Pirat na quadzie

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Pirat na quadzie

Post autor: 11 »

Liczba quadów przekroczyła już 44 tysiące (jeszcze w 2009 zarejestrowanych było mniej niż 20 tys.). Podobnie liczba wypadków z ich udziałem wzrasta (precyzyjnych danych policja nie zbiera)...
http://moto.pb.pl/2625215,34713,pirat-na-quadzie
Awatar użytkownika
MartaBaranowska
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16534
Rejestracja: wtorek 11 lis 2008, 23:18
Lokalizacja: Nowiny

Post autor: MartaBaranowska »

niestety, ale quadowcy nie kojarzą mi się z niczym miłym...
Put some fun between your legs
-ride a horse :mrgreen:
tę burzę włosów każdy zna, przy ustach dłoni chwiejny gest tak to Boska, Boska Rabanowska jest
mstrucz
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 12:00
Lokalizacja: z północy

Post autor: mstrucz »

No dobrze, ale co ma treść artykułu do jego tytułu?
Czy wzrost liczby zarejestrowanych (co ważne) quadów oznacza, że o tyle samo wzrosła liczba piratów, bo każdy kierowca quada to pirat?
Tak, a każdy pijak to złodziej, a każdy złodziej to.... taka sama logika.
"Przenieść na zamknięte tory" jak to zrobić w przypadku pojazdów dopuszczonych do ruchu po ulicach? Przecież niezarejestrowane i tak mogą jeździć praktycznie tylko po własnym polu lub torze.
Jasne, że quady to problem, ale nie róbmy ze wszystkich "piratów" skoro rejestrują te pojazdy zgodnie z prawem i jestem pewien większość jeździ tam gdzie może (czyli również po udostępnionych drogach leśnych).
Awatar użytkownika
Trackdisc
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2010, 13:34
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Trackdisc »

No cóż. Quady są coraz popularniajszym prezentem na komunię.

Notebooki i iPhone'y przestały być modne, a danie roweru jest juz nie wszędzie mile widziane;)

Wątpie zeby ktoś się bawił w rejestrowania quada dla 8-9 latka.
nie są to pewnie mocne maszyny, ale jezdza tylko po wsiach i lasach....:/
In science it often happens that scientists say, "You know that's a really good argument; my position is mistaken," and then they would actually change their minds and you never hear that old view from them again. They really do it. It doesn't happen as often as it should, because scientists are human and change is sometimes painful. But it happens every day. I cannot recall the last time something like that happened in politics or religion.

C.Sagan
noaraf
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 25 cze 2012, 21:49
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: noaraf »

Trackdisc pisze:No cóż. Quady są coraz popularniajszym prezentem na komunię...Wątpie zeby ktoś się bawił w rejestrowania quada dla 8-9 latka.
nie są to pewnie mocne maszyny, ale jezdza tylko po wsiach i lasach....:/
Witam,
Oczywiście, że quadów jest coraz więcej, ale patrząc na ich kierowców, to (przynajmniej wsród tych w lesie) przeważają mężczyźni dorośli! Powiedziałbym 30-40 latkowie. Najczęściej są to ludzie majętni, mające spore i drogie maszyny, którzy w poważaniu mają prawo, a w razie pecha - gotowi są od ręki zapłacić i.. jechać dalej.
Z jazdą zarejestrowanych quadów, jest tak samo, jak z jazdą motocykli-szlifierek. Jedni podginają tablicę, inni je zdejmują lub "ubłacają się" one dziwnym trafem już po 10m jazdy.
Zgodzę się z przedmówcą, że nie wolno czy to wjechać do lasu, czy niezarejestrowanym w ogóle wyjechać poza swoje podwórko czy pole, ale rzeczywistość jest inna. Wielokrotnie widziałem zaparkowany na parkingu leśmym bus z mini-lawetą. Okazało się, że panowie przywieźli sobie 2 quady i dawaj, dokąd paliwa starczy!
Ale sprawa jest wg mnie inna - jeśli SL dysponowałaby sprżetem mogącym dopaść drani - możnaby było mówić choćby o wyrównaniu szans. Na razie - quadowcy są bezkarni.
Na koniec scenka sprzed kilku miesięcy. Las, a wąwozem biegnie droga. Publiczna, asfaltowa, ale prowadzi wyłącznie do 2 miejsc biwakowych i leśniczówki, więc tranzytu żądnego tam nie ma. Wąsko; jadę powoli pod górę. Nagle, zza zakrętu wypada rozpędzony debil (48 l.) na wielkim quadzie i w ostatnim momencie udaje mu sie skręcić o tyle, że wyłącznie utrąca mi lusterko. Na tyle, co mozna - uciekam w prawo. Ok, zatrzymal się, chcę wysiąść, a tu za nim na drugim, mniejszym, ale dosyć mocnym i za ciężkim wypada jego rozpędzony synek (13 l.). BUM! (..) Jak dowiedziałem się od lekarza - kręgosłup nie wytrzymał. I wiecie co - BARDZO TAK OBU DUPKOM DOBRZE! Teraz zamiast quadem tatuś będzie powoził wózkiem. I nie będzie miał 400ccm - bo tyle miał quad dziecka. Gnojek nie był w stanie nad nim panować.. Naprawę auta oczywiście pokrył mój ubezpieczyciel, który będzie sobie ściągał kasę od tatusia, bo mniejszy quad, mimo tak potężnego silnika (i obowiązku) nie był zarejestrowany. Ale z racji wypadku - była policja, więc o kasę byłem spokojny. Więcej takich wypadków, a quadów zrobi się mniej! :twisted:
pzdr, G.
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

"Górska wycieczka dla Klaudiusza Kocemby z Porąbki skończyła się w szpitalu. Przez miesiąc przyjdzie mu chodzić o kulach. Najechał na niego quad. Jak mówi i co potwierdzają świadkowie, został z premedytacją „rozjechany”! "


beskidzka24.pl



Więcej TU >>
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Na razie - quadowcy są bezkarni.
Chyba że użyje się broni palnej w związku z beżpośrednim zagrożeniem życia :]
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

"Łapał okazję – złapał quada i… wylądował w szpitalu z zmasakrowaną twarzą.
Do niecodziennych wydarzeń doszło w ostatnią sobotę w Czarnym Dunajcu. Mieszkaniec Wysokiej próbował dotrzeć do domu. Łapiąc „okazję” zdołał zatrzymać przejeżdżającego właśnie czterokołowego quada. Autostopowicz bez dłuższego namysłu zajął miejsce pasażera na siedzeniu terenowej maszyny...."


tygodnikpodhalanski.pl


Więcej Tu >>
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Straż Międzygminna chapie na fotoradary... Mandaty i foto wysyłaja na potęge...
Mówią, zę nawet na drodze mlecznej stoją... :shock:

Już dziś i Ty możez sprawdzić czy aby nie figurujesz na potencjalnego kandytata do opunktowania i manadciku...
Szczególnie sporo blondynek....ktore nie patarza na drogę a prosto w obiektyw...



Żeby ładnie wyjść czy co? :?


Co to za pomiary, jakieś ćwiczebne...
Jestem przerażona... :cry:

http://zaszybko.pl/
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105226
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jenny pisze:Co to za pomiary, jakieś ćwiczebne...
Nie. Faktyczne, zarejestrowane w bazie. Jeśli tam jesteś to albo dostałaś albo dostaniesz mandat :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Jenny pisze:Co to za pomiary, jakieś ćwiczebne...
Regulamin serwisu ZaSzybko.pl

1. Serwis ZaSzybko.pl nie zbiera od użytkowników żadnych informacji osobistych, w tym: imion, nazwisk, adresów zamieszkania, kodów pocztowych, numerów telefonów ani żadnych innych informacji osobistych.

2. Podawany przez użytkownika numer rejestracyjny pojazdu nie jest w żaden sposób przechowywany ani przetwarzany przez serwis ZaSzybko.pl. Tak naprawdę strona pokaże wykroczenia nawet jeśli pozostawisz puste pole w miejscu na numer rejestracyjny. Póki co niemal 100% użytkowników ten numer jednak wpisuje.

3. Informacje o dokonanych wykroczeniach drogowych są oczywiście zmyślone, wyssane z palca, przedstawione w formie żartu gdyż póki co dostęp do bazy zdjęć wykonanych przez fotoradary w Polsce nie jest publiczny i raczej nigdy nie będzie. Zresztą gdyby tak się stało to byłby to ewenement na skalę światową.
źródło: >>>>>>>
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Zulku, nie tak szybko...musiałeś... :?
Ot i nerwowy. :lol:
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105226
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Taki fajny kawał zepsułeś zul-ku :(
No dobra, nie gniewam się :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Jenny pisze:Zulku, nie tak szybko...musiałeś... :?
Ot i nerwowy. :lol:
Piotrek pisze:Taki fajny kawał zepsułeś zul-ku :(
Wiedziałem, że muszę ograniczyć pisanie. Nie nadążam za dowcipem. Ot, starość ....
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Dobre jest to, że jak się wpiszę prawdziwą rejestrację, to wyskakuję, że fotoradar złapał delikwenta gdzieś w najbliższej okolicy zamieszkania.Właśnie wkręciłem tak kumpla, przed chwilą dzwonił jego syn, że stary miota się po chałupie klnie siarczyście i próbuje se przypomnieć kiedy i jak to było :lol:
Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105226
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

rojber1410 pisze:Dobre jest to, że jak się wpiszę prawdziwą rejestrację, to wyskakuję, że fotoradar złapał delikwenta gdzieś w najbliższej okolicy zamieszkania
Jak nie wpiszę to też mam z okolicy radar :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Wystarczy 'kliknąć' na "zobacz zdjęcie" żeby się zorientować ....
ODPOWIEDZ