Leśnictwo na UP w Lublinie

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

borowiak

Post autor: borowiak »

Skumbria pisze:nikomu nie jesteście potrzebni :mg:
Są potrzebni Tobie ...... Ktoś musi Twoją emeryturę sponsorować :wink: :mg:
Wracając do tematu, kończąc jakąkolwiek uczelnię, masz nikłe szanse na pracę.... Choć z drugiej strony ktoś będzie odchodził na emeryturę :wink:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36429
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

borowiak pisze: Ktoś musi Twoją emeryturę sponsorować :wink: :mg:
wypraszam sobie :) na emeryturę odkładałam 40 lat :) A mało to tuskolandia udowodniła, że nie są młodzi Polacy Polsce potrzebni :?: Nawet głupie gadanie Waldka strażaka o liczeniu na dzieci nie ratuje sytuacji, bo dzieci pracują za granicą... w tym i moje po studiach.
Radzę skorzystać z śmingusa dyngusa i zanurzyć głowę w wiadrze wody a nie w obłokach... to nawet i absolwenci UP wiedzą :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105220
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Skumbria pisze:na emeryturę odkładałam 40 lat :)
:lol: :lol: :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36429
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Piotrek pisze::lol: :lol: :lol:
czyli autodrwina :) śmiejesz się z siebie i swojej naiwności :?: ile można przytakiwać i kajać się :?: Napiszesz, że państwo złodziejskie :)
A ja będę pisać bezwstydnie, że to moje pieniądze odkładane przez 40 lat i właśnie moja emerytura to odsetki od tych pieniędzy :) A Ty i inni jak chcecie to się zgódźcie, że jesteście żebrakami.. a ja nie :cry: złodziejom nie ustąpię i już :cry:
Uczcie się młodzi... swojego nie dać na zatratę i po czyje nie wyciągać grabi... to dobra zasada... przed wyborami.. w trakcie i po wyborach... i tych życiowych i tych innych :)
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Skumbria pisze:A ja będę pisać bezwstydnie, że to moje pieniądze odkładane przez 40 lat i właśnie moja emerytura to odsetki od tych pieniędzy :)
I ja :!: :!: :!:
I gdybyśmy miały szczęście zdeponowania ich uczciwie, to dziś hulałybyśmy po polu i piły kakao za same odsetki :evil:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Jenny
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 11954
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 14:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Jenny »

Trochę z ironią... tematycznie jakoś uciekliśmy w ten gaszcz.


ZUS a sprawa Polska


Antoni Pyzioł, syn Wacka i Krystyny, lat 80, leśniczy z zaawansowanym
Alzheimerem. Okrutny Niemiec rzuca Antonim po całym powiecie. GPS
wszyty w portki informuje wnusie o miejscu pobytu dziadka. ZUS oddala
tysiąc czternaste podanie o rentę.


żródło-
http://komisarzgadzet.home.pl/zus-a-sprawa-polska/
„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie, każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą są policzone.”
M.Landon
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22760
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Wracamy do tematu. :!:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Grab 4
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 gru 2010, 10:05
Lokalizacja: Ze Wschodu

Post autor: Grab 4 »

Nie chciałem, żeby mój temat wywołał kolejną awanturę na forum, cel był inny... :roll:
Żeby nikt się nie denerwował, proponuję przerwać wymianę zdań i tak jak napisał mój poprzednik wrócić do tematu. :) Chyba że wszystko zostało już napisane, chociaż może ktoś ma coś do dodania.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77860
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... dodam tylko tyle, że jeśli poważnie potraktujesz szkołę i będziesz się uczył, a nie udawał, że uczysz to i leśnictwo na UP w Lublinie pomoże ... wielu absolwentów "wybornych" wydziałów leśnych spoczywa na laurach i wierzy w cudowną moc pochodzenia ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36429
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Grab 4 pisze:Nie chciałem, żeby mój temat wywołał kolejną awanturę na forum, cel był inny... :roll:
Żeby nikt się nie denerwował, proponuję przerwać wymianę zdań
a ja proponuję przeniesienie części postów począwszy od drugiej strony.. do działu np. Braci leśnej... bo przeniesienie do HP byłoby dyskryminacją emerytów... a temat jeż ważki i żywotny wbrew pozorom wnikającym z nazwy :wink:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77860
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... wystarczy dalej trzymać się tematu ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

Chyba ich poje...ało? Po co kolejne studia leśne skoro po tych co są jest już mega wysokie bezrobocie w branży..? Poza tym... Z kogo oni chcą zrobić tych mgr inż skoro mamy niż demograficzny? Jak tak dalej pójdzie to absolwent leśnictwa będzie głupszy niż gajowy po ZSLu 40 lat temu....
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

3006hc - ale to już było.
8 osób na 1 miejsce , a jak było się kobitką jeszcze gorzej - ok 16, bo owe niechętnie na wydziale widziane były. To za moich czasów . I tylko 3 możliwości, tak samo obsadzone.

Nie było już nakazu pracy w konkretnym miejscu czego doświadczył mój tato, ale z znalezieniem jej nie było dużych problemów.

Teraz możesz studiować bez walki o miejsce na uczelni. Walczyć zaczynasz o miejsce pracy.
Okoliczności jakby trochę inne, ale sedno to samo :wink:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
3006hc
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1129
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 03:25
Lokalizacja: z lasu

Post autor: 3006hc »

magda55 pisze:Teraz możesz studiować bez walki o miejsce na uczelni. Walczyć zaczynasz o miejsce pracy.
Okoliczności jakby trochę inne, ale sedno to samo :wink:
Niby tak, ale po pięciu latach kształcenia finansowanego z pieniędzy podatników fachowiec, który nie znajdzie pracy czmychnie za granicę lub zacznie robić to co mógłby robić bez studiów.
Już to kiedyś na tym forum pisałem. W znajomym ZULu pracuje pilarz, z wykształcenia mgr historii po studiach dziennych... Cóż, nie każdy historyk może być premierem czy prezydentem.. ;)
Różnica między ekologiem, a ekofilem jest mniej więcej taka jak miedzy pedagogiem a pedofilem....
lesniczowka
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 20:11

Re: Leśnictwo na UP w Lublinie

Post autor: lesniczowka »

Grab 4 pisze:Witam Szanownych Użytkowników!
Od jakiegoś czasu czytam to forum, m.in. dział o szkolnictwie, a co za tym idzie przeczytałem już sporo wątków o kształceniu w kierunku leśnictwa, możliwości uzyskania pracy itd...
Na początku może kilka słów o sobie. Mieszkam w województwie lubelskim (południowy wschód), w tym roku kończę liceum ogólnokształcące (matura). Jak można się spodziewać w tym wieku, pada pytanie - co dalej robić? :) Myślałem już o różnych kierunkach studiów, jednak od jakiegoś roku mój wybór padł na leśnictwo. Nie będę zadawał pytań w stylu: czy warto? czy będzie praca?, bo tak jak napisałem przeczytałem już o tym sporo. Lubię chodzić po lesie, sadzić drzewa na swojej działce (z myślą o przyszłości i potrzebie opału :D ) i bazując na tym, co przeczytałem tutaj myślę, że warto spróbować iść w tym kierunku. W tej chwili jakoś najbardziej ciągnie mnie do lasu.
Narazie nie myślę, czy będzie praca, bo zawsze może coś się zmienić, a stanowisk w samych LP jest sporo, a są też inne możliwości jak parki narodowe, krajobrazowe itp.
Najpierw pasowałoby skończyć jakąś szkołę i zdobyć przede wszystkim wiedzę...

Niedawno otworzono na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie kierunek "leśnictwo", nie będę tu wpisywał szczegółów, podaję link w którym jest więcej informacji:
http://www.agrobioinzynieria.up.lublin. ... wybor=p4_8

W związku z tym moje pytanie brzmi: czy ktoś studiuje, bądź studiował ten kierunek na tym "uniwerku"? Czy warto w ogóle zaczynać, czy szkoda kasy i czasu?

Nie będę ukrywał, że najbardziej odpowiada mi studiowanie właśnie tam, bo Lublin jest dla mnie najbliżej...
Jakby co to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość i nie wyśmiewanie mnie publicznie... :roll:
Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi!
Wesołych Świąt!

witam. Od października studiuję leśnictwo na UP w Lublinie i nie narzekam.
Jako że jesteśmy pierwszym rocznikiem władze uczelni chyba jeszcze nie do końca mają konkretny plan jak nas uczyć :P Jesteśmy takimi trochę królikami doświadczalnymi, o niektóre sprawy musimy się martwić sami, np. nie przewidziano zajęć terenowych z dendrometrii, a wykładowca tego przedmiotu specjalnie dla naszego kierunku przyjeżdża z SGGW co tydzień, bo u nas na uczelni nikogo kto mógłby nam dendrometrie wykładać nie ma, ale nie ma tego złego....bo uczelnia jest bardziej podatna na nasze sugestie dotyczące kierunku i sposobu kształcenia nas, więc co sobie wywalczymy to będziemy mieli i my i przyszłe roczniki. Ja nie żałuje wyboru uczelni, studiuje się dobrze więc zapraszam przyszłych leśników do Lublina :) pozdrawiam :)
Grab 4
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: środa 29 gru 2010, 10:05
Lokalizacja: Ze Wschodu

Post autor: Grab 4 »

No i wreszcie konkretna odpowiedź studenta tego kierunku na tej uczelni... :) Co nie znaczy, że reszta postów jest niepotrzebna. :)
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

Jako autor tego tematu możesz podziękować konkretnie - przyznając punkt "POMÓGŁ"
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105220
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lesniczowka pisze:władze uczelni chyba jeszcze nie do końca mają konkretny plan jak nas uczyć
I to powinno ostatecznie ostrzec potencjalnych kandydatów na studentów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

szubitsu
początkujący
początkujący
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 21:17

Post autor: szubitsu »

Piotrek pisze:
lesniczowka pisze:władze uczelni chyba jeszcze nie do końca mają konkretny plan jak nas uczyć
I to powinno ostatecznie ostrzec potencjalnych kandydatów na studentów...
Pełna zgoda Panie Piotrze :)
armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

Chyba wszelkie przestrogi przynoszą niestety mizerny skutek skoro otwierają nowe kierunki i wkręcają pokolenia młodych ludzi w zawód bez przyszłości
ODPOWIEDZ