dofinansowanie wczasów

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

tetrao3
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 06 maja 2007, 10:38
Lokalizacja: Małopolska

dofinansowanie wczasów

Post autor: tetrao3 »

witam,
czy ktoś jest w stanie napisać mniej więcej ile procent dofinansowania dostanę do wczasów (wczasy pod gruszą) jeśli wykupię wycieczkę na którą pojadę z żoną.
Zarabiam ok 2000zł na rękę,na utrzymaniu 2 dzieci oraz żona.
interesują mnie dane orientacyjne bo nie wiem ile moge sobie zaplanować finansów na wakacje:)
Awatar użytkownika
gajowyPN
początkujący
początkujący
Posty: 176
Rejestracja: piątek 14 sie 2009, 11:44
Lokalizacja: gdzieś na zachodzie

Post autor: gajowyPN »

Szkoda że nie podałeś czy jesteś pracownikiem LP, dofinansowanie zależy od firmy w której pracujesz, ja jako leśnik za wczasy pod gruszą na siebie i żonę w tamtym roku dostałem chyba coś koło 560 zł na nas dwoje i nie ważne ile wpisałem w oświadczeniu, może to być urlop za 1000 zł lub za 10 000, nikt u nas potwierdzeń pobytu nie wymaga. Siostra pracuje w szpitalu i za tzw wczasy pod gruszą dostawała PONAD 1000 ZŁ NA DZIECKO.
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170290
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wysokość funduszu socjalnego, bo z niego wypłacana jest grusza może być różna, bo wynika z z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych.
Jeżeli w Twojej "firmie" jest gradacja zależna od zarobków, to przy tych, które podałeś, powinieneś dostać maksimum. Jak mi się wydaje dowiedz się u źródeł. Będziesz miał dokładne wyliczenie.
tetrao3 pisze:Zarabiam ok 2000zł na rękę
Do wniosku podaje się dochód z PIT podzielony przez ilość domowników.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36431
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Pierwszy krok to zapoznaj się z regulaminem ZFŚS... w kadrach .. a poza tym każdy leśniczy powinien też taki otrzymać i zapoznać z nim p-czego... tam znajdziesz co Cię interesuje... jakbyś miał co do takiego wątpliwości , to wtedy możesz o to lub tamto zapytać... bo każda jednostka ma swój regulamin, oczywiście w zgodzie z Ustawą o ZFŚS. Póki nie zapoznasz się z Regulaminem... niewiele możemy Ci podpowiedzieć... oprócz tego, żebyś się z jego treścią zapoznał oraz planem rzeczowo-finansowym do tego regulaminu na ten rok...
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
tetrao3
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 06 maja 2007, 10:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: tetrao3 »

a mi coś się obiło o uszy że dostanę 80% kwoty na fakturze za mnie i 50% za żonę.
planuję urlop za pośrednictwem biura podróży.
% są od kwoty na fakturze.
wczasy to koszt ok 3000zł
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105226
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

To zależy od ustaleń zawartych w regulaminie ZFŚS.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170290
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

tetrao3 pisze:a mi coś się obiło o uszy że dostanę 80% kwoty na fakturze za mnie i 50% za żonę.
planuję urlop za pośrednictwem biura podróży.
Jeżeli w Waszym regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jest taki zapis, to możesz dostać. Ale tak jak poradziła Ci Skumbria sprawdź w kadrach, czy też w komórce, która ZFŚS u Ciebie się zajmuje.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

tetrao3 pisze:a mi coś się obiło o uszy że dostanę 80% kwoty na fakturze za mnie i 50% za żonę.
Troszkę matematyki...
Jeśli fundusz dysponuje kwotą 100000, to przy założeniu że dostanę 80% kwoty na fakturze poszukałbym wczasy za 100000 :D tylko co z wczasami kolegi, koleżanki i szefa :D

Jeśli Twój ZFŚS dofinansowuje do 80% kosztów, to tą matematyką możemy się nie przejmować.

tetrao3, czy w Twoim zakładzie nikt nie umie odpowiedzieć na to pytanie, czy tak sobie nagrabiłeś ...
Skoro pytasz osoby, które nie mogą dać wiążącej odpowiedzi bez znajomości regulaminu ZFŚS obowiązującego w Twoim zakładzie, to dość smutne wnioski się nasuwają :wink:
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

Atlas pisze:tetrao3, czy w Twoim zakładzie nikt nie umie odpowiedzieć na to pytanie, czy tak sobie nagrabiłeś ...
A może nie dla psa kiełbasa? Wszak ostatnio do netu wyciekło ile można z ZFŚS wycisnąć. Tyle, że nie dla wszystkich wtedy wystarczy :lol:
Nie wiem gdzie wycieka forsa z ZFŚS w mojej fabryce ale "gruszy" w żadnej postaci jak dotąd nigdy nie dostałem. :]
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22763
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Szarlej pisze: Nie wiem gdzie wycieka forsa z ZFŚS w mojej fabryce ale "gruszy" w żadnej postaci jak dotąd nigdy nie dostałem. :]
Pewnie idzie na dofinansowanie wycieczek pracowniczych. O odpowiednim stopniu ureligijnienia ... ;/ Tudzież na inne "świątki" ... :drunk:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Szarlej pisze:Nie wiem gdzie wycieka forsa z ZFŚS w mojej fabryce
rzekł facet w wieku szacownym :wink:
Też sobie nagrabiłeś, czy wstydzisz się zerknąć do preliminarza wydatków z ZFŚS :)
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

j24 pisze:Pewnie idzie na dofinansowanie wycieczek pracowniczych. O odpowiednim stopniu ureligijnienia ... ;/ Tudzież na inne "świątki" ... :drunk:
Te "świątki" to zamknięte rekolekcje w OHZ? :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36431
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Nie wiem gdzie wycieka forsa z ZFŚS w mojej fabryce ale "gruszy" w żadnej postaci jak dotąd nigdy nie dostałem. :]
a składałeś kiedyś wniosek o to :?: :)
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Szarlej
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2120
Rejestracja: piątek 26 lis 2004, 00:00

Post autor: Szarlej »

Skumbria pisze:a składałeś kiedyś wniosek o to :?: :)
Do wniosku dodawałem też uniżonego i gniotącego czapkę petenta z głupkowatym wyrazem twarzy. Nie pomagało :lol:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36431
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Szarlej pisze:Do wniosku dodawałem też uniżonego i gniotącego czapkę petenta z głupkowatym wyrazem twarzy. Nie pomagało :lol:
na taki wyraz twarzy nie mogło nic pomóc :lol:nawet wczasy... tak mawiają wtajemniczeni :lol:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
sosnowik
leśniczy
leśniczy
Posty: 665
Rejestracja: wtorek 25 lip 2006, 16:03

Post autor: sosnowik »

Tu znajdziesz ciekawy przykład wykorzystania środków z ZFŚS na wczasy pod gruszą. Grusza rosła na Mazurach, a na wczasy wybrał się JŁ z żoną i dzieckiem:
[... mod ...]
sosnowik
leśniczy
leśniczy
Posty: 665
Rejestracja: wtorek 25 lip 2006, 16:03

Post autor: sosnowik »

A gdyby ktoś miał problem z dotarciem do tego dokumentu, streszczam:

JŁ Wnioskował o dofinansowanie przeszło w wys. 3100 zł na podstawie paragonów. Wynika z nich, że przez 3 tygodnie Łokietkowie gotowali, jedli i tylko co jakiś czas wychodzili po zakupy. Skonsumowali w sumie 7,5 kg margaryny, 15 kg mąki, wypili 250 napojów chłodzących. Bardzo lubią lody - codziennie pochłaniali po 1 kg i jajka - zjedli ich 129 szt. A po obfitych obiadach - kawa, 3 kg. Całkiem fajne wczasy
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Myślę że to forum nie jest warte żeby robić reklamę pewnym osobnikom i wklejać takie niskie i żenujące linki ;/
sosnowik
leśniczy
leśniczy
Posty: 665
Rejestracja: wtorek 25 lip 2006, 16:03

Post autor: sosnowik »

Teo pisze:Myślę że to forum nie jest warte żeby robić reklamę pewnym osobnikom i wklejać takie niskie i żenujące linki
I dlatego usuwa się całą część dyskusji, kilka postów? Bez wyjaśniania przyczyn? [powyższe posty zostały powtórnie wklejeone]
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77864
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... dlatego będą usuwane ... wracamy do tematu ...
ODPOWIEDZ