Profesjonalizm?

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Don't you ever cry
Don't you cry tonight
leśny maybe someday
Don't you cry
Don't you ever cry
Don't you cry tonight
:D
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22766
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Wracamy do tematu. :!:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

To proponuję posprzątać :D
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105243
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

esel pisze:To proponuję posprzątać :D
Esel, masz dwa wyjścia - przycisk "Ignoruj" przy poście Cie denerwującym lub ten ostatni, z wykrzyknikiem, który oznacza zgłoszenie postu do Moderatora i Administratora. To szybsza droga niz wypisywanie apeli o posprzątanie :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

Kokos - poczytaj temat Przasnysza w "Polityce leśnej" i powiedz uczciwie czy strażnicy leśni z tamtego Nadleśnictwa są dla ciebie kolegami? Dla mnie nie. A Panu Mirkowi życzę powrotu na leśnictwo, bo takich leśniczych potrzeba.
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Na ile się orientuję to leśnego1964 załatwili nie strażnicy leśni (jak sam przyznaje- byli tylko małymi "pomagierami") ale jego przełożeni- awansowani leśniczowie, "prawdziwi leśnicy" :mg: Ironia losu, co? Fachowcy wycieli fachowca a ofermy w Straży Leśnej mają się dobrze... :lol:
coolc1 pisze:takich leśniczych potrzeba.
Jesteś pewny? Facet nie wie co pisze, w jednym temacie tak (zajrzyj do Europoltechu), w innym siak, temat Przasnysza stracił z czasem na popularności to stara się wywołać ferment gdzie indziej. Przejrzyj tematy w tym dziale, w których leśny1964 raczył trollować i spróbuj się doszukać czegoś poza jadem, jakiegoś merytorycznego strzępka, recepty na Straż Leśną, propozycji... A może ten cytat jest godny uwagi:
"Bez wątpienia jesteście formacją policyjną. Dlaczego nie nosić w terenie czarnych , policyjnych mundurów polowych , odpowiednio "obszytych". Skojarzenia wśród ludzi będą jednoznaczne i tyle" ;/
Bzdura na resorach - Straż Leśna wyszła ze struktur wojska w 1946 r. jako Batalion Ochrony Lasu a ten nam mundury SS proponuje. Bo chyba nie zauważył, że Policja też już się na czarno nie nosi ale na granatowo.
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

kokos pisze:ten nam mundury SS proponuje
Powiedz policjantom z patrolu, chociażby przy stadionie narodowym czy w śródmieściu, że wyglądają jak SS to Ci leśna blacha nie pomoże . Jak dobre rady nie docierają to nie mój problem. Zawsze możesz skorzystać z logo S.L., różowy jest twarzowy :)
kokos pisze: strażnicy leśni (jak sam przyznaje- byli tylko małymi "pomagierami")
Ale oni byli kolegami z pracy, nie przełożeni, dlatego za pochodnymi palmy przepadał nie będę.
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Naprawdę uważałeś Darcia za kolegę? Noooo... to gratuluję rozeznania. Może zmyliło cię to, że też był leśniczym?
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
jamłasica
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: zewsi

Post autor: jamłasica »

:shock:
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

kokos pisze:Naprawdę uważałeś Darcia za kolegę? Noooo... to gratuluję rozeznania
We firmie , dla mnie, wszyscy są/byli kolegami (leśniczy, sprzątaczką czy straszak). Napisałem już wcześniej, że powinien jednoczyć cel (patetycznie-interes firmy) a nie układziki czy sympatie a tym bardziej współknucie. Tak mnie wychowano. Dobrą zasadą, którą też stosowałem, było podchodzenie do ludzi z ufnością i ocena po jakimś czasie. I to był błąd. Na otwarciu mają być wyszczerzone zęby :vampir:
A brązowych nosów nigdy nie lubiłem.
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
siła i honor
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: :)

Post autor: siła i honor »

leśny1964 pisze:
kokos pisze:ten nam mundury SS proponuje
Powiedz policjantom z patrolu, chociażby przy stadionie narodowym czy w śródmieściu, że wyglądają jak SS to Ci leśna blacha nie pomoże . Jak dobre rady nie docierają to nie mój problem. Zawsze możesz skorzystać z logo S.L., różowy jest twarzowy :)
kokos pisze: strażnicy leśni (jak sam przyznaje- byli tylko małymi "pomagierami")
Ale oni byli kolegami z pracy, nie przełożeni, dlatego za pochodnymi palmy przepadał nie będę.
kolego obserwuje Twoje posty i nic .......tylko jedno mi się słowo nasuwa PRÓŻNIA
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

siła i honor pisze:kolego obserwuje Twoje posty i nic .......tylko jedno mi się słowo nasuwa PRÓŻNIA
To daj sobie siana, z obserwacji próżni wynika nic.

P.S. Już pisałem, że kolegów sam sobie wybieram.
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

I jeszcze mundury SS :shock:

Ludzie dajcie sobie na jakieś wstrzymanie ....
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

coolc1 pisze:Kokos - poczytaj temat Przasnysza w "Polityce leśnej" i powiedz uczciwie czy strażnicy leśni z tamtego Nadleśnictwa są dla ciebie kolegami? Dla mnie nie
Obiektywna ocena strażnika leśnego, który potrafi trzeźwo spojrzeć na sprawę i wyciągnąć prawidłowo wnioski. Z przedstawionych dokumentów wynika (nie oceniam leśnego 1964), że strażnicy z Przasnysza nie powinni mieć żadnych kolegów w nadleśnictwie, ponieważ wykonają bezwzględnie każde (nawet najgłupsze) polecenie przełożonego, który też jest osobą podejmującą (jak my wszyscy) nie zawsze trafne decyzje.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Bardzo to smutne... a jakże rzeczywiste...

:(
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No ale chyba to dobrze, że podwładni wykonują polecenia przełożonego? Czyż nie za to im płaci?
Nawet te najgłupsze, oby tylko w granicach prawa :lol:
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Argon »

esel pisze:oby tylko w granicach prawa
Oby :(
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

No tylko na polecenia niezgodne z prawem strażnik może zareagować odmową. Te zgodne z literą prawa, nawet najgłupsze, niestety już musi wykonać.
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
leśny1964
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2064
Rejestracja: wtorek 17 mar 2009, 18:17
Lokalizacja: pónocne mazowsze

Post autor: leśny1964 »

esel pisze:No tylko na polecenia niezgodne z prawem strażnik może zareagować odmową. Te zgodne z literą prawa, nawet najgłupsze, niestety już musi wykonać.
Już na początku pisałem, że oceniam jak oceniam, czyli przede wszystkim przez pryzmat Przasnysza (a że przy okazji komuś "pęknie żyłka", trudno). Profesjonalizm i praworządność :wink: wykazuję dokumentami i filmami, bez zbędnych komentarzy bo rodzą się często z emocji. Nie dość, że odmów tam nie ma, to jeszcze inicjatywy własne n.p : coby pnie zrębowe kwalifikować jako po-kradzieżowe. Na YouTube też tam nieciekawie bywa z wizerunkiem straszaków a istotne jest chyba , jak Was postrzegają "cywile". Jest was niewielu i ubiór nie powinien stanowić problemu, ale to akurat najmniejszy problem takiej profesji. Chociaż, jak Cię widzą tak cię piszą. :)
Mniej quadów , więcej profesjonalizmu :spoko:
Prawdziwą sprawiedliwością jest przeżyć to co się uczyniło innym
ODPOWIEDZ