preparat na kleszcze

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

Aniczek
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 13:04
Lokalizacja: Świętokrzyskie

preparat na kleszcze

Post autor: Aniczek »

Witam Wszystkich!
Poszperałam trochę po forum, ale nie natrafiłam na taki temat (a może gdzieś się skutecznie ukrył).
Czy możecie mi polecić jakieś skuteczne preparaty od kleszczy, komarów, meszek. Chodzi o coś dostępnego na rynku, nie jakieś domowe mikstury, bo muszę pracownikom zamówić.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169503
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Osobiście używam OFF-a (w różnych postaciach) i nie narzekam. Na komary i meszki działa w miarę poprawnie (100% skuteczności to pewnie nie ma żaden z produktów na rynku). Trzeba się tylko co jakiś czas dopryskiwać. Kleszczy też jakby mniej na mnie włazi, no ale te to mnie wybitnie chyba lubią.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Osobiście stosowałem Bros, Autan, OFF. Najlepiej działał ten drugi. Przy intensywnym wysiłku ok 1h spokoju z komarami. Kleszcze lazły i tak. Ostatnio dostałem na biurko reklame czegoś takiego jak Repel (substancja czynna DEET). Z opisu wynika, że niezły, ale to tylko reklama...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Wydaje mi się że te wszystkie preparaty różnie działają na rożnych "osobnikach". Kiedyś w firmie robiliśmy testy i jedni chwalili Autan inni twierdzili, że tylko Off. Nie było wtedy jeszcze opisywanych przez Jaźwca środków opartych na DEET więc nie brały udziału w testach. Ale za to przegrały wszystkie wynalazki typu Asio, Antykomar, czy inne. Dziś jest jeszcze MUGGA-DEET- sądząc po cenie powinien być porównywalny z Offem czy Autanem. No i pewnie jeszcze każda armia ma swój własny "patent".
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104862
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ja stosuję "SIO Active spray". Do 7 godzin skuteczności 100% (zero ugryzień a nawet zero prób wylądowania owada na człowieku), o ile się człowiek nie spoci. Jeśli silnie się spocisz co dwie - trzy godziny trzeba się znów "psiknąć" na te najbardziej spocone okolice.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Aniczek
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 13:04
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Aniczek »

Dzięki za opinie, u mnie w nadleśnictwie do tej pory "królowało" Panko, ale coraz więcej jest głosow, że mało skuteczne, więc szukam i osobiście skłaniałam się do Autanu lub Brosa, nawet w tej wersji na meszki - ta sama substancja czynna co na komary i kleszcze, ale w większym stężeniu, więc na chłopski rozum powinno być skuteczniejsze.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Sten pisze:Kleszczy też jakby mniej na mnie włazi, no ale te to mnie wybitnie chyba lubią.
Mam ten sam "problem". Nie pamiętam kiedy "złapałem" kleszcza - chyba w dzieciństwie (?) Może by wart przepadać mój smród ? :lol:
Na komary używam Autan i takiż kupuję pracownikom.
GajowyWojciech
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: piątek 07 sty 2011, 09:37
Lokalizacja: Pogórze Kaczawskie

Post autor: GajowyWojciech »

Ja osobiście na komary lubię używać OFFa, choć zapach duszący. Kleszcze mnie nie lubią, ale to chyba od krwi zależy. Ja mam 0Rh - i mnie się gadzina nie czepia, z kolei siostra 0Rh- i latają za nią różni skrzydlaci i nogaci przyjaciele.
Awatar użytkownika
Qter6
początkujący
początkujący
Posty: 220
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 20:25
Lokalizacja: Mieszkam w Polsce

Post autor: Qter6 »

U nas opart na DEET środek uzywamy, ponoć żołnierze NATO używają.

Są też w ofercie: odstraszacze kleszczy emitujące infradzwięki, ktoś sprawdzał efektywność tego patentu?
Kilku frajerów rządzi świata tego polityką
Najpotężniejsi z nich myślą o władzy nad galaktyką
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Od zeszłego roku używam Ultra-Thon, najbardziej skuteczny z wszystkich jaki używałem. Dobry na komary, kleszcze i meszki.
Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5830
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Post autor: kukaburra »

Od zeszłego roku n-ctwo zamawia Anti Komar Spray Velinda. Zawiera DEET. Podobnież chroni również od kleszczy. Jedno jest pewne. Mnie komary żarły, żrą i żreć będą. Mimo wszelakich preparatów. A kleszcze mnie omijały od zawsze.
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
kanty
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 21:06
Lokalizacja: miasteczko

Post autor: kanty »

najlepsze środki to te, które zawierają DEET, żeby działało to minimalne stężenie DEET powinno wynosić 20%
im większa zawartość DEET tym skuteczniejszy środek
Awatar użytkownika
Flinston
leśniczy
leśniczy
Posty: 661
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 17:10
Lokalizacja: ...kolwiek
Kontakt:

Post autor: Flinston »

kanty pisze:żeby działało to minimalne stężenie DEET powinno wynosić 20%
ale żeby działalo jak? odstraszająco czy owadobójczo? i na jakiej zasadzie? jest taka wiedza?
Chyba też mam swoją rację...
Elwood

Post autor: Elwood »

Z praktyki wyprawowej, DEET 30%.
Z naszego podwórka, fantastycznie robi "bagienko" przy ognisku. Odstrasza latające bzyki super. Suszone przeciw molom np.
Tyle, że chronione jest. Jeśli u kogo w ilościach za chwasty przy stawie robi, polecam suszyć.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Qter6 pisze:U nas opart na DEET środek uzywamy, ponoć żołnierze NATO używają.
Ultra Thon.Kosztuje tak 35-45 zł. W areozolu, gdzie trwałość jest do 8 godzin tam jest 25% DEET (najwięcej z dostępnych środków), a w maści (co prawda małę opakowanie) trzyma 12 godzin, tam jest bodajże 34% DEET.
Kleszcze nie wchodzą pod ciuchy. Nie ma co się zrażać kiedy idąc po lesie chodzą kleszcze po spodniach. Sa strącane z roślin,a nie wejdą jeśli zastosowaliśmy środek.
A tak pierwsze początki po pobudce kleszczy z zimowego snu stosowałem Bross w płynie i mugę (oryginalna nazwa MUGA)w sztyfcie.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
rojber1410
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4091
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2011, 23:07
Lokalizacja: ADELNAU

Post autor: rojber1410 »

Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezaleąnie od tego, co mówi rozum. Karol Darwin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169503
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Super :spoko: :D
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Mika123
początkujący
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 19:24
Lokalizacja: PGL LP

Post autor: Mika123 »

maverick pisze:Ultra Thon.Kosztuje tak 35-45 zł. W areozolu, gdzie trwałość jest do 8 godzin tam jest 25% DEET (najwięcej z dostępnych środków),
najwięcej DEET ma MUGGA też spray - od 30 do 50% w cenie ok 35 zł zależy od sklepu. Można poczytać tu - [... mod ...]

polecem, stosuję to już drugi sezon
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Repel 55
tyleż samo DEET = 55%
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Na stażu dostawałem Repel 100 to jest 97% DEET. Trzeba uważać na plastik, bo może niszczyć.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
ODPOWIEDZ