SUV

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

SUV

Post autor: Śmietan »

Zawsze ciekawiło nie jak w terenie zachowują się samochody pokroju Mercedes ML, Lexus GS, BMW X5 i pochodne. Da się nimi wjechać na coś więcej jak na brukowaną drogę? MAcie jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
Rafał i Ania
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3056
Rejestracja: niedziela 16 sty 2011, 21:07

Post autor: Rafał i Ania »

ML i X5 katastrofalnie, to tylko podwyższone ubrane w plastiki autka.
Siedzą na Wall Street panowie z pejsami
mozolnie pracują nad zerami
do zera wciąż doliczają zera
to się nazywa finansjera (G.M.)
borowiak

Post autor: borowiak »

ML pierwszej generacji był wyposażony w "prawdziwy" napęd 4x4 i jakoś sobie radził. Z drugiej strony większość obecnie dostępnych aut 4x4 obudowana jest w plastiki, ma coraz słabsze kąty natarcia/zejścia i prześwit. Takie wymogi i trend...... Porównajcie sobie prześwit np. pierwszej Vitary i obecnej, tak samo Kia, ML, Toyota i cała nie wymieniona reszta. Nie sposób porównywać aut o klasycznej budowie 4x4 z obecnymi, nawet, gdy teoretycznie oferują podobne rozwiązania systemów napędów 4x4. Życie....... Analizując dane aut fabrycznych można się szczerze zdziwić..... Coś za coś -> osiągi i bezpieczna jazda po twardym zastąpiła prawdziwe terenowe możliwości. Trend ten jest widoczny od lat powojennych, kiedy to Jeep po raz pierwszy nazwał swe modele CJ (w przenośni - cywilny/cywilizowany jeep). Popyt wymusił pewne zmiany i tego nie przeskoczymy. Z drugiej strony znam kilku zapaleńców, którzy po modernizacji swych aut ( z listy Śmietana) potrafią zaskoczyć "prawdziwych" terenowców..... Po prostu modernizacje są uzależnione od pojemności portfela właściciela.......
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

borowiak pisze:Z drugiej strony znam kilku zapaleńców, którzy po modernizacji swych aut ( z listy Śmietana) potrafią zaskoczyć "prawdziwych" terenowców.
Powiedz mi tyko czy jest tam Lexus. ;)
borowiak

Post autor: borowiak »

Śmietan pisze:Powiedz mi tyko czy jest tam Lexus. ;)
Zależy, który rocznik :P
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

borowiak pisze:Zależy, który rocznik :P
Obojętnie. Jak dasz radę daj zdjęcie - na priv jak coś. :) Lexus w błocie - epickie.
ETHOR
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 18:19
Lokalizacja: Zdolny Śląsk

Post autor: ETHOR »

Kiedyś w odcinku TOP GEAR, Clarkson, wdrapał się na najwyższy szczyt chyba w Szkocji Landrowerem Disco 4...fakt pare razy siadał w tych wrzosach...ale się drapał.

Zrobili też test podjazdu pod górę w koleinach, defenderem, Disco4, Landcruiserem chyba to była 110. i defender podjechał tylko do pewnego momentu, a disco ciagle przewalał napędy na poszczególne koła i podjechał dalej. (oba auta w fabrycznej opcji)

Nieźle sobie radził REXTON ale w pierwszej generacji bo miał reduktor jeszcze, później ksiegowi stwierdzili że i tak 90% ludzi nie wjeżdża po za utwardzone drogi, więc reduktor aut ;)
"Jak się nie ma co sie lubi
To się lubi, co się kradnie..."

Złapany złodziej drewna
kapibara
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 19 sty 2012, 19:29
Lokalizacja: Polska

Post autor: kapibara »

Testowałem ostanio LEXUSA RX 300 bodajże w wersji Prestige w stansardzie i powiem tak Jeśli chodzi o teren a raczej o pseudo teren bo o innym niema mowy to na równej błotnistej drodze dopóki się nie staneło jakoś się sunął i na tym koniec. Po pierwsze bardzo ciężkie auto, rodzajów ustawień napędów aż za dużo i jakby akuto było w cenie suszuki to czemu nie :roll: ale ostatecznie bez przeróbek w teren nieutwardzony porażka 2x gorsza niż przeciętny kompakt :]
Obrazek
Awatar użytkownika
ejus
początkujący
początkujący
Posty: 166
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:32
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Post autor: ejus »

ETHOR pisze:Kiedyś w odcinku TOP GEAR, Clarkson, wdrapał się na najwyższy szczyt chyba w Szkocji Landrowerem Disco 4...fakt pare razy siadał w tych wrzosach...ale się drapał.
Ja pamiętam odcinek, w którym sprawdzali Forda F650. To dopiero samochód. Hummer to przy nim zabaweczka.
Awatar użytkownika
Schakal
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2012, 21:27

Post autor: Schakal »

W Top Gear szczególnie upodobali sobie Toyotę Hilux. Ponoć bardzo niezawodna. A propo SUV to X5 a tym bardziej X6 to nadają się na jazdę po trawniku. Moim zdaniem to są auta bardziej dla szpanu, prestiżu niż na zabawę w terenie. Chcesz auto w teren to wybierz rasową terenówkę. Chcesz aby sąsiad był wściekły bierz wyżej wspomniane SUV'y :)
borowiak

Post autor: borowiak »

Schakal pisze:W Top Gear szczególnie upodobali sobie Toyotę Hilux.
Wymienianie Hiluxa w wątku pt SUV troszkę nie na rzeczy jest :wink:
Schakal pisze:A propo SUV to X5 a tym bardziej X6 to nadają się na jazdę po trawniku.
Mówiąc szczerze wszystko zależy od umiejętności i zasobności portfela kierowcy.... :mg: Znam gości posiadających profesjonalnie przygotowane dzielne terenówki, którzy zostali objechani przez gości z ikrą w autach klasy SUV...... Życie :mg:
Awatar użytkownika
Schakal
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2012, 21:27

Post autor: Schakal »

W sumie to masz rację. Wszystko zależy od kierowcy :)

A jeśli chodzi o Hiluxa to oczywiście wiem, że to nie SUV, ale sam osobiście go sobie upodobałem. Może dlatego, że jestem zwolennikiem tego rodzaju "wołów roboczych" :)
borowiak

Post autor: borowiak »

Schakal pisze:Może dlatego, że jestem zwolennikiem tego rodzaju "wołów roboczych"
Tego nie neguję :) Z drugiej strony od kilku lat Hilux jest produkowany w RPA........
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Rozmawiamy o którym Hiluxie?
Awatar użytkownika
Schakal
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2012, 21:27

Post autor: Schakal »

Jeśli chodzi o mnie to Hilux V. Nie do zdarcia.

(a w Top Gearze to testowali Hiluxa VII)

Ale chyba troszkę tym pickupem zboczyliśmy z tematu SUVów :P
ODPOWIEDZ