eLas Mobile

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
misio_es
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 18:17
Lokalizacja: Radom

eLas Mobile

Post autor: misio_es »

Witam, pobrałem sobie dane leśnictw poprzez eLas Mobile - kreator projektu z SILP WEB i co dalej. Jak przenieść te dane leśniczym na rejestrator by mogli z nich korzystać. eLas Mobile Manager potrzebuje danych opisowych z bazy a w projektach dla leśnictw ich nie ma?
Czy replikacja jest potrzebna?
MISIO
lesnik100
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:21
Lokalizacja: pl

Post autor: lesnik100 »

witam, z tego co się orientuję dane należy wrzucić na kartę SD rejestratora do katalogu \Lasy\Mapa\DATAIN i powinno hulać. Ale nie testowałem ponieważ ja w ogóle nie mogę uruchomić elasa na SILP WEB:) i pociągnąć dane. pozdr
---
misio_es
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 18:17
Lokalizacja: Radom

Post autor: misio_es »

lesnik100 pisze:witam, z tego co się orientuję dane należy wrzucić na kartę SD rejestratora do katalogu \Lasy\Mapa\DATAIN i powinno hulać.
Po takim "wrzuceniu" nie działa eLas Mobile na rejestratorze. Chyba trzeba to jakoś wyeksportować z managera eLas na PC :?
lesnik100 pisze:Ale nie testowałem ponieważ ja w ogóle nie mogę uruchomić elasa na SILP WEB:) i pociągnąć dane. pozdr
Admin musi Ci udostępnić menu eLas i WEB Services czy jakoś tak.
MISIO
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Post autor: borninck »

Witaj
Z tego co przeczytałem, to robisz wszystko ok i powinno hulać jak ta lala.
U nas robiłem to tak:
1. Pobrałem dane z web.silp.lasy.gov.pl menu elas -> eLas Mobile - kreator projektu
2. Dane zapisuję na PC, następnie rozpakowuję zipa.
3. Zaznaczam pliki warstw danego leśnictwa i kopiuję na kartę SD do katalogu \Lasy\Mapa\DATAIN do rejestratora tego leśnictwa.
Robię miękki reset psiona i wchodzę do eLasa. Wgrywa się mapa (za pierwszym razem zawsze trwa to dłużej).

U nas leśniczowie dostali GPS na BT, które współpracują z rejestratorami i eLasem. Wszystko śmiga dobrze - zadowolenie leśniczego... bezcenne :D
Pozdrawiam.
misio_es
początkujący
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 18:17
Lokalizacja: Radom

Post autor: misio_es »

Coś mi jeszcze nie gra. Czy po ściągnięciu macie takie pliki na leśnictwie:
Bo coś tu chyba brakuje? Np wydz_pol.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MISIO
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Post autor: borninck »

Zgadza się - lista plików jest trochę większa. Może podam jakie są u mnie:
ciek_lin (shp, dbf, shx)
gr_pkt (jw)
inz_pkt (jw)
kom_lin (jw)
les_pol (jw)
oddz_lin (jw)
oddz_pol (jw)
pnsw_pol (jw)
syt_pol (jw)
uzbr_lin (jw)
wydz_pol (jw)
zreb_pol (jw)
oraz: 4 projekty ttkgp (cięć, gospodarcza, prosta, siedliskowa)
oraz: warstwa do edycji (edycja.mid i edycja.mif).

To jest w standardzie kreatora. Istnieje możliwość wyboru dodatkowych warstw w kreatorze. Być może u Ciebie coś z importem mapy numerycznej na serwer centralny nie poszło jak trzeba. Być może trzeba będzie zgłosić problem w SZB. W każdym bądź razie życzę powodzenia.
Mapy w rejestratorze wreszcie działają w miarę dobrze, a biorąc do tego współpracę z dobrym GPS na bt - muszę powiedzieć że leśniczowie wreszcie są zadowoleni :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2642
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

A ja mam pytanie odnośnie szybkiego usuwania edycji jeżeli jest już nie potrzebna .Które powinienem usuwać aby móc później edytować na nowo ? Chodzi o edycja.mid, edycja. mif
kulek
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 02 mar 2009, 18:53
Lokalizacja: Bagienko

Post autor: kulek »

Witam

Kolega misio_es wszystko robi jak należy. To aplikacja nie generuje warstw mapy dla leśnictw. Według mnie brakuje warstw, które są automatycznie zaznaczone w kreatorze projektu i co gorsze, nie można ich zaznaczyć ręcznie. Może to wina przeglądarki lub innego softu, a jeśli nie to tylko zgloszenie błedu pozostaje.


Do borninck - jakiego GPS'a kupiliście do tych rejestratorów?

Pozdrawiam
Kulek
wowo
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 15:07
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: wowo »

Witam.
Czy zna ktoś sposób by pomiary terenowe GPS zapisane w warstwie edycyjnej w eLas na rejestratorze, mogły być przeniesione do do eLas Manager na PC. teoretycznie powinno się to stać w trakcie synchronizacji PC z urządzeniem, cyt. z instrukcji:

"Bieżaca prywatna warstwa edycyjna jest pobierana z urządzenia do katalogu {Dane}\DataIn i
może być wyświetlona na komputerze lub wydrukowana."

Niestety gdzieś mi to znika,dane z menagera przechodzą w drugą stronę już nie.
Może ktoś wie co się dzieje?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Post autor: borninck »

kulek pisze: Do borninck - jakiego GPS'a kupiliście do tych rejestratorów?
U nas sprawdził się model Pentagram GPS PathFinder Logger P3106. Współpracuje na BT z Psionem oraz ma całkiem dobry zasięg w drzewostanie.
wowo pisze: Czy zna ktoś sposób by pomiary terenowe GPS zapisane w warstwie edycyjnej w eLas na rejestratorze...
Niestety nie znam eLas Managera - dla celów testowych udało mi się ściągnąć warstwę edycyjną na peceta i przekonwertować do shejpa w ArcGisie.
wowo
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 15:07
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: wowo »

wowo pisze: Czy zna ktoś sposób by pomiary terenowe GPS zapisane w warstwie edycyjnej w eLas na rejestratorze...
Dałem radę, po prostu kopiuj - wklej i działa :) Zapytanie nieaktualne
ODPOWIEDZ