Praca jako Leśnik

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Tak podpinająć się do tematu ponieważ nie mogę gdzie indziej znaleść , zadam kilka pytań.
Ponieważ po ukończeniu tzw.gimnazjum startowałem do TL w Miliczu , Bardzo ładna szkoła.
Lecz Dyrektor odpowiedział że niestety brak miejsc :(
Troszkę mnie to przygnębiło,ale nie odpuszczam .
Poszedłem do zawodówki na profil cukiernik lecz nie zabardzo to widzę.
Dlatego chcę dalej po zadowódcę startować do TL w Milczu. Jednym słowem moja pasja to leśnictwo.
Zapytam więc jak to jest aby naprawdę dostać pracę w Nadleśnictwie np.Podleśniczy.
Czy skończyć TL studia potem staż i praca ? Bardzo proszę niech ktoś dokładnie poświęci 5-10 min i opisze. Z góry pozdrawiam i dziękuje Hej ! [Nie mogłem znaleść odp.]
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
lesnik88
początkujący
początkujący
Posty: 67
Rejestracja: środa 25 lis 2009, 21:25
Lokalizacja: las

Post autor: lesnik88 »

w 4 klasie technikum zadajesz egzamin zawodowy jeśli ci się uda to możesz zaraz po szkole startowac na roczny staż do Nadleśnictwa. pod koniec stażu zdajesz egzamin i teorytycznie możesz już pracować :) ale w dzisiejszych czasach po samym technikum to nikłe szanse , w czasie odbywania stażu oczywiście możesz studiować sobie zaocznie
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170235
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kończąc technikum, masz prawo odbyć staż, z tym że nie koniecznie tam, gdzie byś, chciał, bo bardziej lądujesz tam, gdzie jest wolne miejsce, lub RDLP Cię skieruje. Zakończenie stażu nie jest równoznaczne z dostaniem pracy. Możesz szukać i kilka lat i nic, a możesz trafić za pierwszym podejściem. Z tym, że podobnie jak ze stażem, może to być drugi koniec Polski, na ten przykład Suwalszczyzna.
Jest tu na forum wiele tematów opisujących zarówno staż, jak i szukanie pracy po nim.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Andrzej1996 pisze:Zapytam więc jak to jest aby naprawdę dostać pracę w Nadleśnictwie
Można dostać na niby? Technik to teraz mało... studia nie gwarantują pracy w lasach.
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Dziękuje za odpowiedź. Jednak wole skończyć studia chociaż zaocznie,mam chęci do nauki . Zobaczymy może akurat sczęście będzie sprzyjać . Pozdrawiam.
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Andrzej1996 pisze:Jednak wole skończyć studia chociaż zaocznie
Rozumiem, że wolisz skończyć studia leśne niż technikum leśne, a pozostaniesz w tej chwili w zawodówce jako cukiernik. Tak?
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Chce zrobić tak , że teraz kończe zawodówke 3 lata . Potem do TL i studia [ zaoczne ] i staż.
Jeżeli nie wyjdzie Technikum leśne , w każdej chwili mam zawód do którego mogę wrócić .
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Andrzej1996, proponuję pomyśleć o jakiejś szybszej drodze dojścia do dyplomu Wydziału Leśnego.
Nie rób po zawodówce TL tylko rób liceum uzupełniające (2 lata) i zdawaj maturę. Z maturą startuj na studia. W Twojej sytuacji dodatkowe lata spędzone w TL to czas stracony...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

W liceum boje się iż mogę sobie nie poradzić . Dlatego zostane przy TL w który mam dłuższy okres na przyswajanie wiadomości.
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Andrzej1996 pisze:W liceum boje się iż mogę sobie nie poradzić
Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady w liceum (nawet uzupełniającym) to tym bardziej nie dasz rady w technikum. Wcale nie masz dłuższego okresu na przyswojenie wiadomości a do tego dochodzą przedmioty zawodowe, które "dają w kość" znacznie bardziej niż ogólnokształcące...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:
Andrzej1996 pisze:W liceum boje się iż mogę sobie nie poradzić
Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady w liceum (nawet uzupełniającym) to tym bardziej nie dasz rady w technikum. Wcale nie masz dłuższego okresu na przyswojenie wiadomości a do tego dochodzą przedmioty zawodowe, które "dają w kość" znacznie bardziej niż ogólnokształcące...
No i do tego oprócz matury chyba egzamin zawodowy, jak się nie mylę. :roll:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

Piotrek pisze:
Andrzej1996 pisze:W liceum boje się iż mogę sobie nie poradzić
Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady w liceum (nawet uzupełniającym) to tym bardziej nie dasz rady w technikum. Wcale nie masz dłuższego okresu na przyswojenie wiadomości a do tego dochodzą przedmioty zawodowe, które "dają w kość" znacznie bardziej niż ogólnokształcące...
To można zrobić liceum zaoczne i studia zaoczne ?? Tylko że po TL mam technika leśnika co raczej do CV bardzo się przydaje.
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Tracisz czas na TL, jak nie poradzisz sobie w liceum to znaczy że na studiach się nie nadajesz. Więcej wiary w siebie i do pracy :) .
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

To faktycznie raczej po zawodówce iść do liceum[zaocznie] a potem studia. W każdym przypadku nie odpuszcze bo naprawdę to jest moja pasja, pracy się nie boje . A do nauki jak będe chciał się uczyć to napewno muszę dać rady :)
Zasięgne porady leśników w mojej miejscowości , przemyśle i napewno dam rady. Dziękuje za wiadomości i pomoc.
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Andrzej1996 pisze: Tylko że po TL mam technika leśnika co raczej do CV bardzo się przydaje.
Nie łudź się - to się nie przydaje.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
platynka6
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 20:25
Lokalizacja: z zagajnika

Post autor: platynka6 »

Piotrek pisze:
Andrzej1996 pisze: Tylko że po TL mam technika leśnika co raczej do CV bardzo się przydaje.
Nie łudź się - to się nie przydaje.
popieram, dziś nawet mgr inż. leśnictwa to mało...
Awatar użytkownika
Andrzej1996
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 17:34

Post autor: Andrzej1996 »

mgr inż to mało ... ? Bez przesady . Przecież po studiach więcej co możesz robić ? Chyba tylko kursy . Nie uwierze że mgr inż to mało...
Moje marzenie ... zawsze chciałem być Leśniczym.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Mało. :) Uwierz mi jestem po studiach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Andrzej1996 pisze:Nie uwierze że mgr inż to mało...
Znam kilka osób z dr przed nazwiskiem, które robią rzeczy do których wystarczał by technik, bo innych stanowisk nie było...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ