Egzamin do Służby Leśnej

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marcin Hajduk
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:23

Egzamin do Służby Leśnej

Post autor: Marcin Hajduk »

Witam. Mam pytanie do mądrzejszych głów od mojej. Czy mozna przystąpić do egzaminu do Służby Leśnej nie będąc pracownikiem LP? Jestem po technikum leśnym, odbyłem staż, zdałem egzamin w nadleśnictwie i w RDLP ale nie wiem czy będąc bezrobotnym moge przystąpić do egzaminu jak w temacie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kandydaci, którzy nie są obecnie zatrudnieni na egzamin zgłaszają się z zaświadczeniem potwierdzającym odbycie stażu absolwenckiego w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych.
źródło: http://wroclaw.lasy.gov.pl/index.php?op ... =1008&tpe=
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Marcin Hajduk
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:23

Post autor: Marcin Hajduk »

Super. Dzieki Sten. W takim razie Moglbym do niego przystąpić. A wiecie moze w jakich okresach czasu w poszczególnych RDLP sa przeprowadzane takie egzaminy? Od czego to zalezy? No i czy musze taki egzamin pisac w swojej regionalnej czy w innych tez mi wolno? Moja dyrekcja to Krosno ale tam sie chyba nie zapowiada w najbliższym czasie na egzamin do SL.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Egzamin do SL możesz zdawać w każdej z RDLP. Informacje na temat terminów tych egzaminów możesz znaleźć na stronach poszczególnych dyrekcji w zakładkach komunikaty, ogłoszenia, aktualności, lub na stronach BIP RDLP-ów.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Marcin Hajduk
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:23

Post autor: Marcin Hajduk »

Jeszcze raz dziekuje.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Marcin Hajduk pisze:Jeszcze raz dziekuje.
Proszę uprzejmie :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

We Wrocławiu akurat można było zrobić ten egzamin nie pracując w LP (co też uczyniłem), w innych regionalnych może być inaczej, np w Katowicach słyszałem że to nie możliwe.... Najlepiej jest zadzwonić do wydziału kadr w RDLP i zapytać kiedy będzie i na jakich warunkach.
rasiu_15
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 17 paź 2011, 08:45

Post autor: rasiu_15 »

a moglbys napisac jak wygladal ten egzamin po stazu w rdlp?
Awatar użytkownika
Wujek Tułowice
leśniczy
leśniczy
Posty: 614
Rejestracja: niedziela 29 sie 2010, 23:05
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: Wujek Tułowice »

rasiu_15 pisze:a moglbys napisac jak wygladal ten egzamin po stazu w rdlp?
Podobnie jak ten dla kandydatów do pracy - 100 pytań i trzeba uzyskać minimum 50 % aby zdać.
mentor900
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 18 gru 2011, 00:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mentor900 »

Witam.
W RDLP Olsztyn również było można przystąpić do egzaminu nie będąc zatrudnionym w jednostce LP . Chciał bym się dowiedzieć co nam daje zdany egzamin i jaki tytuł się osiąga? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

mentor900 pisze:Chciał bym się dowiedzieć co nam daje zdany egzamin i jaki tytuł się osiąga?
Egzamin postażowy daje prawo do ubiegania się o pracę w PGL LP a tytułu nie daje żadnego.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

mentor900
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 18 gru 2011, 00:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mentor900 »

Dziękuje za odpowiedz, Chociaż mam dalej z tym problem ponieważ zdałem egzamin do służby leśnej i nie wiem jak to uwzględnić w moim CV
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170026
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W CV możesz napisać, że dnia tego i tego w siedzibie RDLP w ... zdałeś z wynikiem pozytywnym egzamin do Służby Leśnej.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ