zalesianie

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

mania79
początkujący
początkujący
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: las

Post autor: mania79 »

tez sadze Bk i MD i wpisalam grodzenie siatka 2 m wys. o zmiennej wielkosci oczek. Tylko z tym terminem nie wiedzialam jak, czyli do czasu wykonania sadzenia dac....acha... no ok. dziekuje bardzo :)
mania79
początkujący
początkujący
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: las

Post autor: mania79 »

i o jeszcze jedno zapomnialam sie zapytac..czy przy grodzeniu siatką można zastosowac na dlugości jakiś naddatek czy wyłacznie tyle można co na dlugosci i szerokości dzialki?? podpowiedzcie prosze
abiesalba
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 02 sie 2007, 09:47
Lokalizacja: ***

Post autor: abiesalba »

Ja w planach, które robię stosuje powierzchnie do ogrodzenia , a nie długosc grodzenia, chyba, że własciciel sie uprze, ze chce długość. Bo z tą długościa to może wyjść potem rożnie chyba, że masz bardzo ładny równy kawałek i łatwo go obmierzyć, bo tak pomylisz sie o m, bo na nierównosciach i załamamiach łatwo o to i klops, a w ha jesli własciel ogrodzi po granicach tak jak mu geodeta opalikował to trudniej o pomyłkę. Przynajmniej ja tak uważam i jak do tej pory sie sprawdza, choć sa wyjatki ale to inna bajka.
Bieg mojego życia odmierzają łyżeczki kawy. T.S.Eliot
mania79
początkujący
początkujący
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: las

Post autor: mania79 »

ale z powierzchni wychodzą u mojego beneficjenta duzo mniejsze pieniądze na grodzenie..szkoda mi goscia, bo jak się już "urobi" przy tym grodzeniu to n iech ma przyzwoite pieniądze za to... chociaz tyle...
mania79
początkujący
początkujący
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: las

Post autor: mania79 »

ale dziękuje za sugestie..czekam n a wpisy innych...co Wy na to?
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

mania79 pisze:i o jeszcze jedno zapomnialam sie zapytac..czy przy grodzeniu siatką można zastosowac na dlugości jakiś naddatek czy wyłacznie tyle można co na dlugosci i szerokości dzialki?? podpowiedzcie prosze
Kiedyś jeden z beneficjentów powiedział mi, że to gość z ARiMR-u mierzył mu GPS-em długość grodzenia, więc ja na Twoim miejscu żadnego naddatku bym nie planował.
febru1
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 19:21
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: febru1 »

To prawda że kontrolerzy z ARiMR mierzą GPSem, więc najlepiej żeby się zgadzało.U mnie leśniczy zaplanował siatkę dwa metry od granicy z polną drogą i działkami sąsiadów czyli sadzonki mam metr od siatki. Wynikło to z chęci utrzymania dobrych relacji z sąsiadami,a kontrola nawet pochwaliła ten pomysł(tylko wtedy obowiązkowo podawać w planie zalesieniowym długośc siatki a nie powierzchnię grodzoną)
rolnikk
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: środa 12 sty 2011, 14:26
Lokalizacja: LC

Post autor: rolnikk »

czy trzeba mieć udokumentowany zakup siatki leśnej ,czy mogę ogrodzić siatką używaną kupioną od kolegi ?
Awatar użytkownika
Lider_CEPF
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: piątek 16 sty 2009, 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lider_CEPF »

Nie musisz mieć dowodów zakupów na siatkę. Możesz odkupić od kolegi.

UWAGA -tylko w przypadku zalesień z PROW niech kolegi sprawdzi czy może rozgrodzić – jak nie ma w planie terminu utrzymania grodzenia, to ARiMR wymaga utrzymania siatki do końca okresu zobowiązania – czyli wypłaty ostatniego grosika – czyli nawet 20 lat w niektórych przypadkach.

Jedynie co musisz mieć to siatkę 2 metrową , metalową w terenie.
Lider_CEPF
mania79
początkujący
początkujący
Posty: 167
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 19:12
Lokalizacja: las

Post autor: mania79 »

czy przed zalesianiem powierzchni n-ctwo sporzadza jakies protokoły pokontrolne jeszcze? beneficjent dzwonił że dostal z Agencji jakieś pismo, no ale jeszcze go nie widzialam i nie wiem dokladnie o co może chodzić...zalesić ma wiosna przyszlego roku wiec nie wiem czy przed tym jeszcze trzeba coś kontrolowac? może przygotowanie powierzchni pod zalesianie??wiecie może to napiszcie..pozdro!
ODPOWIEDZ