TatukGis Viewer

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rab
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 12:44
Lokalizacja: tu i tam

TatukGis Viewer

Post autor: rab »

Witam serdecznie

Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów jest w stanie mi powiedzieć czy istnieje szansa
w TatukGis Viewer mieć wpływ na szablony wydruków.
Tzn móc modyfikować ich wygląd elementy itd.??:)

Pozdrawiam
RaB
lesnik100
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:21
Lokalizacja: pl

Post autor: lesnik100 »

hej, daj sobie spokój z tymi prowizorycznymi przeglądarkami. Zamów ArcGis'a i będziesz mieć dowolność w modyfikowaniu kompozycji wydruku i wiele innych przydatnych funkcji.
pozdr
---
Mietol
początkujący
początkujący
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 lip 2006, 21:08
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: Mietol »

Popieram kolegę leśnika100
A jeśli nie ma funduszy na Arc'a to polecam gvSIG lub jakiś inny open sourcowy program.
Wszystko jest lepsze od pseudo GISowego chłamu który jest forsowany na siłę w LP.
rab
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 12:44
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: rab »

Witam!

ArcGisa to ja mam, ale chodzilo mi by móc sobie zrobic takie kompozycje jak np sa w eLMapie i wepchnąc je do stanowiska lesniczego.
Nic ciekawego w sieci nie wygrzebalem (zbyt mala popularnosc tej Tatukowej platformy) wiec chyba nie ma sensu sie tym przejmowac.

A moze macie jakis dobry sposob na to by lesniczowie mieli mozliwosc robienia samemu wydrukow i nie truli, a jednoczesnie by byly to porzadne szkice nie zwykle gole wydruki.

RaB
vinca
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: vinca »

Witam Wszystkich
Jestem tutaj kompletnym nowicjuszem tak jak i jestem żóltodziobem w materii GIS i LMN. Nie mniej jednak mam ambicje to opanować :D . Zanim naciagne swojego chlebodawce na Art Gisa chce zgłebić podsa
twy w darmowym TatukGis Viewer'ze. Czy jest moze posród forumowiczów ktos, kto na nim pracuje lub wie gdzie mozna znaleść przystepna instrukcje w jezyku polskim???

A tak przy okazji, to zadam pytanie :roll: ODZ CZEGO NAJLEPIEJ ROZPOCZYNAC SWOJA PRZYGODE Z GISEM I LMN??? :D
Pytam całkowicie powaznie :)
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

vinca, a nie zastanawiałaś się nad pracą w qgis. Jest mnóstwo szkoleń w pdf i fora tematyczne, gdzie zajmują się tylko tym programem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105236
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

xhardcorex pisze:a nie zastanawiałaś się nad pracą w qgis
Ano właśnie, Quantum jest przyjazny no i jest OpenSource co zawsze powoduje u mnie podniesienie oceny o co najmniej 2 punkty :) Radzę na początek zajrzeć tutaj: http://quantum-gis.pl/
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

vinca pisze:Czy jest moze posród forumowiczów ktos, kto na nim pracuje lub wie gdzie mozna znaleść przystepna instrukcje w jezyku polskim???
Rozumiem ze masz komputerowe biurko leśniczego ? Jeżeli tak, jest tam film który pokazuje pokrótce jak się nim posługiwać . Możliwości są nieduże ale wystarczające .
lesowod
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 15:36
Lokalizacja: polska

Post autor: lesowod »

Piotrek pisze:Quantum jest przyjazny
Dokładnie, bardzo fajne narzędzie.

Troszkę szablonów już sobie przygotowałem - wystarczy wrzucić to tylko leśniczym na KNX-a i będzie O.K.

A swoją drogą przydałoby się by takie gotowe szablony można było pobrać np. ze strony KNX-a.


Niestety poległem na drzewostanówce :(.

Orientujecie się może jak stworzyć szablon np. dla drzewostanówki - chodzi mi głównie o stopniowanie kolorów dla klas wieku?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105236
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lesowod pisze:Orientujecie się może jak stworzyć szablon np. dla drzewostanówki - chodzi mi głównie o stopniowanie kolorów dla klas wieku?
Ja bym zapytał na oficjalnym forum Quantum: http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html
Nie dlatego, żeby tu nie pomóc ale tam większa szansa uzyskania pomocy :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

hesi
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 22:06
Lokalizacja: z koszmarów

Post autor: hesi »

rab pisze:Witam!

ArcGisa to ja mam, ale chodzilo mi by móc sobie zrobic takie kompozycje jak np sa w eLMapie i wepchnąc je do stanowiska lesniczego.
Nic ciekawego w sieci nie wygrzebalem (zbyt mala popularnosc tej Tatukowej platformy) wiec chyba nie ma sensu sie tym przejmowac.

A moze macie jakis dobry sposob na to by lesniczowie mieli mozliwosc robienia samemu wydrukow i nie truli, a jednoczesnie by byly to porzadne szkice nie zwykle gole wydruki.

RaB
Ja jestem właśnie takim, jak to określiłeś, "trującym" leśniczym!
Mamy stanowiska, nie mamy podłączonej sieci, a szkice robić trzeba. Zgrałem te cholerne mapy na pena, zainstalowałem na stanowisku i (jako,że nie można ich wstawić normalnie w szkic) robię zrzut ekranu. Nic mądrzejszego do tej pory nie wymyśliłem, a szkic...cóż nie widać ŻADNEJ różnicy jak z tym wykonanym przez kogoś z DT. Skoro nie widać różnicy to po co trujący informatyk?
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Przecież na SPL macie QGIS-a, specjalista od LMN w n-ctwie powinien temat przygotowania prostych map ogarnąć i przeszkolić was jak je drukować.
hesi pisze:Nic mądrzejszego do tej pory nie wymyśliłem, a szkic...cóż nie widać ŻADNEJ różnicy jak z tym wykonanym przez kogoś z DT.
A skala!!! Jeżeli robisz zrzut ekranu i wklejasz to np do worda
gdzie dodatkowo go dopasowujesz do formatu A4, to zapomnij o skali, ale to w końcu szkic :) .
misio_es
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 18:17
Lokalizacja: Radom

Post autor: misio_es »

hesi pisze:
Nic mądrzejszego do tej pory nie wymyśliłem,
A wystarczyło:
1. Odpalić TatukGis-a
2. Wczytać te "cholerne mapy" (warstwy?)
3.Wydrukować podkład mapy do szkicu w dowolnej skali.
4. Gatunki, gniazda odnowienia trzeba niestety nanieść ręcznie. :(

A poza tym jak ściągniesz sobie projekt do eLasa, masz gotowe mapy leśnictwa w "Tatuku"
W Quantum to już trochę wyższa szkoła jazdy :wink: ale można nanieść powyższe w kompie.

Pozdrawiam
MISIO
hesi
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 22:06
Lokalizacja: z koszmarów

Post autor: hesi »

A wystarczyło:
1. Odpalić TatukGis-a
2. Wczytać te "cholerne mapy" (warstwy?)
3.Wydrukować podkład mapy do szkicu w dowolnej skali.
4. Gatunki, gniazda odnowienia trzeba niestety nanieść ręcznie.
Ok tyle wiem. A jak wstawić mapę w gotowy szkic i razem wydrukowć?
Przecież na SPL macie QGIS-a, specjalista od LMN w n-ctwie powinien temat przygotowania prostych map ogarnąć i przeszkolić was jak je drukować.
Ja wiem,że pomysł wprowadzenia stanowisk dla leśniczych jest ok...ale na litość Boską! To są Lasy Państwowe! Tu się kończy racjonalne myślenie!

Pewnie jesteście ogarnięci w kwestiach informatycznych. Cóż, ja nie do końca. I tak jak ten idiota wykazuję się inwencją twórczą i kombinuje jak i co można zrobić z tym pie*** stanowiskiem leśniczego. W teorii (i DGLP)wygląda wszystko ok. Gorzej w praktyce.
3 miesiące komputer stał zanim go infor odpalił. Mija kolejne 3 miesiące jak czekam na podłączenie do SILPU i świata...
Zdało by się zrobić szkolenie, prawda? Ktoś o tym zapomniał. Zresztą po co szkolić jak komputery nie podłączone, a i leśnicy zbytnio o to nie proszą. Prawda jest taka,że 75% leśników ma to w głębokim poważaniu. Reszta coś tam próbuje działać metodą małych prób i ogromnych błędów.

Może u Was jest inaczej. U mnie stanowisko leśniczego to póki co fikcja[/quote]
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22763
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Po co tyle nerwacji? :?:

Ja planiki robię po staremu - xero (powiększone) z mapy albo szkic odręczny (od linijki) i koloruję kredkami. :roll:
Jak nas przeszkolą z map numerycznych to się przestawię. :P
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

hesi pisze: U mnie stanowisko leśniczego to póki co fikcja
O tym, że to fikcja pisałem już dawno temu. Zresztą w LP to nic nowego - połamana motyka do ręki i rozkaz ataku na księżyc :)
Ja wszystkie pisma i szkice robię ręcznie :lol:
hesi
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 22:06
Lokalizacja: z koszmarów

Post autor: hesi »

j24 pisze:Po co tyle nerwacji? :?:

Ja planiki robię po staremu - xero (powiększone) z mapy albo szkic odręczny (od linijki) i koloruję kredkami. :roll:
Jak nas przeszkolą z map numerycznych to się przestawię. :P
U nas zakaz rysowania kredkami:)
Tylko i wyłącznie szkice z mapką komputerową.
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

hesi pisze: U nas zakaz rysowania kredkami:)
Tylko i wyłącznie szkice z mapką komputerową.
U mnie też. :P Podobnie jak ruch dokumentów pocztą itp pierdoły jak w zarządzeniach pisze :lol: :lol:

A, że w cuda i działające stanowisko w najbliższym czasie nie wierzę to szkice już na ten rok mam zrobione. Tylko gatunki kredkami nanieść. :wink:
ODPOWIEDZ